Call Now Button

Zabiegi medycyny estetycznej na jesień i zimę. Jakie wybrać?

Okres jesienny to idealny czas na zabiegi medycyny estetycznej. Po słonecznych wakacjach warto zregenerować skórę oraz przygotować ją na czas zimowy. W okresie od listopada do stycznia jesteśmy zdecydowanie mniej narażeni na oddziaływanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – bezpieczniejsi i gotowi na rekonwalescencję pozabiegową, zakładającą bezwzględne unikanie ekspozycji na słońce. Warto wykorzystać zabiegi medycyny estetycznej na jesień i zimę, których nie można wykonywać w letnie miesiące. Dowiedz się, jakie zabiegi warto wykonać!

Zabiegi medycyny estetycznej na jesień i zimę – peelingi chemiczne

 

Zabiegi medycyny estetycznej na jesień i zimęZabiegi tego typu służą odświeżeniu, odbudowie i korekcji defektów skóry. Wykonywane jesienią mają na celu pozbycie się  naskórka. Skóra stanie się wyraźnie gładsza i rozjaśniona, a przebarwienia i zmarszczki mniej widoczne. Ponadto regularne stosowanie peelingów kwasami pobudza skórę do produkcji kolagenu i w efekcie do wyraźnego wygładzenia zmarszczek.

   • RETIX C jest to zabieg na bazie retinolu, czyli czystej postaci witaminy A; działanie wspomaga witamina C i antyoksydanty. Zabieg działa na skórę poprzez złuszczanie starego, martwego naskórka oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych. Warto wykonać go dla poprawy jędrności skóry, pozbycia się blizn, zaskórników oraz rozstępów.

Zabieg na skórę twarzy na jesień

   • TCA – polega na aplikacji  warstw (zazwyczaj trzech) roztworu na skórę. Podczas tego zabiegu skóra głęboko się złuszcza, a w ciągu kilku dni ulega regeneracji. Wykonanie peelingu TCA jest wskazane podczas posiadania blizn trądzikowych, świeżych blizn po urazach, rogowacenia starczego, trądziku oraz zmarszczek.
   • Kwasy owocowe AHA – polecane są głównie dla osób ze skórą dojrzałą lub trądzikową. Nawilżają skórę i poprawiają jej elastyczność. Ponadto rozjaśniają przebarwienia.

Zabiegi regenerujące na jesień i zimę

 

   • mezoterapia mikroigłowa – DERMAPENmikronakłucia pobudzają regenerację skóry i produkcję kolagenu. Zabieg pozwala na dostarczenie witamin i minerałów do skóry.
   • HIFUzabieg daje efekty podobne do liftingu, ale nie jest to metoda chirurgiczna. Ultradźwięki wpływają na jędrność skóry, zmniejszają zmarszczki, a także motywują skórę do regeneracji.

 

Shopping Cart
Scroll to Top