Call Now Button
SKIN MEDIC

Makijaż permanentny Poznań

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym makijażu permanentnym, to jesteś w idealnym miejscu –  w naszej klinice poczujesz się komfortowo i bezpiecznie.

Wykonujemy makijaż permanentny w sposób spersonalizowany, co oznacza, że zawsze osiągamy efekt, na jakim Ci zależy – naturalność, wyrazistość, a może jedynie subtelne kreski? U nas nie musisz się martwić o końcowy rezultat. Stosujemy certyfikowane i bezpieczne barwniki, a także gwarantujemy sterylne warunki zabiegów.

Nieważne, czy interesuje Cię makijaż permanentny brwi, powiek lub ust. Rezultat zawsze będzie taki sam – wspaniały wygląd pozbawiony sztuczności. Jeśli chcesz wykonać makijaż permanentny w klinice medycyny estetycznej Skin-Medic w Poznaniu, to skontaktuj się z nami!

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny polega na mikropigmentacji skóry w wybranych przez klientkę miejscach. Najczęściej dotyczy on brwi, zakończenia powiek oraz konturu ust. Pigment podaje się podskórnie za pomocą bardzo cienkiej igły. Pozwala to na precyzyjne zabarwienie wyłącznie określonego miejsca na twarzy. Makijaż permanentny pozwala na uzyskanie efektu świeżo nałożonego  makijażu przez wiele miesięcy. Po wykonaniu zabiegu powstaje niewielkich rozmiarów strupek, który pełni funkcję ochronną. Jego obecność nie dopuszcza do powstania i rozwoju stanu zapalnego. Kiedy strup samoistnie złuszczy się, etap gojenia dobiega końca. Wystarczy wtedy dać skórze kilka tygodni, żeby mogła się w pełni zregenerować.

Jak często trzeba powtarzać makijaż permanentny?

Ogromnym atutem mikropigmentacji skóry są długotrwałe efekty. Wystarczy już jeden zabieg, żeby móc cieszyć się jego rezultatami przez wiele miesięcy. Potrzeba ponawiania makijażu tak, aby na jak najdłużej zachował swój świeży wygląd, uzależniona jest od cery. W przypadku części pań dochodzi do szybszego złuszczania naskórka, co powoduje, że makijaż permanentny musi być powtarzany częściej niż ma to miejsce w przypadku innych kobiet.

Co daje makijaż permanentny?

To pytanie zadaje sobie wiele klientek, które jeszcze zastanawiają się, czy makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem i co właściwie daje. Ten typ makijażu pozwala przede wszystkim zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Daje on również poczucie komfortu w każdej sytuacji. Po wykonaniu makijażu permanentnego masz gwarancję, że zawsze będziesz wyglądać atrakcyjnie i świeżo.

Wykonanie permanentnej kreski na powiece optycznie powiększa oko i dzięki temu nadaje spojrzeniu uroku oraz uwodzicielskiego charakteru. Profesjonalnie wykonanie konturowania ust może przynieść spektakularne efekty. Wargi pod wpływem umiejętnie zastosowanego pigmentu staną się optycznie większe i pełniejsze, a Ty będziesz mogła cieszyć się tymi rezultatami bez konieczności wykonywania inwazyjnych kuracji.

Zalety makijażu permanentnego

Makijaż permanentny ma mnóstw korzyści! Możesz dzięki niemu sprawić sobie makijaż, który będzie utrzymywał się w idealnym stanie – bez względu na to, co w danym momencie robisz. Możesz być na bardzo wymagającym treningu, po ciężkim dniu w pracy, czy po imprezie – on  pozostanie niezmienny! Ponadto zaoszczędzisz mnóstwo czasu każdego dnia. Nie będziesz musiała rano tracić cennych minut na to, aby się pomalować. Kolejną zaletą makijażu permanentnego jest to, że możesz dzięki niemu dokonać wyraźnej zmiany wyglądu, na przykład wyrównasz asymetrię ust.

Czy zabieg makijażu permanentnego jest bolesny?

Trwała koloryzacja skóry zakłada konieczność użycia cieniutkiej igiełki, która pod wpływem drgań wprowadza podskórnie pigment. Proces ten najczęściej powoduje poczucie dyskomfortu, dlatego też przed przystąpieniem do wykonywania makijażu permanentnego na określoną partię twarzy zostanie naniesiony krem lub maść znieczulająca. Zastosowanie takiego preparatu powoduje, że podczas zabiegu odczuwa się jedynie delikatne drgania.

Makijaż permanentny brwi – ile się utrzymuje?

Trwałość makijażu permanentnego uzależniona jest od różnych czynników – wieku pacjentki, kondycji skóry, użytego pigmentu oraz miejsca zabiegu. W przypadku młodszych kobiet szybciej dochodzi do keratynizacji naskórka, czyli jego złuszczania. Im więcej razy powtórzy się ten proces, tym makijaż permanentny ulega silniejszemu wybarwieniu. Jednak prawidłowa i systematyczna pielęgnacja pomaga ten proces kontrolować. W klinice Skin-Medic w Poznaniu stosujemy tylko wysokiej jakości, przetestowane dermatologicznie i posiadające niezbędne certyfikaty pigmenty służące do wykonywania profesjonalnego makijażu permanentnego. Użycie wysokiej jakości preparatu pozwala na cieszenie się efektami zabiegu przez długi czas.

