Call Now Button
SKIN MEDIC

Nici rewitalizujące COG Poznań

Nici COG, BARB Haczykowe Liftingujące

Jeśli chcesz maksymalnie odmłodzić swoją twarz bez uciekania się do operacji chirurgicznych, nici liftingujące będą dla Ciebie najlepszym wyborem. Biodegradowalne, cieniutkie nici umieszczone w odpowiednich miejscach Twojej twarzy uniosą wszystkie opadające tkanki. Zachowaj jędrną i piękną cerę jak najdłużej – umów się na zabieg nićmi liftingującymi w Skin-Medic!

 

Podniesienie skóry twarzy nićmi – efekty

Zabieg uniesienia tkanek nićmi liftingującymi zapewnia następujące rezultaty:

 • ujędrnienie skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • usunięcie tzw. chomików,
 • podniesienie wiotczejących tkanek,
 • uniesienie opadających powiek,
 • wymodelowanie owalu twarzy,
 • wyraźne odmłodzenie twarzy.

Jeśli właśnie na takich efektach Ci zależy, a jednocześnie nie chcesz poddawać się liftingowi operacyjnemu, nici są idealnym rozwiązaniem dla Ciebie! Dowiedz się, na czym dokładnie polega ta niesamowita metoda odmładzająca. 

 

Czym są nici liftingujące?

Nici liftingujące są biodegradowalnymi nićmi, umieszczanymi w skórze w celu uniesienia tkanek. Dają one zatem efekt liftingu, ale metodą znacznie mniej inwazyjną niż chirurgia plastyczna. Wykonane są z rozpuszczalnego materiału, który jest identyczny z tym stosowanym w operacjach chirurgicznych. Nici liftingujące wytwarza się najczęściej z polikaprolaktonu lub polidioksanonu. Oba te materiały wykorzystywane są również przez chirurgów i cechują się bardzo wysokim profilem bezpieczeństwa.
Nowoczesnych nici liftingujących nie należy mylić z dawniej stosowanymi złotymi nićmi. Nici te pozostawały w tkankach na zawsze, co było ich największą wadą. Z biegiem czasu bowiem, gdy skóra stawała się cienka, złote nici zaczynały przez nią prześwitywać. Takie ryzyko nie występuje w przypadku współczesnych nici liftingujących. Są one bowiem w pełni wchłanialne i utrzymują się w skórze przez kilka miesięcy. Efekty ich aplikacji trwają jednak dłużej, ponieważ nici liftingujące pobudzają procesy regeneracji skóry. 

Rodzaje nici liftingujących

Każda skóra jest inna i ma inne potrzeby. Dlatego w Skin-Medic mamy do dyspozycji różne typy nici liftingujących, które dobieramy do indywidualnego przypadku. Używane przez nas nici to:

Nici liftingujące COG BARB

Są to wykonane z polidioksanu nici wyposażone w mikrohaczyki, zaczepiające się o tkanki i przytrzymujące je. Zaczepy zlokalizowane są dookoła nici, dzięki czemu tworzą mocne rusztowanie dla skóry. Za ich pomocą można więc unieść tkanki, które z biegiem czasu uległy zwiotczeniu, takie jak policzki, czy linia żuchwy. Nici liftingujące COG BARB całkowicie rozpuszczają się w tkankach, ale dzięki zainicjowaniu neokolagenezy efekt uniesienia skóry utrzymuje się jeszcze przez wiele miesięcy później.

Nici liftingujące MOLDING

Nici MOLDING to najmocniejsze nici stosowane w liftingu twarzy. Wytworzone zostały z polikaprolaktonu (PCL) – wysokiej jakości biodegradowalnego polimeru. Ten rodzaj nici pozwala na intensywne podniesienie nawet mocno zwiotczałej skóry. Cechują się imponującym udźwigiem – mogą podnieść tkanki o masie ok. 3 kg. Tego rodzaju nici można stosować w liftingu twarzy, ale także w innych miejscach ciała. Mają one również właściwości stymulujące, dzięki czemu zapewniają efekty naturalnego ujędrnienia skóry, widoczne jeszcze długo po ich biodegradacji.

