Call Now Button
SKIN MEDIC

Hialuronidaza Poznań

baner zabiegu medycyny estetycznej

Powiększałaś usta i nie jesteś zadowolona z efektu? Są zbyt duże lub nierówne? A może wypełniałaś kwasem hialuronowym inne miejsca na twarzy i chcesz się go pozbyć?

W Skin-Medic skutecznie pomagamy klientom i klientkom, które wykonywały wypełnianie kwasem hialuronowym w różnych salonach, a skutek zabiegu jest niezadowalający.

Złe podanie, błędy podczas procedury, nienaturalny efekt – często spotykamy się z takimi rezultatami zabiegu kwasem hialuronowym w innych salonach. Najczęściej wynika to z braku wiedzy, przeszkolenia lub błędnych ustaleń. Skin-Medic to profesjonalna klinika medycyny estetycznej z najlepszymi specjalistami. Z przyjemnością pomożemy Ci pozbyć się efektów nietrafionych zabiegów poprzez hialuronidazę. Przyjdź do nas, a usuniemy kwas hialuronowy i jeśli zechcesz, to wykonamy zabieg wypełniania kwasem hialuronowym w poprawny sposób!

CENNIK

Hialuronidaza

Hialuronidaza700REZERWUJ

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Na czym polega zabieg hialuronidazy?

Hialuronidazy to nic innego jak enzymy odpowiadające za degradację kwasu hialuronowego, naturalnego wytworu skóry człowieka. Endogenny kwas hialuronowy znajduje się w przestrzeni pozakomórkowej i jest stale produkowane przez organizm. Oczywiście z wiekiem wytwarzanie optymalnej ilości tej substancji zaczyna być niemożliwe, co zmusza pacjentki do szukania pomocy w gabinetach kosmetologicznych. We współczesnej medycynie hialuronidazy spełniają kilka funkcji. Stosowane są jako markery diagnostyczne wskazujące na rozmaite zaburzenia funkcjonowania organizmu, tj.  stany zapalne, alergie lub choroby nowotworowe. Inną cechą tych enzymów jest umiejętność zwiększania przepuszczalności tkanek łącznych, co bardzo korzystnie wpływa na łatwiejszą i szybszą dyfuzje podawanych pozajelitowo leków. W medycynie estetycznej natomiast hialuronidazy stanowią ratunek w szybkim usuwaniu powikłań oraz działań ubocznych podanego podskórnie kwasu hialuronowego.

Jak przebiega zabieg hialuronidazy?

Wszystkie zabiegi przeprowadzane w klinice Skin-Medic w Poznaniu poprzedzane są gruntownym wywiadem medycznym oraz kwalifikacją pacjentki do określonej kuracji. Na reakcję alergiczną są narażone osoby uczulone na jad owadów błonkoskrzydłych. Specjalista po kwalifikacji przystępuje do głównego etapu zabiegu, czyli rozpuszczania kwasu hialuronowego. Jednak zanim to nastąpi, skóra jest dokładnie dezynfekowana za pomocą certyfikowanych preparatów kosmetologicznych, które nie tylko oczyszczają miejsce kuracji z bakterii oraz nadmiaru sebum, ale także dbają o to, aby w wyniku tego działania skóra nie została zbyt podrażniona i zachowała odpowiedni poziom nawilżenia. Następnie za pomocą cienkiej igły specjalista wprowadza podskórnie enzymy, mające za zadanie wytrącić i ułatwić wchłonięcie egzogennego usieciowanego kwasu hialuronowego. 

Jak postępować po zabiegu hialuronidazy?

Po zakończonej procedurze lekarz poinstruuje Cię, jak powinnaś zadbać o skórę i jakich kosmetyków używać. Warto zastosować się do wszystkich zaleceń specjalisty i stosować je systematycznie, ponieważ tylko takie postępowanie zminimalizuje okres rekonwalescencji i pozwoli Ci szybko cieszyć się rewelacyjnym wizerunkiem Twojej twarzy. W tym okresie powinnaś zwracać szczególną uwagę na zbilansowaną dietę, bogatą w szereg najpotrzebniejszych witamin oraz składników mineralnych. Niezwykle istotna jest podaż optymalnej ilości płynów, a w szczególności wody mineralnej, która przyspiesza procesy naprawcze naskórka i wzmaga produkcję korzystnych enzymów oraz innych substancji odpowiedzialnych za świeży i zdrowy wygląd skóry. Pamiętaj również, żeby do tygodnia po zabiegu hialuronidazy zrezygnować ze stosowania gruboziarnistych peelingów oraz innych produktów, które usuwają martwy naskórek.  Jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości odnośnie do składu bądź stosowania któregoś z preparatu, możesz je śmiało omówić zaraz po zabiegu. 

Czym jest hialuronidaza?

Terapie estetyczne zakładające wykorzystanie kwasu hialuronowego cieszą się w ostatnich czasach ogromną popularnością. Wynika to z faktu, że kwas hialuronowy spełnia szereg funkcji i znajduje zastosowanie w rozmaitych problemach skórnych. Substancja aktywna może być podawana w różny sposób, od płytkich po głębokie iniekcje. Często spotykane jest stosowanie usieciowanego kwasu pod powierzchnią skóry twarzy, co pozwala na osiągnięcie optymalnego napięcia. Ten typ substancji, w przeciwieństwie do nieusieciowionej, nie wiąże się z cząsteczkami wody, zaś pełni funkcję wypełniacza i pomaga zredukować bruzdy oraz modeluje rysy twarzy. 

