Call Now Button

Jak pozbyć się chomików?

Masz wrażenie, że Twoja twarz od dłuższego czasu wygląda na bardziej zmęczoną i nie jest już tak elastyczna jak kiedyś? Stała się bardziej wiotka przez co łatwiej pojawiają się na niej zmarszczki, które dodają Ci lat? Chomiki, czyli opadające policzki, są popularnym problemem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie, jak przywrócić swojej skórze jędrność oraz młodzieńczy wygląd, to ten artykuł będzie dla Ciebie bardzo przydatny.

Przyczyny powstawania chomików

Chomiki powstają przez działanie grawitacji i przemieszczanie się tkanki tłuszczowej policzków ku dołowi. Dodatkowo tkanka lipidowa zmniejsza swoją objętość, co oznacza, że policzkom zaczyna brakować naturalnego wypełniacza. Opadają, wychodzą poza linię owalu i postarzają twarz. Na ich rozwój mają wpływ: wiek, genetyka, nieprawidłowa dieta, stosowanie używek, brak odpowiedniej ilości snu, niepodejmowanie aktywności fizycznej oraz życie w przewlekłym stresie. Dodatkowo dieta uboga w witaminy oraz składniki odżywcze pogłębia wysuszenie skóry i generuje więcej problemów niż chomiki. Podobne negatywne działanie ma spożywanie nadmiernej ilości alkoholu oraz palenie papierosów, które utleniają komórki i przyspieszają procesy starzeniowe.

Prawidłowe funkcjonowanie skóry wymaga dostarczenia jej wszystkich kluczowych substancji odżywczych. Jednak wraz z upływem czasu staje się to utrudnione, ponieważ procesy starzeniowe utrudniają zachowanie dobrego nawilżenia. Skutkuje to ograniczeniem ilości wytwarzanych włókien kolagenowych oraz ich nadmiernym rozkurczaniem. Sprawia to, że nasza skóra przestaje być elastyczna i jest bardziej podatna na powstawanie ubytków i opadanie w różnych miejscach.

Domowe sposoby radzenia sobie z chomikami

Opadające policzki są przede wszystkim wynikiem procesów starzeniowych, które znajdują swoje odbicie w utracie jędrności przez tkankę skórną. Niestety nie można zahamować tych naturalnych procesów domowymi metodami, jednak istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy nieco zmniejszyć ich widoczność. Jednymi z najważniejszych aspektów są: prawidłowa i regularna pielęgnacja, dobre żywienie oraz ochrona skóry przed toksynami zawartymi w powietrzu. Zadbaj o to, aby systematycznie stosować kosmetyki, które będą zaspokajać potrzeby Twojego typu cery.

Utrzymywanie nawilżenia jest kluczem do opóźnienia procesów starzeniowych, dlatego warto również pamiętać o nawadnianiu organizmu. Wypijanie odpowiedniej ilości wody (minimum 2 litry) zwiększa jej poziom również w komórkach skóry. Pamiętaj, żeby jeść warzywa oraz owoce – ich rola w utrzymywaniu elastyczności skóry jest ogromna.

Dzięki codziennemu podejmowaniu aktywności fizycznej dostarczysz organizmowi więcej tlenu i poprawisz krążenie krwi. Dla skóry oznacza to jedno – lepsze odżywienie, które przełoży się na zwiększenie jej jędrności.

Zabiegi na chomiki

Domowe sposoby na redukcję opadających policzków mogą poprawić wygląd, ale nie wyeliminują problemu. Jeśli mamy do czynienia z zaawansowanymi chomikami, to jedynymi terapiami, które rzeczywiście przynoszą oczekiwane rezultaty są te przeprowadzane w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej.

Skin-Medic to miejsce, gdzie znajdziesz zabieg idealny dla Ciebie i Twojej skóry. W przypadku opadających policzków warto skupić się na kuracjach bazujących na wyjątkowych właściwościach wypełniaczy. Kwas hialuronowy oraz botoks to popularne i bezpieczne substancje, które skutecznie i na wiele miesięcy poprawiają owal twarzy.

Jeśli boisz się igieł i wolisz uniknąć konieczności ich użycia, możesz zdecydować się na kuracje z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 KESMEDICAL-Dual. dobroczynne działanie lasera opiera się na wykorzystaniu reakcji fototermicznej. W wyniku uwalniania na skórę impulsów światła dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia naskórka, co mobilizuje naturalne mechanizmu rewitalizujące. Użycie lasera jest bezpieczne i nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Doskonałymi sposobami będą także HIFU oraz osocze bogatopłytkowe.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów opisanych wyżej zabiegów lub chcesz poznać pełną ofertę kliniki medycyny estetycznej Skin-Medic, napisz do nas lub zadzwoń.

 

Shopping Cart
Scroll to Top