Call Now Button

Smog – wpływ smogu na skórę

Smog zwiększa się szczególnie w okresie zimowym. To właśnie wtedy powietrze zanieczyszczane jest nie tylko przez samochody oraz zakłady produkcyjne, ale również przez piece grzewcze. Wciąż wiele osób pali w przestarzałych i nieekologicznych piecach plastikiem, zanieczyszczonym oraz tańszym węglem. Zanieczyszczenia są przez nas nie tylko wdychane, ale dostają się przez pory do głębokich warstw skóry. W jaki sposób na nią wpływają?

Smog – jakie substancje dostają się do organizmu?

Smog jest mieszanką wielu szkodliwych związków. Wśród nich są metale ciężkie, benzopiren, siarka, azot. Szczególnie niebezpieczne są malutkie drobiny pyłów (PM10 oraz PM2,5) – to one dostają się do płuc i niszczą pęcherzyki powietrza, przedostają się również do skóry. Wymienione substancje (i wiele innych) mają szkodliwe działanie na cały organizm. Jednak smog działa niezwykle niszcząco również na samą skórę. Zanieczyszczenia i chemiczne substancje wysuszają skórę, uszkadzają jej strukturę, a tym samym przyczyniają się do szybszego jej starzenia i powstawania zmarszczek. Skóra jest naturalną barierą, jednak te związki chemiczne przedostają się przez nią do ciała – przez co każda chwila na zewnątrz jest tak naprawdę zatruwaniem organizmu. Toksyny wchodzą do organizmu między innymi przez cerę i wpływają na funkcjonowanie całego ciała. Obciążają narządy wewnętrzne, odkładają się w ciele i obniżają odporność, wymuszają na organizmie wzmożenie procesów oczyszczania – przez co nie spożytkowuje on tyle energii na regenerację, produkcję kolagenu w skórze. Ważniejsza jest walka z toksycznymi substancjami, jakie dostają się do skóry wraz z powietrzem.

Smog w miescie

Jak smog wpływa na skórę?

Małe cząsteczki szkodliwych substancji dostają się do skóry i tym samym powodują uszkodzenia skóry – w tym kolagenu, elastyny. Wysuszają ją oraz zapychają. Prowadzi to do stanów zapalnych, które mogą się zaostrzać. W skutek tego skóra trudniej się regeneruje, dostęp do substancji odżywczych jest utrudniony, a ochronna warstwa lipidowa ulega częściowemu zniszczeniu. Pojawiają się niedoskonałości, trądzik, nadprodukcja łoju. Cera jest niedotleniona, sucha, pogłębiają się zmarszczki i szybciej powstają nowe, obserwuje się utratę jej jędrności oraz napięcia. Staje się  ona szara, bez blasku, zwiększają się problemy skórne, jakie już istniały. Brak odpowiednich działań będzie prowadzić do zaostrzenia wszystkich wymienionych wyżej stanów. Dlatego też warto stosować metody, które nie tylko oczyszczą skórę z toksyn i zanieczyszczeń, ale również sprawią, że będzie ona lepiej się przed nimi chroniła.

Jak oczyścić skórę i zabezpieczyć ją przed smogiem?

W naszej klinice medycyny estetycznej stosujemy dwa zabiegi, które doskonale radzą sobie z efektami, jakie wywołuje smog. To peeling wodorowy oraz Peeling Black Doll. Pierwszy z zabiegów polega na oczyszczaniu skóry pod ciśnieniem z wykorzystaniem wodoru. Usuwa on wszelkie zanieczyszczenia, także związki, które dostały się do skóry poprzez smog. Sprawia, że cera zostaje pozbawiona brudu, łoju, a tym samym sprzyja to leczeniu stanów zapalnych, trądziku. Dzięki oczyszczaniu wodorowemu w skórze poprawia się ukrwienie, a więc dostarczanie do niej tlenu, substancji odżywczych. Wzmaga się produkcja kolagenu i poprawione zostaje też jej nawilżenie. Natomiast peeling Peeling Black Doll jest laserowym peelingiem z wykorzystaniem węgla aktywnego. Oczyszczanie, działanie antybakteryjne, nawilżenie, poprawienie kolorytu skóry, wzmocnienie warstwy ochronnej cery – to tylko niektóre jego zalety.

Skontaktuj się z nami i już teraz zacznij dbać o skórę twarzy oraz chronić ją przed działaniem smogu!

 Laserowy peeling węglowy Black Doll
Laserowy peeling węglowy Black Doll skutecznie walczy z zanieczyszczeniami skóry
Shopping Cart
Scroll to Top