Call Now Button

Jak schudnąć z twarzy? Poznaj skuteczne metody!

Czy znasz ten problem – mimo wielu prób odchudzania Twoja twarz ciągle pozostaje pulchna? Nie tylko Ty borykasz się z takimi trudnościami – wielu osobom ciężko jest schudnąć z twarzy. Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić, przeczytaj ten tekst. Podpowiemy Ci, co możesz zrobić, żeby skutecznie wysmuklić swoją twarz!

Dlaczego tłuszcz odkłada się na twarzy?

Jak schudnąć z twarzyZa odkładanie się tkanki tłuszczowej w określonych miejscach ciała bardzo często odpowiada genetyka. Jeśli w Twojej rodzinie większość osób miała pełne twarze, to prawdopodobnie Twoja budowa będzie podobna. Warto pamiętać, że okrągła twarz nie zawsze jednak oznacza nadmiar tłuszczu – może to być też efekt specyficznej budowy kostnej. Należy więc odróżnić twarz szeroką ze względu na kształt anatomiczny od twarzy pełnej, z nadmierną tkanką tłuszczową. Kształtu twarzy nie sposób zmienić, ale można za to skutecznie zredukować tłuszcz.

Czasem winę za nadmiar tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy ponoszą hormony, np. kortyzol. Wysoki poziom hormonu stresu może powodować nie tylko bezsenność, czy nadciśnienie, ale także odkładanie się tłuszczu w charakterystycznych miejscach. Oprócz twarzy, może to być również obszar karku, szyi oraz brzucha. Jeśli więc obserwujesz u siebie tego typu objawy, warto sprawdzić poziom tego hormonu.

Jak schudnąć z twarzy – dieta 

Jeśli chcesz schudnąć z twarzy, zadbaj przede wszystkim o zbilansowaną dietę. Kluczem do zdrowej utraty wagi, w tym tkanki tłuszczowej na twarzy, jest regularne odżywianie i unikanie wysokokalorycznych potraw. Zadbaj więc o spożywanie kilku posiłków dziennie, o stałych porach, aby utrzymać przemianę materii na odpowiednim poziomie. Dostarczaj swojemu organizmowi jak najwięcej warzyw i owoców, a jak najmniej produktów przetworzonych. Unikaj też alkoholu, który odwadnia Twój organizm i spowalnia jego metabolizm. Słodzone napoje również są Twoim wrogiem w procesie zdrowego spalania tkanki tłuszczowej. 

Czasem odkładanie się tłuszczu na twarzy jest spowodowane nadmiernym stresem, w efekcie którego wzrasta poziom kortyzolu. Możesz zniwelować nieco skutki stresu, spożywając produkty bogate w magnez, takie jak orzechy, rośliny strączkowe, czy banany. Dobrym źródłem tego ważnego pierwiastka jest też gorzka czekolada, choć nie powinno się spożywać jej w dużych ilościach ze względu na wysoką kaloryczność. Możesz sobie jednak pozwolić na 1-2 kostki dziennie.

Dieta nie zawsze wystarczy do wystarczającego zredukowania tkanki tłuszczowej w okolicach twarzy. Jeśli masz genetyczne predyspozycje do jej nadmiaru, rozważ skorzystanie także z innych metod. Niestety podczas odchudzania nie masz wpływu na to, z jakich partii ciała tłuszcz będzie spalany w pierwszej kolejności. Dlatego w celu miejscowego usunięcia tłuszczu dobrze jest sięgnąć również po profesjonalne zabiegi.

Ćwiczenia na odchudzanie twarzy – czy są skuteczne?

Aktywność fizyczna bardzo pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej i co za tym idzie – odchudzaniu. Warto w tym celu stosować zwłaszcza ćwiczenia cardio, takie jak bieganie, czy jazda na rowerze. Niezwykle skuteczny jest też trening interwałowy, czyli przeplatanie mocnego wysiłku fizycznego z umiarkowaną aktywnością. 

Niestety, ćwiczenia jednak nie dają gwarancji, że schudniesz ze ściśle określonego miejsca na ciele. Mimo to, niekiedy można się spotkać ze stwierdzeniem, że trening twarzy pomoże w jej wyszczupleniu. Warto podkreślić, że ćwiczenia mięśni twarzy mogą wspomóc jej ujędrnienie, ale nie spowodują redukcji tłuszczu. Możesz więc je stosować w celu spowolnienia procesów starzenia się twarzy. Jednak jeśli chcesz usunąć tłuszcz z twarzy, oprócz diety i ogólnej aktywności fizycznej, warto zastosować zabiegi medycyny estetycznej.

