Call Now Button

Jak pozbyć się cellulitu? Najskuteczniejsze zabiegi 

cellulit

Efekt tzw. „pomarańczowej skórki” na udach i pośladkach nie jest raczej pożądanym zjawiskiem. Dlatego wiele kobiet usilnie szuka sposobu na pozbycie się cellulitu, który nie pozwala im w pełni cieszyć się swoją atrakcyjnością. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, warto sięgnąć po sprawdzone metody oferowane przez medycynę estetyczną. Sprawdź, które zabiegi pomogą Ci usunąć uporczywy cellulit!

Skąd bierze się cellulit?

Cellulit to przypadłość, która dotyka bardzo wiele kobiet. Można wyróżnić dwa rodzaje cellulitu: cellulit wodny i tłuszczowy. Pierwszy rodzaj dotyczy szczupłych osób i spowodowany jest nieprawidłowym krążeniem krwi i limfy. W efekcie w organizmie kumuluje się woda, co objawia się w postaci cellulitu. Przyczyną tego stanu może być siedzący tryb życia, spożywanie dużej ilości soli, czy zmiany hormonalne (wywołane ciążą, przebiegiem cyklu menstruacyjnego lub zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych).

Cellulit tłuszczowy z kolei ma związek z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej w określonych obszarach. U pań są to zwykle uda i pośladki, gdzie może dojść do przerostu tkanki tłuszczowej. Zaczyna ona wówczas naciskać na komórki tkanki łącznej. Rozwojowi cellulitu tłuszczowego sprzyja niewłaściwa dieta i brak ruchu. Dlatego występuje on najczęściej u osób z nadwagą.

Jakie są najlepsze zabiegi na cellulit?

Walka z cellulitem domowymi metodami jest uciążliwa i nie zawsze przynosi zamierzone efekty, dlatego coraz więcej osób woli postawić na skuteczne zabiegi medycyny estetycznej. Pozwalają one na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów i mają również szereg innych, korzystnych skutków. Wśród najskuteczniejszych zabiegów warto wymienić zwłaszcza dermomasaż i HIFU.

Dermomasaż

Rewelacyjne działanie tego zabiegu opiera się na generowaniu podciśnienia, które pobudza skórę do głębokiej regeneracji. Dzięki temu zastoje limfy ulegają odblokowaniu i przywrócone zostaje prawidłowe krążenie. Dochodzi również do efektywnego rozkładu tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w udach i pośladkach. Zabieg ten nie tylko likwiduje cellulit, ale również poprawia ogólne napięcie i elastyczność skóry. Działanie to spowodowane jest pobudzeniem fibroblastów do tworzenia kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i wytrzymałość skóry. 

Dermomasaż odbywa się z użyciem specjalnej głowicy, której wielkość dobiera się indywidualnie. Głowicę przesuwa się po powierzchni ciała, a wtedy skóra ulega zasysaniu i jednocześnie rozmasowaniu przez kulki umieszczone w głowicy. Zalecane jest zwykle wykonanie serii kilku zabiegów, aby uzyskać oczekiwany efekt.

HIFU

Ten innowacyjny zabieg liftingujący znakomicie ujędrni Twoją skórę i zredukuje cellulit. Jest on polecany zwłaszcza osobom, u których problem tzw. skórki pomarańczowej występuje razem z wiotkością skóry. HIFU działa dzięki emitowaniu energii ultradźwiękowej, która nagrzewa tkanki. Wskutek tego procesu są one stymulowane do odnowy i zwiększonej syntezy kolagenu. Dochodzi także do rozbicia tkanki tłuszczowej, odpowiedzialnej za tworzenie się cellulitu.

Podobnie jak w przypadku dermomasażu, pełne rezultaty można będzie zaobserwować dopiero po kilku zabiegach. Trzeba też uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cały proces regeneracji tkanek trwa około 3 miesięcy, więc dopiero po tym czasie widoczne będą finalne efekty. Niemniej jednak, warto wypróbować HIFU, gdyż świetne rezultaty w postaci ujędrnienia skóry utrzymują się nawet do 2 lat.

 

Shopping Cart
Scroll to Top