Call Now Button
SKIN MEDIC

Kriolipoliza Poznań - zamrażanie tkanki tłuszczowej

Zabieg kriolipolizy w Poznaniu

Zamrażanie tkanki tłuszczowej staje się coraz powszechniejsze, kriolipoliza w poznańskim gabinecie Skin-Medic bije rekordy popularności. Z każdym tygodniem zgłasza się do nas coraz więcej osób zainteresowanych właśnie tym zabiegiem. Kriolipoliza w Poznaniu jest tym, czego szukasz? Zadzwoń do nas i skorzystaj z profesjonalnego zabiegu!

Przerost tkanki tłuszczowej źle wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. W obecnych czasach można poradzić sobie z tym problemem niemalże od razu. Innowacyjnym zabiegiem, pozwalającym na szybką oraz bezbolesną redukcję komórek tłuszczowych, jest kriolipoliza, czyli potocznie „zamrażanie tłuszczu”. Kriolipoliza jest doskonałym rozwiązaniem przywracającym smukłość i jędrność skórze już po pierwszym zabiegu. W klinice Skin-Medic w Poznaniu kriolipoliza wykonywana jest przy użyciu nowoczesnego sprzętu, zapewniającego precyzyjne i nieinwazyjne wykonanie zabiegu.

Zadowolenie i poczucie bezpieczeństwa przez klienta jest dla nas priorytetem, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu odpowiemy na wszystkie pytania. Każdy klient oraz każda klientka otrzymują od personelu pełne wsparcie przed zabiegiem i po nim.

Klinika Skin Medic w Poznaniu to wyłącznie z doświadczony i wysoko wykwalifikowany personel świadczący usługi medyczne na najwyższym poziomie. W gabinecie zabiegowym panuje kameralna i intymna atmosfera, co pozwala każdemu klientowi poczuć się zrelaksowanym.

Kriopoliza Poznań tylko w Skin-Medic! Profesjonalizm, dbałość o klienta, doświadczenie, najlepszy sprzęt i fenomenalne efekty. Jeśli interesuje Cię zamrażanie tkanki tłuszczowej i pozbycie się jej w szybszy sposób, to skontaktuj się z nami i umów się na zabieg!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Zabieg kriolipolizy – ile trwa?

 

Zabieg kriolipolizy w poznańskim Skin-Medic przeprowadzany jest przez doświadczony personel. Czas procedury różni się w zależności od indywidualnego przypadku. Przed przystąpieniem do działania specjalista przeprowadza z pacjentem skrupulatny wywiad i badanie skóry, obejmujące miejsca z nadwyżką masy tłuszczowej oraz sąsiadujące z nimi fragmenty ciała. Ilość tkanki tłuszczowej oraz kondycja skóry wskazują, jak długo powinien trwać zabieg. Zwykle przyłożenie głowicy zasysającej i ochładzającej fałd skóry razem z tkanką tłuszczową trwa do 45 minut. W konkretnych przypadkach cykl może potrwać maksymalnie do 1 godziny. Jak widać, czas zabiegu nie jest długi, co stanowi kolejny ogromny atut kriolipolizy w poznańskim Skin-Medic.

Czy kriolipoliza boli?

 

Redukcja komórek tłuszczowych z wykorzystaniem niskiej temperatury, tak jak ma to miejsce w przypadku kriolipolizy w poznańskim Skin-Medic, jest zabiegiem prawie bezbolesnym. Nie przewiduje się podawania pacjentowi żadnych substancji znieczulających, dzięki czemu po zakończeniu zabiegu można bez przeszkód wrócić do swoich codziennych obowiązków. Jedyne, co można odczuwać podczas schładzania określonych części ciała, to zimno, któremu może towarzyszyć dyskomfort.

Co robić po zabiegu kriolipolizy?

