Call Now Button

Zabiegi na obwisłe ramiona – co wybrać?

Mało jędrna skóra na ramionach, tworząca charakterystyczne nawisy, zwane popularnie pelikanami – może przysporzyć wielu kompleksów. Szczególnie, gdy lato trwa w najlepsze, a Ty chcesz swobodnie czuć się w lekkiej sukience na ramiączkach, czy kostiumie kąpielowym. Niestety, z tym problemem niełatwo jest poradzić sobie samodzielnie. Ale nie martw się – z pomocą przyjdą skuteczne zabiegi. Sprawdź, jakie metody na obwisłe ramiona będą najlepsze dla Ciebie!

Skąd bierze się obwisła skóra na ramionach?

Wiotka skóra w obszarze ramion może być spowodowana różnymi czynnikami. Do najczęstszych przyczyn obwisłych ramion należą:

  • starzenie się skóry,
  • zbyt szybki spadek masy ciała,
  • niewłaściwe odżywianie,
  • niewystarczające nawodnienie,
  • zbyt mała ilość aktywności fizycznej,
  • zmiany hormonalne.

 

Czynniki te mogą prowadzić do kumulowania się tkanki tłuszczowej w ramionach, spadku elastyczności skóry, a także osłabienia mięśni i powięzi. Następuje degeneracja włókien kolagenowych i elastynowych, tworzących podporę dla tkanek. Skóra traci jędrność i napięcie, a w konsekwencji tkanki zaczynają mocniej poddawać się sile grawitacji. 

Zabiegi na obwisłe ramiona – medycyna estetyczna

Jeśli borykasz się z problemem obwisłych ramion, rozważ na początku zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Są one mało inwazyjne, więc nie wiążą się zwykle z długą rekonwalescencją, a w wielu przypadkach pozwalają osiągnąć rewelacyjne rezultaty. W zależności od charakteru problemu, przydatne mogą okazać się metody wzmacniające i uelastyczniające tkanki, liftingujące lub usuwające nadmiar tłuszczu.

HIFU na obwisłe ramiona

HIFU to innowacyjna metoda nieinwazyjnego ujędrniania tkanek, w której wykorzystywane są skupione wiązki ultradźwięków. Docierają one do głębokich warstw skóry, a także do powięzi i powierzchownych warstw mięśni. Dzięki temu działają intensywnie na tkanki, które wzmacniają się i napinają. Możliwe jest dostosowanie głębokości działania ultradźwięków do oczekiwanych efektów. Kuracja ta jest na ogół zupełnie bezbolesna i nie powoduje uszkodzenia zewnętrznej warstwy skóry. Po zabiegu można więc bez problemu wrócić do codziennych czynności.

 

HIFU sprawdzi się zwłaszcza, gdy główną przyczyną obwisłych ramion jest mała elastyczność skóry i osłabienie powięzi. Poprzez przegrzewanie tkanek stymuluje je do regeneracji, dzięki czemu zwiększona staje się produkcja kolagenu oraz elastyny. Wzmacnia się też powięź, odpowiedzialna za utrzymywanie tkanek „w ryzach”. Efektem więc jest zwiększenie napięcie skóry, przez co można stracić nawet kilka centymetrów obwodu w ramionach. 

 

Jest to metoda dla wszystkich, którzy cenią sobie niską inwazyjność zabiegów i chcą wspomóc naturalne procesy regeneracji tkanek. Warto jednak wiedzieć, że pełne rezultaty można osiągnąć dopiero po 3-4 sesjach zabiegowych, wykonywanych w kilkumiesięcznych odstępach. Utrzymują się one do 24 miesięcy po zakończeniu terapii.

Nici liftingujące PDO

Nieco bardziej inwazyjnym, ale bardzo efektywnym, zabiegiem jest aplikacja podskórna nici liftingujących PDO. Nici te wprowadzane są za pomocą bardzo cienkiej igły w wybrane miejsca. Zabieg jest poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego, nie powoduje więc dolegliwości bólowych. Nici PDO unoszą tkanki, a jednocześnie stymulują je do odnowy. W ten sposób osłabione włókna podporowe ulegają wzmocnieniu, skóra napina się i uelastycznia. Ramiona stają się więc smuklejsze i jędrniejsze. 

