Call Now Button
SKIN MEDIC

Lipoliza iniekcyjna i antycellulitowa Poznań

Lipoliza iniekcyjna twarzy, podbródka, ciała w Poznaniu

Lipoza iniekcyjna to najbardziej popularny zabieg modelujący sylwetkę.

Zabieg jest dedykowany dla osób w wieku od 18 do 65 lat, zmagających się z nadwagą, otyłością lub dla osób szczupłych, które tylko chcą się pozbyć dodatkowych centymetrów z niepożądanych miejsc. Jest to zabieg, który polega na podaniu preparatu będącego bardzo silnym spalaczem bezpośrednio w miejsce, w którym znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej, co w efekcie powoduje usunięcie tłuszczu z konkretnych miejsc.

Zabieg ten  wspomaga skuteczność stosowanych diet i wykonywanych ćwiczeń. Rejony ciała, które są poddawane zabiegom lipolizy, to najczęściej ramiona, pleców, brzuch, biodra, miejsca pod pośladkami, udami i kolanami. Zabieg doskonale sprawdza się również w redukcji tzw. „drugiego podbródka”.

Chcesz pozbyć się miejscowego tłuszczu i wymodelować sylwetkę? Przyjdź do naszego gabinetu Skin-Medic i wykorzystaj wiedzę oraz umiejętności naszych specjalistów. Zachęcamy do kontaktu!

Preparaty

Lipolax

LIPOLAX

power delete

POWER DELETE

LIPOLAX VL

LIPOLAX VL

prostrolane inner-b

PROSTROLANE INNER-B

CENNIK

Zabieg lipolizy – jak wygląda?

Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz modelownie sylwetki możliwe są poprzez działanie preparatu o działaniu lipolitycznym. W Skin-Medic stosujemy na przykład fosfatydylocholinę, deoksycholan sodu i l-karnitynę. Ten zestaw substancji pozwala na osiągnięcie niesamowitych rezultatów. Dodatkowo L-Karnityna pomaga w walce z cellulitem. Preparat można podzielić na kilka okolic zabiegowych.

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który cieszy się coraz większą popularnością. Przeprowadzany jest w sposób bezinwazyjny. Za sprawą lipozy iniekcyjnej możemy pozbyć się drugiego podbródka, osiągnąć efekt liftingu twarzy, a także usunąć nadmierną tkankę tłuszczową. Zabieg lipolizy iniekcyjnej w Poznaniu pozwoli Ci osiągnąć upragnione efekty w szybki i bezpieczny sposób! 

Termolipoliza z laserem stymulującym

Fale Radiowe Multipolarne z laserem biostymulującym oraz fosfatydylocholiną, deoksycholanem sodu i L l-karnityną przynosi niebywałe rezultaty. Przede wszystkim jest to usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Poddany zabiegowi obszar będzie także wymodelowany, a skóra w jego miejscu stanie się bardziej jędrna, napięta oraz odżywiona.

Przyczyny odkładania się tkanki tłuszczowej

Zabieg lipozy iniekcyjnej może okazać się pomocny nie tylko dla osób o niewielkiej nadwadze, ale również tych, które mimo szczupłej sylwetki zmagają się z tkanką tłuszczową, gromadzącą się na brzuchu, udach czy w okolicach kolan. Jakie są przyczyny odkładania się nadmiernej tkanki tłuszczowej? 