Jak szybko schudnąć z twarzy – zabiegi 

Jeśli chcesz szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej z obszaru twarzy, najskuteczniejsze będą zabiegi, takie jak lipoliza, termolipoliza lub liposukcja. Pamiętaj jednak, żeby nie traktować ich jako wyłącznego sposobu na odchudzanie, tylko uzupełnienie zdrowej diety i treningów. Stosowanie tych wszystkich elementów zapewni Ci najlepsze możliwe rezultaty!

Jak usunąć tłuszcz z twarzy – sprawdzi się lipoliza

Lipoliza iniekcyjna służy modelowaniu sylwetki, ale sprawdzi się również w redukcji tkanki tłuszczowej na twarzy. Zabieg ten polega na podaniu preparatu rozkładającego tłuszcz bezpośrednio w problematyczny obszar, np. podbródek lub policzki. W zależności od rodzaju problemu, dobiera się odpowiednie substancje czynne. Jedną z najczęściej stosowanych jest fosfatydylocholina, która niszczy błony komórkowe adipocytów, czyli komórek tłuszczowych. W efekcie następuje ich rozkład, a uwolnione związki zostają usunięte z organizmu w sposób naturalny.

Lipoliza wykonywana za pomocą nakłuć jest zabiegiem przebiegającym szybko – zwykle nie trwa dłużej niż 40 minut. Odczucia bólowe, jakie mogą towarzyszyć procedurze, niwelowane są poprzez zastosowanie środka miejscowo znieczulającego. Bezpośrednio po zabiegu można bez problemu wrócić do codziennych czynności. Warto wiedzieć, że tuż po lipolizie twarz może być zaczerwieniona i opuchnięta – te niedogodności znikają jednak w ciągu kilku dni. Już po kilku tygodniach można zaobserwować spektakularne efekty zabiegu, w postaci znaczącego wysmuklenia twarzy.

Termolipoliza na wyszczuplenie twarzy

Alternatywnym rozwiązaniem dla lipolizy iniekcyjnej jest termolipoliza, w której zamiast zastrzyków wykorzystywane są fale radiowe. Fale multipolarne przyspieszają metabolizm, a dodatkowo wspomagają produkcję włókien kolagenowych. Termolipoliza będzie więc doskonałym rozwiązaniem, jeśli problemowi nadmiernej tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy towarzyszy wiotka skóra. Zdarza się to często w przypadku tzw. drugiego podbródka, który nie zawsze jest efektem wyłącznie nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Zabieg ten pozwoli zatem nie tylko na wysmuklenie twarzy, ale także jej ujędrnienie. 

Liposukcja w rejonie twarzy

Liposukcja to zabieg chirurgiczny, więc wykonywany jest on w sytuacji, gdy metody mniej inwazyjne już się nie sprawdzają. W przypadku dużej kumulacji tkanki tłuszczowej w rejonie twarzy, liposukcja może być najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak mieć świadomość tego, że jest to metoda przeznaczona dla osób, które utrzymują stały poziom wagi. Nie wykonuje się jej u pacjentów z bardzo dużą nadwagą, ponieważ ilość tłuszczu, którą można usunąć podczas zabiegu jest ograniczona. 

Liposukcja przeprowadzana może być różnymi metodami – niektóre z nich wymagają jedynie użycia strzykawki, inne zaś pompy ssącej. Możliwa jest też liposukcja za pomocą lasera, który wprowadza się w niewielkie nacięcia w skórze. Technika wykonania zabiegu jest dobierana indywidualnie przez lekarza wykonującego zabieg. Procedura chirurgiczna wiąże się z okresem rekonwalescencji, który zwykle trwa ok. 3 tygodni. Liposukcja daje jednak bardzo dobre efekty – pozwala na wyraźniejsze zarysowanie owalu twarzy i poprawę jej wyglądu. Jest to doskonały sposób na pozbycie się tzw. podwójnego podbródka.

Shopping Cart
Scroll to Top