 

Po wykonaniu zabiegu kriolipolizy nie przewiduje się rekonwalescencji. Z racji nieinwazyjnego charakteru terapii zimnem nie dochodzi do uszkodzeń oraz przerwania ciągłości skóry, co wymagałoby odpowiedniego działania. Zalecane jest jednak unikanie gorących kąpieli, sauny oraz solarium. Klientom, którzy zdecydowali się na zredukowanie tkanki tłuszczowej przy pomocy niskich temperatur, sugeruje się wypijanie co najmniej 2 litrów wody dziennie. Wskazana jest także dieta lekkostrawna oraz umiarkowana aktywność fizyczną. Unikanie toksyn oraz kofeiny działa na regenerację komórek tłuszczowych i wspiera wątrobę w metabolizowaniu rozłożonych tkanek.

Kriolipoliza – jak działa?

Kriopoliza w poznańskim Skin-Medic to zabieg, który wciąż zyskuje na popularności. Zimno powoduje rozkładanie tkanki tłuszczowej, ale nie narusza i nie uszkadza nerwów, mięśni oraz narządów wewnętrznych. To bezpieczny, nieinwazyjny, a także nowoczesny sposób na pozbycie się tłuszczu z konkretnych miejsc. Ogromną zaletą kriolipolizy jest miejscowe działanie, co znacznie przewyższa naturalne sposoby na odchudzanie. Są one nie tylko bardziej czasochłonne, ale dodatkowo nie gwarantują usunięcia tkanki tłuszczowej z konkretnych obszarów ciała. Kriolipoliza w Poznaniu w Skin-Medic pozwala na działanie zimnem na wybranych obszarach, co powoduje zamrażanie tkanki tłuszczowej, a następnie jej rozkład i usunięcie właśnie w wybranych przez klienta miejscach na ciele.

Terapia zimnem wykorzystywana jest w medycynie estetycznej w różnych przypadkach, jednym z nich jest redukcja niechcianej tkanki tłuszczowej (adipocyty). Początkowo modelowanie sylwetki opierało się na bardzo popularnej już liposukcji, czyli operacyjnym odsysaniu tłuszczu, poprzez podskórne wprowadzanie kaniuli, czyli odpowiedniej wielkości wenflonu. Mimo że operacja daje zadowalające efekty, to może nieść za sobą wiele komplikacji. Stąd też zaistniała potrzeba, aby opracować mniej inwazyjną oraz bezpieczniejszą dla zdrowia metodę eliminacji nadmiernych lipidów. Odkryciem na tym polu okazała się terapia zimnem, a pierwsze doniesienia o jej skuteczności zostały opisane już w latach 60.

Na czym polega zabieg kriolipolizy?

w przypadku kriolipolizy wykorzystuje się specjalistyczną głowicę, która zasysa fałd skóry z tkanką tłuszczową i doprowadza do jej ochłodzenia. Lipidy ulegają destrukcji już w temperaturze 0°C i oznacza to, że są znacznie mniej odporne na niskie temperatury niż inne komórki. Kontakt adipocytów z zimnem doprowadza do uszkodzenia ich błony, dzięki czemu lipidy ulegają najpierw krystalizacji, a następnie kontrolowanemu procesowi obumarcia (apoptozie). Zainicjowana w ten sposób odpowiedź zapalna powoduje, że rozpad komórek tłuszczowych jest nieodwracalny, ponieważ zaczynają być trawione przez otaczające je makrofagi. W badaniach klinicznych przeprowadzonych w Nowym Jorku (opublikowanych przez Clinical, Cosmetic And
Investigational Dermatology) dowiedziono, iż zabieg kriolipolizy wpływa na zmniejszenie objętości komórek tłuszczowych w 25%. Powodzeniem zabiegu dotyczyło aż 86% pacjentów. Pierwsze widoczne efekty terapii zimnem są zauważalne po 2 tygodniach, jednak stopniowo obserwowano coraz większe zmniejszenie tkanki tłuszczowej. Już po 6 tygodniach obszary, które zostały poddane kriolipolizie, zostały znacznie zmniejszone.

