Call Now Button

Skąd się bierze cellulit i jak skutecznie się go pozbyć?

Masz dość „pomarańczowej skórki” na swoich udach lub pośladkach? Chcesz wiedzieć, jak skutecznie radzić sobie z cellulitem? Kluczowe jest poznanie źródeł tego zjawiska. Dowiedz się, skąd tak naprawdę bierze się cellulit i jak możesz go zwalczyć!

Cellulit – przyczyny

skąd się bierze cellulitCellulit pojawia się na ciele wielu kobiet, można więc powiedzieć, że jest w pewnym sensie normalnym zjawiskiem. Naturalne jest jednak również to, że każda z pań chce wyglądać jak najlepiej. Dlatego tak popularne są różnego typu kosmetyki lub masaże, mające zredukować tzw. „pomarańczową skórkę”. Nie wszystkie metody są równie skuteczne – niektóre z nich działają bardziej na psychikę, aniżeli dają konkretne rezultaty terapeutyczne.

Warto jednak wiedzieć, skąd tak naprawdę bierze się cellulit, zanim podejmie się z nim walkę. Często wyróżnia się cellulit wodny i cellulit tłuszczowy. Ten pierwszy związany jest zaburzeniami krążenia limfy i zatrzymaniem wody. Paradoksalnie, często najlepszym sposobem na jego usunięcie jest… spożywanie większej ilości wody. W ten sposób bowiem organizm nie będzie musiał jej magazynować i usunie niepotrzebne zastoje. Pomoże też zdrowa dieta, bogata w warzywa i owoce. 

Nieco bardziej problematyczny jest cellulit tłuszczowy, który związany jest z nagromadzeniem komórek tłuszczowych pod powierzchnią skóry. Usunięcie takiego cellulitu bywa dość trudne i najczęściej domowe sposoby w tym przypadku niewiele pomogą. Najlepiej więc od razu sięgnąć po zabiegi, które jednak powinny iść w parze ze zbilansowaną dietą i ćwiczeniami. 

Dlaczego cellulit częściej dotyka kobiet niż mężczyzn? 

Cellulit tłuszczowy zdecydowanie częściej pojawia się u kobiet niż u mężczyzn. Jest to związane nie tylko z gromadzeniem przez nie tłuszczu w rejonie bioder, ale również ze strukturą tkanki podskórnej. U kobiet rozmieszczone komórki tłuszczowe są przedzielone pionowo ustawionymi włóknami tkanki łącznej. To sprawia, że warstwa tłuszczu może w dość łatwy sposób przemieścić się do skóry właściwej. Z kolei tkanka tłuszczowa u mężczyzn blokowana jest przed przedostaniem się do skóry przez krzyżowy układ włókien.

Kolejnym czynnikiem, wpływającym na częstsze występowanie cellulitu u kobiet jest działanie hormonów płciowych. Chodzi w tym przypadku głównie o estrogeny, które przyczyniają się do degradacji włókien kolagenowych. Co za tym idzie, tkanka podskórna pozbawiona jest optymalnej podpory i tłuszcz łatwiej przesuwa się w kierunku skóry. Wszystko to sprawia, że komórki tłuszczowe są widoczne na powierzchni skóry w postaci nierówności.

Metody zwalczania cellulitu – co naprawdę działa?

Przyczyna cellulitu leży w tkance podskórnej, nie zaś w skórze. Tym samym nie jest możliwe dotarcie do zalegającego tam tłuszczu i osłabionych włókien za pomocą kosmetyków, działających tylko na tę zewnętrzną warstwę tkanek. Kremy ujędrniające mogą poprawić jakość skóry, nieco ją uelastycznić i wygładzić. Nie zlikwidują jednak cellulitu, związanego z podskórnymi skupiskami komórek tłuszczowych. Redukcja tkanki tłuszczowej może nastąpić poprzez dietę i ćwiczenia, a także odpowiednie zabiegi, docierające do źródła problemu.

Jeśli więc chcesz skutecznie zwalczyć cellulit, postaw na kompleksowe działanie. Zacznij się zdrowo odżywiać i regularnie ćwiczyć. Do tego najlepiej dobierz skuteczne zabiegi, które pomoże Ci wybrać specjalista medycyny estetycznej.

Jak usunąć cellulit? Pomoże lipoliza 

Jednym z najskuteczniejszych sposobów usunięcia cellulitu jest lipoliza iniekcyjna. Zabieg ten polega na bezpośrednim podaniu preparatu rozbijającego tkankę tłuszczową w pośladki lub uda. W naszej klinice stosujemy substancje, takie jak fosfatydylocholina, czy L-karnityna. Związki te skutecznie rozpuszczają komórki tłuszczowe, których nadmiar gromadzi się pod skórą. Rozpuszczenie nadmiaru tłuszczu następuje w ciągu ok. 2 tygodni po zabiegu. W efekcie lipolizy cellulit ulega redukcji lub zupełnie zanika, ponieważ zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg lipolizy jest mało inwazyjną i bezpieczną procedurą. Trwa ok. 40 minut i przeprowadzany jest w miejscowym znieczuleniu. Po zabiegu może pojawić się niewielkie zasinienie. Należy pamiętać jednak, aby przed zabiegiem nie stosować leków obniżających krzepliwość krwi. Ponadto, do zabiegu tego nie kwalifikują się osoby, które mają zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nerek bądź uczulenie na któryś ze składników preparatu używanego do lipolizy. 

Radiofrekwencja mikroigłowa na cellulit

Kolejnym zabiegiem, który doskonale sprawdzi się w leczeniu cellulitu, jest radiofrekwencja mikroigłowa, znana też jako termolifting. W tym przypadku procedura ta odbywa się za pomocą niewielkich nakłuć, połączonych z emisją fal tripolarnych o odpowiedniej częstotliwości. Docierają one do problematycznego obszaru, powodują rozgrzanie tkanek pod skórą. Dzięki temu organizm otrzymuje bardzo silny bodziec, stymulujący do produkcji większej ilości włókien kolagenowych. Skutkuje to widocznym ujędrnieniem i napięciem skóry, a także przyspiesza proces redukcji tłuszczu. 

Terapia radiofrekwencją mikroigłową nie tylko redukuje cellulit, ale także napina wiotką skórę. Dzięki temu pośladki stają się bardziej jędrne i kształtne. Termolifting jednak nie powinien być wykonywany u osób z wszczepionymi rozrusznikami serca lub metalowymi implantami, a także cierpiącymi na zaburzenia krążenia.

Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu, a nie wiesz, jaki zabieg wybrać, zapraszamy do Skin-Medic. Dobierzemy najskuteczniejszą terapię dla Ciebie, dbając o Twoje bezpieczeństwo i satysfakcję z efektów zabiegu. Już dziś umów się na wstępną wizytę, podczas której nasi specjaliści odpowiedzą na wszelkie Twoje pytania!

Shopping Cart
Scroll to Top