Wynika to przede wszystkim  z niewłaściwej przemiany materii, a taki stan może być spowodowany przez choroby, problemy hormonalne i stres.  Najczęściej tłuszcz najpierw gromadzi się w większej ilości na brzuchu, a skóra w tym miejscu po czasie traci na elastyczności. Niestety, odkładanie się tkanki tłuszczowej na brzuchu czy górnych partiach ud ma również związek z genetyką. W takich przypadkach ani ćwiczenia, ani rygorystyczna dieta nie pomogą. Drugą przyczyną gromadzenia się zbędnej tkanki tłuszczowej w ciele jest nieodpowiedni jadłospis. Gdy nie odżywiamy się regularnie, a nasze posiłki nie są zbilansowane, organizm dąży do regeneracji poprzez odkładanie tłuszczu. Tak zwana „oponka” może pojawić się, jeżeli w naszej diecie dominują węglowodany i cukry proste.  Na figurę wpływa nie tylko dieta czy aktywność fizyczna, ale przede wszystkim tryb życia i genetyka. Zabieg lipozy iniekcyjnej na twarz i ciało pozwoli przywrócić Twojej sylwetce idealny wygląd bez potrzeby korekty chirurgicznej. 

Dla kogo przeznaczona jest lipoliza iniekcyjna?

Jeżeli zauważasz u siebie obecność zbędnej, zalegającej tkanki tłuszczowej, ale nie chcesz poddawać się chirurgicznym metodom jej usuwania – lipoliza iniekcyjna jest dla Ciebie. Zabieg ten pozwala zniwelować miejscowe otłuszczenia. Oznacza to, że przeznaczony jest nie tylko dla osób z lekką nadwagą, ale także tych, którzy decydują się na wymodelowanie określonej partii ciała, na której tkanka tłuszczowa nie zanika mimo stosowanej diety lub ćwiczeń. Pamiętajmy jednak, że lipoliza iniekcyjna nie jest zabiegiem odchudzającym – u osób ze znaczną otyłością nie przyniesie ona pożądanych efektów. Zabieg zalecany jest również wtedy, gdy zmagamy się z podwójnym podbródkiem lub zlokalizujemy na swoim ciele szkodliwe tłuszczaki. Lipoza iniekcyjna działa doskonale na miejscowe usuwanie tłuszczu. Ćwiczenia i dieta powodują stopniowe usuwanie tkanki tłuszczowej, dlatego lipoza może być ogromnym wsparciem podczas odchudzania, gdyż działa na konkretne obszary ciała.

Jednym z najczęstszych powodów przystąpienia do zabiegu lipozy iniekcyjnej jest tzw. otyłość gynoidalna. Charakteryzuje się nagromadzeniem tkanki tłuszczonej w okolicach dolnych partii cała – bioder, ud oraz pośladków. Jej występowanie związane jest z wieloma zagrożeniami. Może prowadzić do zwyrodnienia stawów, chorób układu krążenia oraz chorób metabolicznych. Bardzo trudno jest usunąć ją ćwiczeniami, dlatego jeżeli zmagasz się z otyłością gynoidalną – zabieg lipolizy może pomóc Ci pozbyć się dyskomfortu z nią związaną.  Ponadto pomaga utrzymać zdrowie i odciążyć stawy.

Lipoliza twarzy i ciała Poznań

Lipoliza twarzy i ciała jest zabiegiem miejscowym. Nie musisz się do niego przygotowywać ani przechodzić rekonwalescencji tuż po nim. Gdy zdecydujesz się na przeprowadzenie lipolizy iniekcyjnej w Poznaniu wybierz termin, w którym na twojej skórze nie będą występowały stany zapalne oraz  wypryski lub rany w miejscu planowanej iniekcji. Jeśli posiadasz jeden z wymienionych problemów, to najpierw je zalecz, gdyż najważniejsze dla nas jest Twoje bezpieczeństwo. W dniu zabiegu wypełnisz ankietę, która pomoże ustalić, czy nie pojawiają się przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest bezpieczny i bezinwazyjny. Po rozmowie i kwalifikacji do zabiegu, rozpoczniemy od oznaczenia obszarów, które zdecydujesz się wymodelować. Skórę w wyznaczonym miejscu znieczula się, dzięki czemu cały proces jest bezbolesny. Substancja wprowadzana miejscowo rozbija nagromadzoną tkankę tłuszczową. Zabieg trwa około 20 minut, jeżeli decydujesz się na lipozę twarzy, potrwa około 40 minut, gdy dotyczyć będzie innego miejsca na ciele. Łączny czas uzależniony jest od wielkości obszaru skóry. Umieszczany pod nią preparat posiada właściwości aktywne, które uwalniają się stopniowo i wnikają w wybrane miejsce przez około dwa tygodnie. Zaleca się stosowanie serii trzech zabiegów. Całkowite efekty lipolizy możesz zaobserwować po krótkim czasie. Jeżeli posiadasz wrażliwą skórę, możesz zaobserwować w miejscu iniekcji drobne siniaki, które szybko się wchłoną i znikną. Lipoliza iniekcyjna jest metodą bezpieczną – w jej trakcie, ani tuż po niej, nie mają miejsca inne, poważne, powikłania. 