Kriopoliza sprawia, że po zabiegu widoczne jest stopniowe zmniejszenie pozostałych komórek tłuszczowych. Czas uzależniony jest od indywidualnych zdolności organizmu do regeneracji oraz metabolizmu adipocytów. Analiza skutków kriolipolizy pozwoliła dostrzec, iż fragmenty skóry poddane terapii zimnem (brzuch, plecy, ramiona) uległy wyraźnemu napięciu. Autorzy badania posiłkując się fotografiami wykonanymi przed i po zabiegu oceniali kondycję skóry i doszli do wniosku, iż na podstawie ich skali, kriolipoliza doprowadziła do umiarkowanej poprawy jej kondycji.

Kriopoliza w Poznańskim Skin-Medic sprawi, że wybrane partie nie tylko będą szczuplejsze i pozbawione komórek tłuszczowych, ale skóra w tej okolicy będzie w lepszej formie – bardziej napięta i wizualnie młodsza.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów kriolipolizy w poznańskim Skin-Medic?

Kriolipoliza cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze względu na korzyści, jakie płyną z jej zastosowania. Doskonale radzi sobie z miejscowym nagromadzeniem złogów tkanki lipidowej. Jej absolutną przewagą nad starszymi metodami redukowania tłuszczu jest z pewnością nieinwazyjny i w pełni bezpieczny charakter. Cała procedura nie zakłada użycia igieł ani innych ostrych narzędzi, mogących naruszać strukturę skóry. Kriolipoliza w Poznaniu wykonywana jest u nas za pomocą specjalistycznej głowicy niepowodującej ran oraz innych podrażnień, nawet w przypadku wrażliwej i bardzo delikatnej skóry, dlatego mogą się na nią zdecydować nawet alergicy. Zabieg kriolipolizy nie wymaga również od klienta żadnego specjalistycznego przygotowania. Jedynym przeciwskazaniem jest używanie w dniu zaplanowanego zabiegu tłustych balsamów i olejków do ciała. Przed rozpoczęciem procedury przeprowadzamy gruntowny wywiad, aby upewnić się, że zabieg na pewno odniesie pożądane rezultaty. Należy pamiętać o dokładnym poinformowaniu specjalisty o aktualnym stanie zdrowia.

Bez względu na to, jaki obszar ciała wybierzemy w celu zmniejszenia masy tłuszczowej, zabieg kriolipolizy, czyli zamrażania tkanki tłuszczowej, będzie tak samo bezpieczny oraz nieingerujący w ciągłość skóry. Zastosowanie nowoczesnej głowicy do ochładzania miejsc, mających zmniejszyć się pod względem objętości komórek tłuszczowych, pozwala również na dotarcie do problematycznych obszarów, zaburzających proporcje sylwetki. Dzięki temu możemy pozbyć się zbędnych kilogramów praktycznie z każdej części ciała, np. ud lub ramion. Kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym. Jedyne, co klient odczuwa podczas przykładania głowicy do skóry, to uczucie zimna. Kolejną bardzo istotną cechą zabiegu kriolipolizy jest niepozostawianie na skórze widocznych oznak pozabiegowych. Oznacza to, że osoba korzystająca z terapii zimnem nie będzie miała żadnych przebarwień na skórze.

Kriolipoliza  – przeciwwskazania przy zamrażaniu tkanki tłuszczowej

Choć kriolipoliza jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, istnieje niewiele przeciwwskazań, które należy omówić z personelem Skin-Medic. Zalicza się do nich:

 • ciąża oraz karmienie piersią
 • nowotwory
 • przenośne urządzenie elektrokardiograficzne (Holter)
 • rozrusznik serca
 • cukrzyca
 • infekcje (np. przeziębienie, grypa, angina itp.)
 • epilepsja (padaczka)
 • niektóre choroby krwi (np. hipoproteinemia)
 • choroba Raynauda
 • niewydolność nerek
 • niewydolność wątroby
 • stany zapalne skóry
 • niezagojone rany