Makijaż permanentny brwi – ile czasu trwa gojenie?

Wykonanie makijażu permanentnego ma charakter iniekcyjny, co oznacza, że wymaga użycia drobnej igły.  W wyniku serii mikronakłuć dochodzi do uszkodzenia naskórka i powstawania drobnych ranek. Nie ma się czego obawiać, ponieważ jest to naturalny efekt uboczny makijażu permanentnego. Gojenie trwa maksymalnie kilka tygodni i jest uzależnione przede wszystkim od stosowania się do zaleceń pozabiegowych oraz indywidualnych predyspozycji.

Kiedy można myć brwi po makijażu permanentnym?

Skóra pod brwiami tuż po wykonaniu makijażu permanentnego jest wrażliwa i podatna na infekcje, ponieważ znajduje się na niej wiele śladów po ukłuciach. Najlepiej unikać przemywania jej wodą przez 48-72 godziny. Natomiast jeśli zaobserwujesz, że kilka godzin po kuracji z brwi zaczyna sączyć się większa ilość osocza, możesz oczyścić miejsce zabiegowe przegotowaną albo sterylną wodą. Pamiętaj jedynie, żeby robić to delikatnie i tylko wtedy, kiedy zajdzie taka konieczność.

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Prawidłowa pielęgnacja pozabiegowa jest kluczem do czerpania satysfakcji z idealnie wygojonego makijażu permanentnego. Do 72 godzin po mikropigmentacji brwi nie zaleca się stosowania żadnych kosmetyków, ponieważ skóra po sesji zabiegowej potrzebuje czasu, żeby w pełni się zregenerować. Dopiero po upłynięciu 3 dni od zabiegu można delikatnie przemyć brwi sterylną wodą. Podczas osuszania najlepiej unikać tarcia, a zamiast tego delikatnie przykładać sterylny ręcznik.

Szybki efekt wygojenia miejsca zabiegowego uzyskasz, jeśli Twoja skóra będzie nawilżona. W okresie rekonwalescencji unikaj kremów natłuszczających, ponieważ zapychają pory i utrudniają komórkom skóry dostęp do tlenu.

Makijaż permanentny ust – ile czasu trwa gojenie?

Wargi tuż po kuracji są zaczerwieniona i nabrzmiałe, co jest efektem serii nakłuć niezbędnych do podskórnego podania pigmentu. Całkowity okres gojenia ust po zabiegu trwa najczęściej 14 dni. Po 72 godzinach wargi zaczynają się łuszczyć, a po 7 dniach zaczynają nabierać takiej barwy, jaka została zaplanowana. Warto pamiętać, że tuż po kuracji usta będą miały ciemniejszą barwę niż docelowo. W trakcie gojenia najlepiej unikać opalania oraz wizyt w solarium. Promienie UVA oraz UVB mogą dodatkowo podrażnić wrażliwy po pigmentacji naskórek warg.

Jak pielęgnować usta po zabiegu makijażu permanentnego?

Przez pierwsze 24 godziny najlepiej w ogóle nie przemywać ust, ponieważ pierwsze godziny po zabiegu mają decydujący wpływ na uzyskanie pożądanego koloru. Dopiero po upływie doby możesz spróbować delikatnie przetrzeć usta sterylną wodą (np. przegotowaną lub do iniekcji). Jeśli krótko po zabiegu z ust zacznie wydobywać się osocze, przetrzyj je delikatnie chusteczką higieniczną lub wełnianym gazikiem. Zastosowanie kremu z witaminą E pozwala na przyspieszenie regeneracji podrażnionych ust.

Makijaż permanentny oczu – brwi i kreska na oku

Wykonujemy także niezwykle precyzyjny makijaż permanentny na oku. Najczęściej klientki decydują się na to w połączeniu z makijażem trwałym brwi – można to wykonać podczas jednej sesji zabiegowej!

Makijaż permanentny – kreski górne

Jeśli zależy Tobie na uzyskaniu wyrazistego makijażu, który mocno podkreśla oczy, to permanentne kreski na górnych powiekach spełnią Twoje oczekiwania. Optycznie powiększą oczy i spowodują, że będą wyglądać tajemniczo i pociągająco.

Kreska zagęszczająca rzęsy

To prawie niewidoczna kreska, która ma za zadanie optycznie zwiększyć liczbę oraz objętość rzęs. Mikropigmentacja dotyczy tylko miejsc między rzęsami, a kreska najczęściej nie wychodzi poza ich linię.

Kreska permanentna cieniowana

Mocniej podkreśla oko, jednak efekt jest wciąż bardzo naturalny. Kreska permanentna cieniowana jest grubsza i bardziej uwydatnia linię rzęs.

Kreska permanentna dekoracyjna – makijaż permanentny zamiast eyelinera

Imituje makijaż wykonany za pomocą kredki lub eyelinera. Jest zdecydowanie grubsza i wychodzi poza linię rzęs oraz zewnętrzne kąciki oczu.

Kreska permanentna butterfly

Ten typ kreski jest wyjątkowym połączeniem kreski wykonanej z użyciem eyelinera oraz cieniowania zewnętrznych kącików oczu. Nadaje im głębi oraz tajemniczego wyrazu. Doskonale sprawdza się przy redukowaniu widoczności opadającej powieki, dlatego może stanowić alternatywne rozwiązanie dla zabiegu z zakresu medycyny estetycznej.

Shopping Cart
Scroll to Top