Call Now Button

Nadmiar skóry po odchudzaniu – jak sobie poradzić?

Utrata zbędnych kilogramów jest trudnym procesem, który wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych i stylu życia. Odchudzając się, oczekujemy, że nagrodą za włożony wysiłek będzie osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Często jednak okazuje się, że mimo utraty tkanki tłuszczowej, nasza figura ciągle nie wygląda, tak jak sobie wyobrażaliśmy. Wszystko przez obwisłą, wiotką skórę, która pojawia się na brzuchu, udach, czy ramionach. Są jednak skuteczne sposoby na pozbycie się tego problemu. Sprawdź, jak poradzić sobie z nadmiarem skóry po odchudzaniu!

Dlaczego skóra po odchudzaniu wiotczeje?

Nadmiar skóry po odchudzaniu

Skóra jest największym narządem ludzkiego organizmu. Pełni wiele funkcji, z których najważniejszą jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Aby prawidłowo spełniać swoją rolę, musi więc dostosowywać się do potrzeb naszego ciała, które zmienia się, np. gdy przybieramy na wadze lub chudniemy. Kiedy zmiany takie zachodzą stopniowo, zwykle skóra jest w stanie przyzwyczaić się do nich, odpowiednio rozciągając się i obkurczając. Niekiedy jednak zmiany w ciele są zbyt gwałtowne, np. przy szybkim spadku masy ciała, a wtedy skóra nie nadąża z obkurczeniem się. Traci wtedy swoją elastyczność i zaczyna wiotczeć. Pojawiają się niepożądane fałdy skórne, które przeszkadzają nam w osiągnięciu satysfakcji z ciężkiej pracy podczas odchudzania.

Jak walczyć z nadmiarem skóry? Domowe metody

Najważniejsza jest profilaktyka – jeśli zaczynasz się odchudzać, pamiętaj o tym, aby zadbać nie tylko o zdrowe odżywianie, ale również regularną aktywność fizyczną i pielęgnację skóry. Najlepiej, jeśli już w trakcie odchudzania włączysz kosmetyki i zabiegi ujędrniające skórę, dzięki czemu jest spora szansa, że unikniesz problemu z nadmiarem skóry po odchudzaniu. 

Walka z istniejącą już obwisłą skórą domowymi sposobami nie jest łatwa. Możesz jednak poprawić kondycję swojej skóry, dbając o odpowiednie odżywianie i nawadnianie organizmu, regularnie trenując i stosując kosmetyki ujędrniające. Częste ćwiczenia fizyczne pozwolą na zbudowanie masy mięśniowej, dzięki czemu skóra będzie bardziej napięta. Kremy ujędrniające również nieco bardziej uelastycznią skórę. Warto jednak mieć świadomość, że metody te nie pomogą, jeśli zmagasz się z dużymi fałdami skóry. W takim przypadku najlepiej skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Jak pozbyć się nadmiaru skóry? Skuteczne zabiegi

Współczesna medycyna estetyczna może zaoferować szereg efektywnych metod, które pomogą Ci skutecznie pozbyć się problemu obwisłej skóry. Co ważne, usuwanie nadmiaru skóry po odchudzaniu nie musi wiązać się z ingerencją chirurgiczną. Nie trzeba więc obawiać się bolesnych zabiegów i długiego okresu rekonwalescencji. Poznaj 3 skuteczne metody usuwania nadmiaru skóry!

HIFU

Hifu to innowacyjny zabieg, który za pomocą ultradźwięków głęboko zregeneruje Twoją skórę. Ten fantastyczny lifting bez skalpela stymuluje produkcję kolagenu, a tym samym znacząco zwiększa napięcie skóry. Za pomocą tej metody możesz więc w bezpieczny i komfortowy sposób wymodelować te partie ciała, które tego wymagają. 

Nici PDO

Metoda wykorzystująca nici PDO skutecznie podniesie skórę i zwiększy jej elastyczność. Dzięki wprowadzeniu pod skórę w pełni bezpiecznych, ulegających rozkładowi nici utworzone zostanie swego rodzaju rusztowanie, na którym będzie trzymać się skóra. Jest to świetny i szybki sposób na usunięcie nadmiaru skóry po odchudzaniu.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg ten, nazywany termoliftingiem, podgrzewa głębokie warstwy skóry, dzięki czemu skutecznie wspomaga wytwarzanie kolagenu. Radiofrekwencja doskonale ujędrnia skórę, a także poprawia jej koloryt. Można stosować ją w celu pozbycia się nadmiaru skóry po odchudzaniu np. w rejonie brzucha, górnych partii ud, czy bioder. 

Jeśli chcesz skutecznie i szybko pozbyć się nadmiaru skóry po odchudzaniu, nie czekaj – umów się na wizytę w Skin-Medic w Poznaniu! Pomożemy Ci dobrać najlepszą dla Ciebie metodę, zadbamy o pełne bezpieczeństwo i komfort zabiegu

Shopping Cart
Scroll to Top