Przed przystąpieniem do wykonania kriolipolizy w poznańskim Skin-Medic przeprowadzamy szczegółowy wywiad w celu uściślenia, czy obecny stan zdrowia pozwala na terapię z użyciem niskich temperatur. Podczas konsultacji ze specjalistą wykonującym kriolipolizę warto zabrać ze sobą dokumentację medyczną, pozwala to na zaoszczędzenie czasu oraz precyzyjniejsze określenie kondycji zdrowotnej. Poważnym przeciwwskazaniem do kriolipolizy jest niedawno przebyty zabieg operacyjny, w szczególności jeśli dokonany został w miejscach, które zostaną poddane terapii zimnem. Również nietypowe i trudno gojące się rany uniemożliwiają wykonanie zabiegu.

Redukcja tkanki tłuszczowej poprzez zamrażanie – jak długo utrzymują się efekty?

Doprowadzenie do ubytku komórek tłuszczowych poprzez miejscowe zastosowanie niskiej temperatury jest w pełni zauważalne po kilku tygodniach. Największym atutem kriolipolizy jest poddawanie adipocytów nieodwracalnej destrukcji. W uproszczeniu oznacza to, że te obszary ciała, które zostaną poddane modelowaniu bezpowrotnie tracą objętość masy tłuszczowej. Efekty kriolipolizy utrzymują się zatem przez bardzo długi czas, jednak to od zdrowego trybu życia zależą jej ostateczne skutki. Po zabiegu zalecana jest dieta bogata w kwasy omega 3 i 6. Wybór niskoprzetworzonych produktów pozwala na szybszą regenerację skóry, poprawia jej kondycję oraz zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Oprócz odpowiednio zbilansowanej diety bardzo ważne jest uprawianie umiarkowanej aktywności fizycznej. Dłuższe spacery, nordic walking, yin yoga, aerobik – pozwalają na zachowanie sprężystej i napiętej skóry, polepszają także samopoczucie. Zamrażanie tkanki tłuszczowej jest efektywne, ale odpowiedni tryb życia sprawi, że okażą się one rewolucyjne! Po rozbiciu i usunięciu przez organizm komórek tłuszczowych z ciała możesz mieć pewność, iż zostaną bezpowrotnie wyeliminowane. Nie oznacza to jednak, że nie powstaną nowe. Dlatego tak ważne jest, aby efekty, które są uzyskane poprzez kriolipolizę w poznańskim Skin-Medic, utrzymywać poprzez zdrowy tryb życia.

Kriolipoliza dla kogo jest skierowana?

„Nadmierna ilość tkanki tłuszczowej może przysparzać wielu problemów zarówno natury psychicznej, jak i fizycznej. Nierównomiernie rozłożona masa tłuszczowa może być uwarunkowana genetycznie, bywa bardzo trudna w przypadku prób samodzielnej redukcji. Ciężko dobrać kompleksowy zestaw ćwiczeń, mogący poradzić sobie z taką przypadłością i wdrożyć efektywną dietę. Takie działanie trwa długo i nie zawsze przynosi odpowiednie rezultaty. W przypadku tradycyjnego odchudzania, nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, z jakich obszarów ciała będzie w pierwszej kolejności ubywało tłuszczu. Kriolipoliza to zabieg celowany. Ty decydujesz, gdzie chcesz schudnąć – pozostawiasz krągłości tam, gdzie Ci na nich zależy. Kolejne nieudane próby uporania się z nadmiernymi kilogramami wywołują frustrację oraz poczucie zniechęcenia. Kriolipoliza Poznań w Skin-Medic jest dedykowana wszystkim, którzy chcą poczuć się pewnie w swoim ciele. Terapia niską temperaturą daje zdumiewające efekty, pozwala także na cieszenie się nimi przez bardzo długi czas. Kriolipoliza jest skutecznym zabiegiem, z którego z powodzeniem mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni – bez względu na wiek. Jedynym ograniczeniem w tym przypadku jest niepełnoletniość. Zabieg nie powoduje żadnych komplikacji, a cała procedura i określone przeciwwskazania do wykonania kriolipolizy w poznańskim Skin-Medic są omawiane. Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania.

