Call Now Button

Zabiegi wspomagające odchudzanie

 

odchudzanieUtrata nadprogramowych kilogramów i wymodelowanie sylwetki nie jest niestety łatwym procesem. Wymaga kompleksowego podejścia. Najlepiej jest połączyć odpowiednią dietę, treningi oraz zabiegi wspomagające wyszczuplanie sylwetki. Chcesz wiedzieć, jak usprawnić proces odchudzania? Sprawdź z jakich zabiegów możesz skorzystać!

Odchudzanie bez diety – czy to możliwe?

Wiele osób szuka sposobu na szybkie odchudzanie, bez zmiany dotychczasowego stylu życia. Warto podkreślić jednak, że zabiegi wyszczuplające nie przyniosą długotrwałego efektu bez stosowania zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Usunięcie tkanki tłuszczowej, czy wymodelowanie sylwetki za pomocą zabiegów może dać naprawdę spektakularne efekty. Jednak jeśli nadal będziesz nieprawidłowo się odżywiać i prowadzić siedzący tryb życia, ciało dość szybko powróci do poprzedniego stanu.

Dlatego dobrze jest zdecydować się na trwałą zmianę sposobu odżywiania oraz regularną aktywność fizyczną. Zabiegi medycyny estetycznej są bardzo pomocne we wspomaganiu odchudzania, ale nie mogą być jedyną metodą na zrzucenie zbędnych kilogramów. Warto pamiętać, że im bardziej kompleksowe podejście zastosujesz (dieta + ćwiczenia + zabiegi), tym bardziej satysfakcjonujące efekty jesteś w stanie osiągnąć. 

Rola zabiegów w procesie odchudzania

Nawet pamiętając o prawidłowym odżywianiu i aktywności, może być ciężko schudnąć z pewnych obszarów. Dzieje się tak ze względu na magazynowanie się tłuszczu w konkretnych miejscach na ciele, czego przyczyna leży zwykle w genetyce lub hormonach. Dlatego zabiegi są potrzebnym elementem odchudzania, pozwalają bowiem na osiągnięcie lepszych efektów poprzez równomierne usuwanie tkanki tłuszczowej z ciała.

Bardzo istotne w procesie odchudzania jest też zadbanie o optymalną jędrność i napięcie skóry. Dzięki temu bez problemu dostosuje się ona do zmian zachodzących w organizmie. Jednak stosowanie kremów ujędrniających często nie wystarcza. Stąd warto w trakcie odchudzania włączyć również zabiegi wzmacniające sprężystość skóry. 

Podczas odchudzania przydadzą się także metody wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Jeśli je zastosujesz, Twoja dieta i treningi przyniosą jeszcze lepsze rezultaty. Szybciej pozbędziesz się też cellulitu i nagromadzonych w organizmie toksyn. 

Po utracie bardzo dużej liczby kilogramów, mimo stosowania zabiegów ujędrniających, może pojawić się problem obwisłej skóry. Duże fałdy skórne wymagają interwencji chirurgicznej. W naszej klinice możesz również wykonać taki zabieg, który pozwoli Ci na cieszenie się w pełni Twoją nową sylwetką.

Jakie zabiegi wspomogą odchudzanie?

W naszej klinice masz do dyspozycji szereg zabiegów, które wspomogą Cię w odchudzaniu i modelowaniu sylwetki. Ostateczny wybór odpowiedniej metody odbywa się zawsze w konsultacji ze specjalista, który oceni Twój problem i pomoże dobrać najlepszą dla Ciebie kurację. Warto wiedzieć jednak, jak szerokie są możliwości wsparcia procesu odchudzania za pomocą metod medycyny estetycznej. 

Termolipoliza – przyspiesz metabolizm

Termolipoliza to zabieg wykorzystujący multipolarne fale radiowe, w połączeniu z laserem biostymulującym. Fale przenikają przez skórę w sposób zupełnie niewyczuwalny dla pacjenta, generując energię cieplną o odpowiednim natężeniu w komórkach tłuszczowych. Ulegają one stopniowemu rozkładowi, a następnie są w naturalny sposób usuwane z organizmu. Wzmacnia się proces przemiany materii, co usprawnia spalanie tłuszczu. 

Zabieg pozwala także na poprawę ukrwienia tkanek oraz usprawnienie działania układu limfatycznego. W efekcie tkanki stają się lepiej odżywione i dotlenione, a substancje toksyczne oraz nadmiar wody szybciej zostają usunięte z ciała. Dodatkowym efektem zdrowotnym zabiegu jest eliminacja szkodliwych wolnych rodników. Termolipoliza daje efekt wyszczuplenia sylwetki, redukcji cellulitu, a także zredukowania widoczności rozstępów.

Lipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna to niezawodny sposób na usunięcie tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc. Z niektórych obszarów może być bardzo trudno pozbyć się tłuszczu wyłącznie za pomocą diety i ćwiczeń. U kobiet często są to biodra, uda, czy pośladki, a u mężczyzn – okolice brzucha. W celu wyeliminowania tego niechcianego tłuszczu, warto sięgnąć po skuteczny zabieg lipolizy.

Metoda ta polega na aplikacji środka rozkładającego tkankę tłuszczową bezpośrednio w miejsce, które chcemy wymodelować. Mogą to być więc uda, pośladki, brzuch, ale też ramiona, plecy, czy podróbek. W preparatach do lipolizy wykorzystywana jest najczęściej lecytyna, czyli naturalna substancja powodująca rozpad komórek tłuszczowych. Jej działanie wspierane może być przez L-karnitynę, usprawniającą metabolizm, czy peptydy, ujędrniające skórę i pobudzające jej regenerację.

Dermomasaż – pożegnaj cellulit

Dermomasaż jest zabiegiem, który doskonale radzi sobie z uciążliwym cellulitem. Metoda ta polega na zasysaniu i masowaniu poszczególnych partii skóry, co skutkuje przyspieszeniem przepływu krwi oraz limfy. Dermomasaż wpływa więc na usprawnienie przemiany materii, dzięki czemu usuwane są zastoje limfy w tkankach.

Zabieg ten stymuluje również tkanki do odnowy i wytwarzania nowego kolagenu. Dzięki temu skóra zostaje mocno ujędrniona. Znikają charakterystyczne nierówności na pośladkach, które spowodowane były zaburzeniami procesów metabolicznych. Skóra staje się też lepiej napięta i odżywiona.  

HIFU – usuń tłuszcz i napnij skórę

HIFU jest zabiegiem doskonale ujędrniającym, a jednocześnie eliminującym tkankę tłuszczową. W terapii tej stosowane są mocno skoncentrowane ultradźwięki, które za pomocą specjalistycznego urządzenia wprowadzane są do tkanek podskórnych. Docierają dokładnie w te miejsca, które mają zostać skorygowane. Co ważne, zabieg ten nie powoduje uszkodzenia warstwy naskórka, więc skóra po nim nie wymaga długiej rekonwalescencji.  

Energia emitowana w trakcie zabiegu powoduje mikrouszkodzenia tkanek, przez co inicjuje proces produkcji nowych białek podporowych. Te niezbędne dla prawidłowej kondycji skóry substancje powodują jej uniesienie i uelastycznienie. Dociera również do komórek tłuszczowych, które ulegają rozpadowi. Za pomocą HIFU możesz wspomóc modelowanie swojej sylwetki, która będzie wyglądać jeszcze zgrabniej i atrakcyjniej. 

Plastyka sylwetki – usuń zbędne fałdy skóry

Najbardziej inwazyjną formą zabiegu jest operacja plastyczna. Zalecana jest głównie w przypadku, gdy po zrzuceniu dużej ilości tkanki tłuszczowej na ciele pozostaje warstwa wiotkiej skóry. Jeśli jest jej bardzo dużo, może być oporna na zabiegi nieinwazyjne, więc warto ją wyciąć. Dzięki temu można wreszcie osiągnąć wymarzony kształt swojej sylwetki.

Operacja plastyczna przeprowadzana jest pod znieczuleniem, nie trzeba więc obawiać się żadnego bólu. Plastyce może zostać poddany np. brzuch, uda, czy ramiona. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego chirurga, który wycina zbędny fałd skóry, a następnie zszywa pozostałe tkanki. Nacięcia wykonywane są w mało widocznych miejscach, dzięki czemu blizny nie są zauważalne. 

Zabiegi wspomagające odchudzanie – wybierz SkinMedic

Rozpoczynając odchudzanie, warto włączyć do tego procesu zabiegi, które nie tylko wspomogą spalanie tłuszczu, ale również wymodelują figurę. Ważne jest jednak skorzystanie z usług wysoko wykwalifikowanych specjalistów. W Skin-Medic zapewnimy Ci profesjonalną opiekę na najwyższym możliwym poziomie, zatroszczymy się o Twoje bezpieczeństwo i komfort podczas terapii. Wybierz więc naszą klinikę, jeśli chcesz zadbać o swoje ciało i dobre samopoczucie!

Shopping Cart
Scroll to Top