[ameliabooking category=12]

Lifting za pomocą nici – jak to działa?

Wraz z upływającym czasem twarz ulega procesom starzenia, które powodują zmiany w jej rysach. Następuje resorpcja, czyli redukcja objętości kości, zanik tkanki mięśniowej, czy zmniejszanie się ilości włókien podporowych. Wszystko to sprawia, że twarz traci swój dawny zarys, a skóra coraz bardziej poddaje się sile grawitacji. Pojawiają się wtedy załamania i bruzdy, zwane zmarszczkami, a także zwiotczenia skórne. Na swojej twarzy możesz więc zauważyć np. bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust, opadające powieki, czy zwisające fałdy skóry w rejonie żuchwy. 
Nici liftingujące działają na te wszystkie problemy poprzez podtrzymywanie skóry od wewnątrz. Dzięki mikroskopijnym haczykom dobrze utrzymują się w tkankach i nie pozwalają na ich opadanie. Zmianę zauważyć można bardzo szybko, ponieważ skóra natychmiast zostaje uchwycona i przytrzymana w odpowiednim miejscu. W ten sposób skutecznie można pozbyć się tzw. chomików, wymodelować policzki, powieki, czy usunąć nieestetyczne zmarszczki. Nici stosowane są też w celu podkreślenia linii żuchwy, podniesienia brwi, czy wyeliminowania zmarszczek na szyi. 
Działanie nici liftingujących nie polega jednak tylko na mechanicznym uniesieniu tkanek. Mają one też właściwości biostymulujące, co oznacza, że pobudzają naturalne procesy odnowy skóry. Po ok. 2 tygodniach od aplikacji nici rozpoczyna się produkcja nowych włókien kolagenowych. Kolagen jest białkiem podporowym skóry, tworzy więc rodzaj rusztowania dla tkanek. Dzięki temu również po wchłonięciu się nici liftingujących skóra pozostaje jędrna i odpowiednio napięta. Rezultaty zabiegu są więc długotrwałe (utrzymują się nawet przez kilka lat), a jednocześnie same nici bez problemu ulegają biodegradacji.

Wskazania do zabiegu z nićmi liftingującymi

Zabieg z użyciem nici liftingujących warto wykonać przede wszystkim w następujących przypadkach:

 • utrata jędrności skóry,
 • bruzdy nosowo-wargowe,
 • zmarszczki na czole,
 • zmarszczki w rejonie szyi,
 • opadające policzki – tzw. chomiki,
 • zmarszczki marionetki,
 • wiotka skóra na powiekach,
 • chęć podniesienia lub wyrównania łuków brwiowych,
 • obwisła skóra w okolicach żuchwy.

Przygotowanie do podania nici liftingujących 

Kiedy już zdecydujesz się na lifting z wykorzystaniem nici, przed wizytą w gabinecie zabiegowym przeprowadzimy z Tobą konsultację. Szczegółowy wywiad i badanie ma na celu określenie rodzaju problemu oraz dopasowanie rodzaju nici. Należy też wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. 
Przed samym zabiegiem powinnaś też pamiętać o pewnych podstawowych zasadach, co zagwarantuje Ci bezpieczeństwo. Przede wszystkim, unikaj przyjmowania leków rozrzedzających krew (np. aspiryny) i nie spożywaj alkoholu. Dobrze jest wziąć kilka dni wolnego od pracy, aby przeznaczyć po zabiegu czas na regenerację.

Nici liftingujące – co czeka Cię podczas zabiegu?

Pierwszym etapem jest wykonanie dokładnego planu aplikacji nici. Lekarka przed zabiegiem narysuje na Twojej skórze schemat, dzięki któremu precyzyjnie wyznaczone zostaną miejsca wkłucia i przebiegu nici. Dobierze też odpowiedni rodzaj nici i określi ich liczbę, na podstawie potrzeb skóry oraz oczekiwanych przez Ciebie efektów. Następnie poda Ci znieczulenie miejscowe dokładnie w obszar, który zostanie poddany zabiegowi. Cała procedura będzie więc dla Ciebie bezbolesna. 
Gdy znieczulenie zacznie działać, można już przejść do właściwej fazy zabiegu. Lekarka za pomocą specjalnej kaniuli delikatnie wprowadza nici we wcześniej wyznaczone miejsca. Czas  trwania tego etapu jest zależny od wielu czynników, m.in. liczby nici, obszaru zabiegowego. Cały zabieg trwa zwykle ok. 45-60 minut.