Zbyt duża ilość tkanki tłuszczowej przekłada się także na funkcjonowanie całego organizmu, ponieważ zaburza pracę organów i obciąża układ kostny. Osoba borykająca się z tym problemem ma o wiele większe szanse na przedwczesny zawał mięśnia sercowego oraz niedrożność naczyń krwionośnych. Ponadto stale obciążone kości kończyn, stawy oraz kręgosłup ulegają z czasem schorzeniom zwyrodnieniowym. Zabieg kriolipolizy i wczesne podjęcie decyzji o eliminacji nadwyżki masy tłuszczowej zapobiega tym chorobom, pozwalając na cieszenie się dobrym zdrowiem oraz kondycją przez bardzo długie lata. Kriolipoliza ma znaczną przewagę nad innymi sposobami radzenia sobie z nadwagą, dzięki jej natychmiastowemu działaniu. Zdecydowana większość osób, która zdecydowała się na redukcję komórek tłuszczowych poprzez terapię zimnem, z powodzeniem zaczęła nowy rozdział w życiu. Początkowa szybka utrata objętości tłuszczu wpływa motywująco na kontynuowanie zdrowego trybu życia.

Kriolipoliza w redukcji tkanki tłuszczowej na ramionach i udach

Jednymi z najtrudniejszych miejsc w redukcji masy tłuszczowej są ramiona i wewnętrzna część ud. Każdy, komu przyjdzie zmierzyć się z takim problem, zaczyna systematycznie wykonywać określone ćwiczenia, pobudzające mięśnie tej właśnie partii ciała. W tym celu często korzysta się z wizyt u profesjonalnego trenera lub fizjoterapeuty. Niestety, często nawet regularne ćwiczenia na siłowni nie dają zamierzonych efektów. Powodem takiej sytuacji mogą być obciążenia genetyczne, które decydują o nadwyżce komórek tłuszczowych w określonych miejscach. Zabieg kriolipolizy w poznańskim Skin-Medic daje w tej sytuacji szybkie i widoczne rezultaty. Nie ma zatem potrzeby forsowania się rozmaitymi ćwiczeniami fizycznymi i wydawania wysokich sum na dobrze wyposażone siłownie oraz trenerów. W niektórych wypadkach wystarczy już jeden zabieg, żeby mocno zmienić wizerunek ud lub ramion. Dzięki kriolipolizie stają się one smukłe oraz bardziej napięte. Dzieje się tak, gdyż redukcja tkanek tłuszczowych z wykorzystaniem niskiej temperatury korzystnie wpływa na strukturę skóry. Poprawa bowiem jej jędrność, dzięki czemu sprawia wrażenie gładszej i młodszej. Po przeprowadzeniu zabiegu insturujemy klientów, w jaki sposób postępować. Kriolipoliza jako zabieg nieinwazyjny nie wymaga spędzenia wielu dni na rekonwalescencji.

Skuteczne sposoby pozbywania się tłuszczu – kriolipoliza opinie ekspertów

Kriolipoliza umożliwia zredukowanie nadmiaru masy tłuszczowej niemal z każdej części ciała. Jednym z nietypowych miejsc, gdzie gromadzi się nadmiar komórek tłuszczowych, jest dolna część żuchwy, co powoduje efekt tzw. podwójnego podbródka. W opublikowanym przez Journal of Face Aesthetics artykule opisano wyniki badania, w którym dowiedziono, iż zastosowanie terapii z użyciem niskiej temperatury efektownie zmniejsza ilość nagromadzonego tłuszczu w dolnej okolicy szczęki, dzięki czemu nieestetyczny podwójny podbródek staje się mniej widoczny. W badaniu wzięły udział 4 kobiety niezadowolone z wizerunku swojej twarzy. Nadmiar masy tłuszczowej zlokalizowany na szyi spowodował, że twarz z każdej kobiet znacznie zaokrągliła się i przybrała kształt trójkąta, wizualnie powiększającego podbródek. Dla każdej uczestniczki indywidualnie ustalono, ile cyklów kriolipolizy będzie potrzebnych – w trzech przypadkach zdecydowano się na 2 cykle, zaś w jednym na pojedynczy zabieg. Efekty badania okazały się zdumiewające, gdyż u każdej z kobiet zaobserwowano znaczne zniwelowanie podwójnego podbródka, przy czym żadna z badanych nie zgłosiła żadnych skutków ubocznych.

