Call Now Button

Jak usunąć cellulit? Poznaj skuteczne sposoby!

Pomarszczona skóra na udach i pośladkach to źródło kompleksów dla wielu osób. Cellulitu można jednak się pozbyć stosując sprawdzone metody. Jeśli chcesz zadbać o ujędrnienie swojej skóry przed sezonem letnim, zacznij działać już teraz! Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby na walkę z cellulitem.

Czym jest cellulit?

Jak usunąć cellulitCellulit to defekt estetyczny, wynikający z niewłaściwej budowy tkanki podskórnej. Manifestuje się w postaci widocznych na powierzchni skóry nierówności, którym z czasem zaczynają towarzyszyć niewielkie grudki. Wyróżniamy cellulit wodny i tłuszczowy. Cellulit wodny to najwcześniejsza forma rozwoju tej przypadłości. Jest on skutkiem nagromadzenia się wody w organizmie i może wystąpić nawet u osób szczupłych. W tym przypadku pofałdowana struktura zauważalna jest po ściśnięciu skóry. Cellulit tłuszczowy z kolei pojawia się w obszarach, w których kumuluje się najwięcej tkanki tłuszczowej. Zwykle tworzy się więc na pośladkach, udach i brzuchu. Jest widoczny gołym okiem, może przyjmować różne stadia zaawansowania. 

Ćwiczenia na cellulit

Niezależnie od rodzaju cellulitu, zawsze warto zastosować aktywność fizyczną. Pozwoli ona na poprawę krążenia, spalenie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie wybranych partii ciała poprzez wzmocnienie mięśni. Dzięki temu skóra stanie się też bardziej napięta i elastyczna. Formami aktywności polecanym na redukcję cellulitu są wszelkie ćwiczenia angażujące mięśnie pośladków i ud oraz treningi aerobowe, spalające tkankę tłuszczową. Pomocne będą więc treningi cardio, takie jak bieganie, czy aerobik. Do planu treningowego warto włączyć przysiady, wykroki, czy wypady oraz ćwiczenia na brzuch. Pamiętaj jednak, że w celu osiągnięcia widocznych efektów trzeba trenować regularnie, minimum 3-4 razy w tygodniu. Musisz też uzbroić się w cierpliwość, bo rezultaty nie przyjdą od razu. W przypadku zaawansowanego cellulitu aktywność fizyczna może natomiast okazać się niewystarczająca.

Masaże antycellulitowe

Masaż może przynieść pozytywne efekty w walce z cellulitem, za sprawą stymulowania krążenia i mobilizowania skóry do regeneracji. Możesz wykonać go samodzielnie, używając do tego specjalnej szczotki, szorstkiej rękawicy lub masażera. Taki zabieg dodatkowo pozwoli na usunięcie martwego naskórka, a dzięki temu zastosowane kosmetyki będą lepiej wnikały w skórę. Masując ciało, należy wykonywać ruchy w kierunku serca. Odpowiednio wykonany masaż wzmocni elastyczność skóry, dzięki czemu poprawi się jej struktura. Podobnie jednak jak w przypadku ćwiczeń, kluczowa dla skuteczności tych działań jest systematyczność.

Mezoterapia bezigłowa na cellulit

Warto mieć świadomość, że domowe sposoby na cellulit mogą być skuteczne we wczesnych stadiach rozwoju tego problemu. Jednak w przypadku zaawansowanego cellulitu bardzo trudno jest poradzić sobie z nim samodzielnie. Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej, które znakomicie sprawdzą się w walce z cellulitem. 

Jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się cellulitu jest mezoterapia bezigłowa, która jest bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem ujędrniającym. Dostarczy Twojej skórze wartościowych substancji bez konieczności jej nakłuwania. W zabiegu tym stosowane są impulsy elektryczne, które zapewniają precyzyjne wprowadzenie koktajlu odżywczego głęboko pod skórę. Dzięki temu jej powierzchnia wygładza się i ujędrnia, pobudzane jest krążenie limfy, a specjalnie dobrane preparaty wspomagają usuwanie tkanki tłuszczowej. Niewątpliwą zaletą mezoterapii bezigłowej są natychmiastowe efekty, które możesz zobaczyć już po kilku dniach po pierwszym zabiegu. Mezoterapia bezigłowa jest idealnym wyborem dla osób, które szukają bezbolesnej i bezinwazyjnej metody, która nie wiąże się z długą rekonwalescencją. 

To tylko jedna z wielu metod na redukcję celulitu – odwiedź naszą stronę lub zadzwoń, a dopasujemy do Ciebie zabieg, który przyniesie najlepsze efekty

Jeśli zatem chcesz skutecznie i szybko usunąć cellulit, sięgnij po sprawdzone metody medycyny estetycznej. W Skin-Medic proponujemy Ci w pełni bezpieczne zabiegi, przeprowadzane przez wysoko wykwalifikowany personel na najnowocześniejszym sprzęcie. Umów się na wizytę w naszej klinice i podaruj swojej skórze piękny, zdrowy wygląd!

Shopping Cart
Scroll to Top