Lifting twarzy nićmi – zalecenia po zabiegu

W zależności od reakcji Twojego organizmu, efekty bezpośrednio po wykonaniu zabiegu mogą wyglądać rozmaicie. U niektórych osób nie występują żadne skutki uboczne i od razu można zaobserwować poprawę wyglądu tkanek. U innych natomiast mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia lub zasinienia. Zmiany te jednak ustępują w ciągu kilku dni i możesz się już wtedy cieszyć z pierwszych rezultatów zabiegi nićmi liftingującymi.
Pamiętaj jednak, aby przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu ściśle przestrzegać zaleceń lekarskich. Powstrzymaj się od dotykania miejsca poddanego zabiegowi przez kilka godzin po wyjściu z kliniki. Przez następne dni przemywaj delikatnie twarz, unikając środków drażniących. Makijaż można nałożyć dopiero po 24 godzinach od zabiegu, pod warunkiem, że miejsca poddane nakłuciom są już zagojone. 
Przez kilka kolejnych tygodni powstrzymaj się od korzystania z sauny, solarium i przebywania na słońcu. Niewskazane jest wystawianie skóry twarzy na gwałtowne wahania temperatury. Ogranicz też wysiłek fizyczny oraz mimikę swojej twarzy. Unikaj również picia alkoholu i przyjmowania leków rozrzedzających krew.

Przeciwwskazania do liftingu nićmi

Zabieg z wykorzystaniem lici liftingujących nie zawsze jest możliwy. Koniecznie poinformuj nas, jeśli występują u Ciebie:

 • ciąża i okres laktacji,
 • choroby nowotworowe,
 • schorzenia autoimmunologiczne,
 • nieuregulowana cukrzyca,
 • zakażenia bakteryjne lub wirusowe,
 • łuszczyca,
 • tendencje do bliznowacenia,
 • opryszczka,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • epilepsja.

Nici liftingujące – FAQ

Czy nici liftingujące są bezpieczne?

Nici stosowane w liftingu twarzy są wykonane dokładnie z tego samego materiału, co nici wykorzystywane w chirurgii. Jest to bezpieczny, biodegradowalny surowiec, który nie wywołuje żadnych niepożądanych reakcji organizmu. 

Jak długo boli twarz po niciach?

Nieprzyjemne odczucia mogą towarzyszyć Ci przez kilka dni po zabiegu. Wszelkie siniaczki i związana z nimi bolesność na ogół jednak znikają maksymalnie do tygodnia po założeniu nici.

Co lepsze: nici czy kwas hialuronowy?

Wszystko zależy od efektów, jakie chcesz uzyskać. Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, a więc można go zastosować w celu uzupełnienia ubytków w tkankach. Jeśli jednak oczekujesz liftingu twarzy, bez nadawania jej zbędnej objętości, wybierz nici liftingujące. Możesz również zdecydować się na nici hialuronowe, które stają się coraz popularniejsze.

Nici rewitalizujące – zabieg

Pod wybranym fragmentem Twojej skóry, znajdzie się specjalna nić typu COG. Jej aplikacja zostanie wykonana za pośrednictwem specjalnej strzykawki oraz mikroskopijnej igły. Dodatkowo, w celu zapewnienia Ci jak największego komfortu oraz wygody, miejsce nakłucia zostanie odpowiednio znieczulone za pomocą specjalistycznego preparatu. W zależności od miejsca działania, zabieg ten może potrwać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut. Pierwszymi efektami zabiegu przy użyciu nici rewitalizujących COG zaczniesz się cieszyć po kilku dniach – gdy tylko zaczną one działać. 

Zobacz inne zabiegi:

Shopping Cart
Scroll to Top