Pamiętaj, żeby po zakończonej lipolizie chronić odpowiednio miejsca, na których przeprowadzony został zabieg. Zachowaj ostrożność aż do wygojenia się skóry – nie drap jej, nie zdrapuj strupów oraz unikaj niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zrezygnuj przede wszystkim promieniowania słonecznego. Przez tydzień postaraj się unikać sauny oraz basenów. Nie powinno się w tym czasie również chodzić na solarium.

Czego używamy w trakcie zabiegu lipolizy?

Do przeprowadzania zabiegu lipolizy iniekcyjnej stosuje się związek fosfatylydocholiny. Jest to substancja aktywna, która występuje w organizmie człowieka i służy ochronie układu pokarmowego oraz wątroby. Jej bardziej znaną nazwą jest lecytyna. Fosfatylydocholina przyczynia się do poprawnego funkcjonowania jelit oraz rozpadu tkanki tłuszczowej, dzięki czemu w medycynie estetycznej stosowana jest w trakcie zabiegów modelujących i liftingujących. Związek lecytyny odnaleźć możemy również w krowim mleku, żółtkach jaj czy nasionach soi. Jest więc substancją w pełni naturalną. Obecność fosfatylydocholiny w komórkach tłuszczowych zwiększa przepuszczalność ich błon, a co za tym idzie ułatwia wydalanie nadmiaru tłuszczu z naszego organizmu. Dlatego właśnie ta substancja jest tak skuteczna i wykorzystuje się ją w lipozie iniekcyjnej.

Lecytyna przyczynia się również do  ogólnej kondycji organizmu. Wśród właściwości fosfatylocholiny docenić należy: 

  • wspomaganie detoksykacji  – za sprawą pozytywnego działania lecytyny na wątrobę, ułatwia ona pozbywanie się toksyn z organizmu Fosfatylydocholina usprawnia pracę narządów wewnętrznych, przede wszystkim wątroby i nerek. 
  • poprawa sprawności intelektualnej – fosfatylocholina – wnikając do błon komórek nerwowych – poprawia poziom ich komunikacji, co wpływa na naszą sprawność intelektualną oraz stabilność psychiczną. 
  • Usprawnienie procesu oddychania – fosfatylocholina umożliwia łatwiejsze przenikanie cząsteczek tlenu do naszych płuc. Powleka błony płucne warstwą tłuszczów, ułatwiając ich pracę. 

W czasie zabiegu lipolizy możemy połączyć lecytynę z kwasem deoksycholowym oraz l-karnityną. Świetnie sprawdza się to w czasie lipolizy ciała, ponieważ – prócz redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej –  pozwala na szybkie usunięcie cellulitu.  