Niekiedy zdarzają się nieudane zabiegi –  szczególnie, jeśli personel danego salonu nie jest odpowiednio wyszkolony. Hialuronidaza to zabieg, który ma za zadanie odwrócić działania niepożądane kwasu hialuronowego. Polega na podaniu substancji, która rozkłada kwas hialuronowy i pomaga pozbyć się go z obszarów, jakie zostały wcześniej poddane jego podaniu.

Wskazania do zabiegu hialuronidaza

Zabieg z wykorzystaniem enzymów, zwanych hialuronidazami jest adresowany do wszystkich osób, które nie są zadowolone z kuracji kwasem hialuronowym. Nadmiar wstrzykniętej substancji aktywnej lub nieoczekiwana reakcja alergiczna powodują nieestetyczne zgrubienia, uniemożliwia osiągnięcie korzystnych właściwości kwasu hialuronowego. Wskazania do zabiegu hialuronidazy można podzielić na względne i bezwzględne. Enzymy te podaje się natychmiastowo w przypadku wystąpienia poważnych objawów ubocznych po podaniu usieciowanego kwasu hialuronowego. Do najpoważniejszych powikłań zalicza się:

  • ostra reakcja alergiczna;
  • powstanie biofilmu (wielokomórkowa struktura bakterii);
  • pojawienie się ziarniniaków;
  • tworzenie się ropnia wywołanego podaniem kwasu hialuronowego.

Nieusieciowany kwas hialuronowy zasadniczo nie powoduje reakcji alergicznych, gdyż występuje w organizmie człowieka – jedynie niewielka część osób ma na niego alergie. Zabieg najczęściej nie wymaga profesjonalnej oraz natychmiastowej ingerencji specjalisty medycyny estetycznej. Najczęściej powstałe na skutek podania tego typu kwasu działania uboczne ustępują samoistnie po upływie kilku dni. 

Jeśli jednak reakcja jest silna, długo się utrzymuje, to umów się na zabieg hialuronidazy w naszym salonie medycyny estetycznej! Gwarantujemy Tobie opiekę profesjonalistów świadczących usługi na najwyższym poziomie. Z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i doradzą, w jaki sposób najszybciej i najlepiej poradzić sobie z Twoim problemem skórnym.

Wskazaniem do zabiegu jest przede wszystkim nietrafiony efekt wcześniejszego wypełniania kwasem hialuronowym. Jeśli nie jesteś zadowolona z rezultatów zabiegu, jaki wykonałaś w innym miejscu, umów się do Skin-Medic!

Przeciwwskazania do zabiegu hialuronidazy

Każda substancja aktywna wykorzystywana podczas kuracji estetycznych może powodować określona działania niepożądane. Przed wykonaniem zabiegu z użyciem hialuronidaz, specjalista medycyny estetycznej przeprowadza z pacjentką dokładny wywiad, który pozwoli na minimalizacje skutków ubocznych. Jeśli jesteś w posiadaniu wyników badań krwi bądź innych dokumentów medycznych, które pozwolą lekarzowi precyzyjniej określić Twój aktualny stan zdrowia, zabierz je ze sobą na wizytę konsultacyjną. Opowiedz o wszystkich przyjmowanych lekach, przebytych urazach oraz zabiegach operacyjnych. Każdy przypadek jest indywidualny, pojawienie się jednego przeciwwskazania nie musi oznaczać, że nie możesz skorzystać z kuracji. Tylko dokładny wywiad pozwala na kwalifikację do kuracji z zastosowaniem hialuronidaz. Do najczęstszych przeciwwskazań, które bezwzględnie należy omówić ze specjalista wykonującym zabieg, zalicza się:

  • zaostrzenie choroby autoimmunologicznej;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • choroby przewlekłe;
  • alergia na składnik preparatu medycznego;
  • aktywna choroba nowotworowa;
  • aktywna infekcja ogólnoustrojowa (np. wirusowa, bakteryjna etc.) lub miejscowa (w miejscu zaplanowanej kuracji).

Pamiętać należy również, że istnieją sytuacje, kiedy przeprowadzenie zabiegu hialuronidaz jest możliwe dopiero po zastosowaniu się do wskazówek lekarza na temat przygotowania do zabiegu. Czasami wymaga to cierpliwości i systematycznego działania, ale daje nadzieję na możliwość zrealizowania kuracji i poprawia swojego wizerunku.

Przygotowanie do zabiegu hialuronidazy

Procedura nie wymaga realizacji rygorystycznych wytycznych. Warto jednak unikać wszelkich sytuacji, które mogłyby dodatkowo podrażnić obszar, jaki będzie poddawany zabiegowi. W tym celu przez kilka dni przed zaplanowanym zabiegiem nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami. Mogą one wywołać szereg niekorzystnych działań, które uniemożliwią wykonanie kuracji. Zrezygnuj z ekspozycji na promienie UV, stosuj kremy z silnymi filtrami UVA oraz UVB. W dniu zabiegu zrezygnuj z makijażu, postaw natomiast na relaks oraz optymalne nawodnienie. 

Efekty zabiegu hialuronidazy

Ogromnym atutem zabiegu z wykorzystaniem enzymów zwanych hialuronidazami jest szybkość ich działania oraz zaskakująco dobry efekt. Widoczne jest to w szczególności w przypadku niewielkich grudek, wtedy proces rozpuszczania uwidacznia się już w momencie podawania substancji aktywnej. Niekiedy należy odczekać kilka godzin, aby obrzęk wywołany przez mikronakłucia i podanie substancji aktywnej mógł minąć. Po zrealizowaniu kuracji wymagana jest wizyta kontrolna, aby ocenić efektywność działania enzymów i ewentualnie zadecydować o podaniu kolejnej dawki.

Zobacz inne zabiegi:

Shopping Cart
Scroll to Top