W innym badaniu anglojęzyczni naukowcy Coleman i Dover również przyjrzeli się skuteczności, jaką daje zmniejszanie objętości adipocytów z wykorzystaniem kriolipolizy. W niezależnym eksperymencie udowodniono, iż spadek objętości masy tłuszczowej w drugim miesiącu po zabiegu wynosi średnio 20,4%, w czwartym miesiącu 22,4%, natomiast w piątym miesiącu aż 25,5%. Warty odnotowania jest również fakt, iż największy ubytek tkanki tłuszczowej zaobserwowano w miejscach, które poddane zostały terapii niską temperaturą przez dłuższy czas. Amerykański chirurg plastyczny Michael Ingargiola, wspólnie ze współpracownikami, przeanalizował 19 publikacji naukowych, przedstawiających skuteczność kriolipolizy w leczeniu otyłości. Zabiegi były przeprowadzane na takich miejscach, jak: brzuch, ramiona, wewnętrzna część ud, a czas obserwacji skuteczności zastosowanej terapii wahał się od 2 do 6 miesięcy. Do oceny efektywności zabiegu zastosowano pomiary przy użyciu ultradźwięków oraz obrazowanie trójwymiarowe. Ostatecznie ustalono, że pomiary za pomocą kalipera uwidoczniły redukcję tłuszczu w zakresie 14,67%-28,5%, natomiast średnia przy wykorzystaniu aparatury ultrasonograficznej wahała się od 10,3% do 25,5%.

Zamrażanie tkanki tłuszczowej to efektywny zabieg, który pomoże Ci nie tylko w polepszeniu estetyki Twojego ciała, ale pozwoli też zredukować obciążenie stawów i wpłynie na zmniejszenie ryzyka wielu chorób, które pojawiają się częściej u osób z nadwagą oraz otyłością. Doskonałe rezultaty są udowodnione przez naukowców, ale także potwierdzane przez naszych klientów i klientki. Zdecyduj się na zamrażanie tkanki tłuszczowej w Poznaniu – przyjdź do Skin-Medic!

Kriolipoliza w Poznaniu a inne zabiegi redukujące tkankę tłuszczową

Z biegiem rozwoju medycyny estetycznej zaczęło pojawiać się coraz więcej możliwości redukcji przerostu masy tłuszczowej. Wśród najbardziej popularnych wciąż pozostaje liposukcja. Zabieg o ile daje bardzo szybkie rezultaty, o tyle obarczony jest wysokim potencjałem powikłań. Zalicza się do nich między innymi: krwawienie, infekcje, zaburzenia czucia skóry lub martwica tkanki tłuszczowej. Wymienione poważne skutki uboczne powinny być zatem wzięte pod uwagę przy podjęciu decyzji o liposukcji. Mniej inwazyjną metodą niwelowania problemu nadmiaru tkanki tłuszczowej jest terapia ultradźwiękowa. Wśród zabiegów zmniejszających objętość masy tłuszczowej znajdują się również mezoterapia igłowa oraz lipoliza iniekcyjna. Terapia zimnem z wykorzystaniem kriolipolizy nie wymaga dokonywania żadnych nacięć ani iniekcji. Po wykonaniu zabiegu można spokojnie wrócić do rutyny dnia codziennego i nie martwić się o ryzyko wystąpienia dotkliwych powikłań.

Zobacz inne zabiegi:

Shopping Cart
Scroll to Top