Lipo Lax VL – zabiegi lipolizy iniekcyjnej w Poznaniu

Preparat, który wykorzystujemy w trakcie zabiegu, to Lipo Lax VL.  Produkt jest połączeniem substancji lipolitycznej z peptydami biomimetycznymi. Przyczyniają się one do procesu zagęszczenia skóry. Działanie preparatu aktywuje nasz metabolizm lipidowy, a tym samym przyśpiesza proces rozbicia, znajdującej się tuż pod skórą, tkanki tłuszczowej. Lipo Lax VL umożliwia poprawę konturów twarzy oraz jej wymodelowanie. Preparat stosowany jest również w celu miejscowego usunięcia zwiotczeń skóry. Prócz tego Lipo Lax VL, stosowany w czasie lipozy iniekcyjnej, zapobiega opadaniu tkanki tłuszczowej pod wpływem grawitacji. Z tego powodu używa się go przede wszystkim w trakcie zabiegu lipozy na twarz i okolice szyi, a jego efekty utrzymują się przez dłuższy czas. Głównym składnikiem preparatu jest fosfatydylocholina. Stosowanie Lipo Lax VL nie wymaga znieczulenia, a czas zabiegu z wykorzystaniem preparatu jest bardzo krótki – trwa zwykle do 20 minut. 

Termolipoliza – zabiegi na ciało

Termolipoliza, czyli lipoliza radiowa, to sposób na pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej w sposób całkowicie bezinwazyjny. Zabiegi wykonywane są za pomocą tzw. głowicy RF multipolarnej. Emituje ona ciepło, jest jednak całkowicie bezpieczna. Dodatkowe działanie głowicy polega na ochronie skóry naszego ciała przed poparzeniami. Częstotliwość fal przenoszona jest w głębokie warstwy naszej skóry. Na poziomie skóry właściwej dochodzi do podgrzania tkanek tłuszczowych, co usprawnia ich stopniowe zanikanie. Dodatkowo, zabiegi termolipolizy pomagają w odbudowie kolagenu, jednego z głównych składników skóry, poprawiają jej elastyczność oraz usuwają zwiotczenia. 

Termopoliza to rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki oraz twarzy, ale wolą unikać igieł. Kolejnym atutem zabiegu przeprowadzanego przy wykorzystaniu tej metody jest odczuwalne odprężenie mięśni oraz łagodzenie napięć i bólu na ich obszarze. 

Lipoliza iniekcyjna – efekty zabiegu

Lipoliza iniekcyjna w Poznaniu to doskonały wybór, jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, zniwelować oznaki starzenia oraz zredukować nadmierną tkankę tłuszczową z twarzy, brzucha lub ud. Lipoliza sprawdza się również wtedy, gdy tkanka tłuszczowa gromadzi się w trudnych partiach ciała, np. nad kolanami. Seria zabiegów pozwoli przywrócić Twojemu ciału młody i zdrowy wygląd. 

Przeciwwskazania do zabiegu lipolizy iniekcyjnej

Pamiętaj, że lipoliza iniekcyjna nie jest terapią odchudzającą. Jeżeli posiadasz sporą nadwagę, zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów. W jakich przypadkach odradza się stosowania zabiegu lipolizy? 

  • Zaburzenia krzepnięcia krwi, hemofilia – zabiegi lipolizy iniekcyjnej przeprowadza się przy wykorzystaniu igieł. Jeżeli zmagamy się z niską krzepliwością krwi, zabieg może przynieść niepożądane skutki. 
  • Choroby nerek oraz wątroby – lecytyna w organizmie pełni funkcję ochronną wątroby i nerek. Jeżeli występują u nas objawy chorobowe w obrębie tych organów, zabieg przy wykorzystaniu fosfatylydocholiny może negatywnie wpłynąć na ich pracę. 
  • Infekcje skóry – nie korzystajmy z zabiegu iniekcji w momencie, w którym na naszej skórze znajdują się zmiany chorobowe, skaleczenia lub trwa stan zapalny. 
  • Alergie – w trakcie lipozy wykorzystywane są substancje, które mogą wywołać reakcje alergiczne. Jeżeli obserwujesz u siebie nadwrażliwość na soję, witaminę B lub E lub kwas benzoesowy, lekarz podpowie, jakie zabiegi są dla Ciebie właściwe

Zobacz inne zabiegi:

Shopping Cart
Scroll to Top