 

Istnieje kilka rodzajów nici liftingujących, które dostosowywane są w zależności od stanu skóry i oczekiwań pacjentki lub pacjenta. Niewątpliwą zaletą tej metody jest to, że wymaga tylko jednego zabiegu, a na efekty nie trzeba długo czekać. Jest więc polecana osobom, nastawionym na szybkie rezultaty. Już w ciągu  pierwszych 2 tygodni po zabiegu można zauważyć poprawę wyglądu ramion. Wzmożona produkcja kolagenu trwa aż do wchłonięcia się nici, czyli ok. 2 lata. Warto wiedzieć jednak, że tuż po kuracji skóra może być lekko zaczerwieniona i zasiniona, a przez kilka kolejnych dni należy ograniczyć mobilność miejsca poddanego zabiegowi.  

Lipoliza na wysmuklenie ramion

Obwisłe i zbyt duże ramiona mogą też wynikać z nagromadzenia tkanki tłuszczowej w tym obszarze. Niektórym osobom ciężko może być spalić tłuszcz z ramion, co jest związane ze specyficzną budową ciała. W takich przypadkach warto skorzystać z zabiegów wyszczuplających, takich jak lipoliza iniekcyjna. Dzięki podaniu odpowiednich substancji rozkładających komórki tłuszczowe, możliwe jest pozbycie się ich nadmiaru z ramion, co zapewni efekt ich wysmuklenia. 

 

W zabiegach lipolizy wykorzystywane są także składniki ujędrniające skórę, co zapobiega jej opadaniu po usunięciu tłuszczu. Kuracja taka zapewnia więc nie tylko pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej, ale także zwiększenie sprężystości tkanek. Zwykle do osiągnięcia najlepszych rezultatów zalecane jest wykonanie serii kilku zabiegów. Są one przeznaczone przede wszystkim dla osób szczupłych lub z niewielką nadwagą, które nie mogą pozbyć się tłuszczu z ramion mimo stosowania diety oraz ćwiczeń.

 

Obwisłe ramiona – kiedy operacja plastyczna?

Kolejnym, najbardziej inwazyjnym rozwiązaniem na obwisłe ramiona, jest operacja plastyczna. Jednak jako zabieg, który mocno ingeruje w organizm i pozostawia mniej lub bardziej widoczne blizny, polecana jest tylko niewielkiej grupie osób. Trzeba przyznać jednak, że plastyka ramion przynosi bardzo spektakularne rezultaty w postaci liftingu i wyszczuplenia tego obszaru. Do tego zabiegu kwalifikowane są zwykle osoby, które przeszły proces intensywnego odchudzania, pozostawiający niechcianą pamiątkę w postaci mocno zwiotczałej skóry na ramionach. Zabieg można wykonać też w przypadku znacznego nadmiaru tkanki tłuszczowej – wtedy połączony jest on z liposukcją.

 

Przygotowanie do operacji wymaga wykonania dokładnych badań krwi, a w niektórych przypadkach również EKG, RTG płuc, czy USG naczyń krwionośnych w kończynach górnych. Zabieg przeprowadzany jest w ogólnym znieczuleniu i polega na wycięciu nadmiaru tkanek, a następnie wymodelowania ramion. Najczęściej linie cięcia przebiegają w dolnej części ramion, dzięki czemu blizny są mało widoczne. Rezultatem są wyraźnie wysmuklone ramiona i napięta skóra w tym obszarze. Po operacji wymagana jest kilkunastodniowa rekonwalescencja. 

Zabiegi na obwisłe ramiona w Skin-Medic

Jeśli masz wątpliwości, jaka metoda będzie dla Ciebie najlepsza, po prostu umów się na konsultację ze specjalistami w naszej klinice. Zbadamy dokładnie stan Twoich ramion, odpowiemy na Twoje pytania i zaproponujemy Ci najlepszą formę kuracji. Dla nas najważniejsze jest Twoje zadowolenie, komfort i bezpieczeństwo! Możesz więc mieć pewność, że zadbamy o Ciebie odpowiednio na każdym etapie terapii.

Shopping Cart
Scroll to Top