Call Now Button

Czy warto zrobić sobie botoks? Sprawdź, czy to zabieg dla Ciebie!

Zauważasz coraz więcej zmarszczek, które bezskutecznie starasz się zamaskować makijażem? Jeżeli rozważasz zrobienie sobie zabiegu z użyciem popularnego botoksu, koniecznie przeczytaj ten tekst. Powszechnie metoda ta kojarzy się głównie z wygładzaniem zmarszczek, ma jednak wiele innych zastosowań i korzyści. Czym jest botoks? Do jakich zabiegów się go wykorzystuje? Jakie są ich efekty i czy warto wypróbować tę metodę odmładzania twarzy? Dowiedz się!

Czym jest botoks?

twarz kobiety po zabieguOferta zabiegów dedykowanych skórze twarzy jest szeroka. Niektóre metody są bardzo naturalne i nieinwazyjne, jednak ich wadą jest to, iż w celu uzyskania spektakularnych efektów, często wymagają przeprowadzenia całej serii zabiegów. Botoks to inaczej toksyna botulinowa. Ma działanie paraliżujące układ nerwowy i właśnie ta jej właściwość została wykorzystana w medycynie – początkowo w okulistyce, a następnie do wygładzania zmarszczek. Na czym polega zabieg z wykorzystaniem botoksu? Niewielka ilość toksyny zostaje wstrzyknięta w odpowiednie miejsca pod skórą, gdzie blokuje wysyłanie impulsów nerwowych do mięśni twarzy. To właśnie ruchy mimiczne w połączeniu z pogarszającą się kondycją skóry, prowadzą do powstawania zmarszczek. Kiedy działanie mięśni zostaje osłabione, skóra mniej się marszczy, istniejące zmarszczki ulegają wygładzeniu, a nowe przez pewien czas nie powstają. Dobrze wykonany zabieg daje naturalny efekt odmłodzonej twarzy bez skutków ubocznych czy efektu maski.

Botoks – dla kogo jest?

Wiele osób uważa, że zabieg z wykorzystaniem botoksu kierowany jest do starszych osób. To błąd. W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego botoks nie wypełnia zmarszczek, a wygładzają się one dzięki temu, że skóra się nie marszczy. Botoks jest odpowiedni dla osób, które nie mają jeszcze głębokich bruzd lub chcą zapobiec powstawaniu ich w przyszłości. Jednak w zbyt młodym wieku może zrobić więcej szkód niż pożytku. Bardzo młodą skórę lepiej w naturalny sposób stymulować do autoregeneracji, odżywiać, nawilżać i stosować mniej inwazyjne zabiegi. Toksyna botulinowa najlepiej działa na zmarszczki mimiczne, umiejscowione głównie w górnej części twarzy – kurze łapki, zmarszczki na czole, lwią zmarszczkę. Najlepsze rezultaty daje połączenie kilku zabiegów, na przykład toksyny botulinowej z termoliftingiem lub mezoterapią mikroigłową. Zastosowanie dodatkowej stymulacji w postaci impulsów elektrycznych pobudza produkcję kolagenu. Z kolei mezoterapia pozwala dostarczyć skórze substancji odżywczych oraz kwasu hialuronowego, który nawilża ją od wewnątrz. Im cera jest lepiej nawodniona, tym rzadziej pojawiają się niedoskonałości i wygląda ona zdrowiej i młodziej. Jeżeli nie jesteś pewna czy botoks jest dla Ciebie, wypróbuj zabieg z niewielką dawką preparatu – tzw. baby botoks. Ta metoda pozwoli Ci ocenić efekt i zdecydować czy botoks jest dla Ciebie. 

Efekty zabiegu

W przeciwieństwie do innych metod odmładzania cery, na pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej trzeba poczekać kilka dni, a na ostateczny efekt około dwóch tygodni. Wystarczy jeden zabieg, by uzyskać spektakularne rezultaty – skóra jest wyraźnie wygładzona, zmarszczki znikają lub stają się mniej widoczne, a przez około pół roku działania botuliny, nie powstają nowe. Jednak zawrotne efekty daje połączenie działania botoksu z innymi metodami. W naszym gabinecie oferujemy kilka takich pakietów opracowanych przez specjalistów z Korei. Nasze autorskie metody obejmują połączenie toksyny z wypełnieniem zmarszczek kwasem hialuronowym (Reju-toxin lift), który pozwoli pozbyć się nawet bardziej widocznych i głębokich bruzd oraz z aminokwasami i preparatem curenex (cure-tox eye). Dzięki zastosowaniu tych metod nawet dojrzała skóra po botoksie będzie wyglądała młodo, a dodatkowo zostanie dogłębnie odżywiona i rozświetlona. Aby efekt utrzymał się na dłużej, bezpośrednio po zabiegu nie powinno się schylać czy wykonywać aktywności fizycznej. Nie zaleca się również  masowania twarzy, wszystko to bowiem mogłoby spowodować przemieszczenie się wstrzykniętego preparatu. Krótko po zabiegu, może wystąpić zaczerwienienie, a u osób ze skłonnością do siniaków nawet drobne przebarwienia, które znikają po maksymalnie kilku dniach. Aby skóra zregenerowała się sama, a efekt był optymalny, należy stosować zabiegi pielęgnujące, odżywiać skórę z pomocą masek i kremów.

Botoks nie tylko na zmarszczki

Chcesz nie tylko odmłodzić skórę, ale także kompleksowo poprawić wygląd twarzy? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – botoks to preparat wykorzystywany w medycynie estetycznej nie tylko do wygładzania zmarszczek. Z jego pomocą można także  zlikwidować uśmiech dziąsłowy czy opadające kąciki. W naszym gabinecie oferujemy także usuwanie bruksizmu, czyli nadmiernego napinania mięśni żuchwy. Przypadłość ta wpływa nie tylko na pogarszanie się stanu zębów, ale także może powodować bóle głowy czy inne dolegliwości, których pozbędziesz się dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej. Dodatkowo poprawi się owal Twojej twarzy – mięśnie są mniej widoczne. Jeżeli zmagasz się z nadmierną potliwością, botoks może być pomocny także w walce z tym problemem. Jeżeli chcesz poznać pełną ofertę naszej kliniki, aktualne ceny oraz umówić się na konsultacje, zapraszamy do kontaktu. 

Shopping Cart
Scroll to Top