Call Now Button

Lifting operacyjny i soft lifting – jakie są różnice?

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym współcześnie poprawiamy swój wygląd. Coraz więcej efektów, jakie można było osiągnąć jedynie za pomocą skalpela, teraz jest rezultatem nowoczesnych zabiegów medycyny estetycznej. Dowiedz się, czym różni się lifting operacyjny od soft liftingu!

Lifting operacyjny – na czym polega?

Lifting operacyjny należy do najbardziej radykalnych i obciążonych największa liczbą skutków ubocznych metod poprawiających napięcie skóry. Dzieje się tak z kilku powodów.

Jak sama nazwa wskazuje lifting ten polega na przeprowadzeniu operacji, czyli przerwaniu ciągłości skóry. W tym celu lekarz dokonuje precyzyjnych nacięć, by wymodelować kształt twarzy. Takie działania wymagają najczęściej znieczulenia ogólnego.

Sama kwalifikacja do zabiegu operacyjnego może przysporzyć sporo kłopotów. Wymagaja przeprowadzenia wielu badań. Ich wyniki pozwalają ocenić aktualny stan zdrowia klienta lub klientki. Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami oraz czasem, jaki trzeba poświęcić na przygotowanie się do operacji. Istnieje też wiele przeciwwskazań i mnóstwo osób, mimo chęci operacji, nie może jej wykonać.

Soft Lifting – na czym polega?

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego liftingu operacyjnego jest skorzystanie z zabiegów, oferowanych przez specjalistów medycyny estetycznej. Soft lifting jest jedną z najlepszych opcji, która doskonale zastąpi skalpel.

Po pierwsze, nie zakłada konieczności użycia skalpela chirurgicznego. Podczas kuracji używa się cienkich igieł, które w minimalnym stopniu wpływają na uszkodzenie naskórka. Po drugie, soft lifting bazuje na wyjątkowych właściwościach kwasu hialuronowego, czyli substancji naturalnie produkowanej przez organizm każdego człowieka. Po trzecie, jego proste i przewidywalne w skutkach działanie powoduje, że można do niego przystąpić bez żadnego przygotowania. Po czwarte, cała procedura zajmuje o wiele mniej czasu niż lifting operacyjny. Brak konieczności podania narkozy skraca pobyt w klinice i nie wymaga poświęcania dużej ilości czasu, żeby dojść do siebie po przebudzeniu się.

Soft lifting i lifting operacyjny – skutki uboczne

Używanie skalpela albo innych ostrych narzędzi, które w głębokim stopniu naruszają tkankę skórną może mieć liczne konsekwencje. Możemy je podzielić na odwracalne, które wymagają odbycia określonej rekonwalescencji, żeby wszystko wróciło do normy oraz na nieodwracalne, będące skutkiem uszkodzenia np. komórek nerwowych. Do skutków ubocznych liftingu operacyjnego możemy zaliczyć:

  • zasinienie lub obrzęk;
  • zaczerwienienie;
  • ból przy dotykaniu miejsca operacji;
  • niewielkie krwawienia;
  • złe samopoczucie;
  • wykwity skórne spowodowane działaniem narkozy;
  • blizny pooperacyjne;
  • ryzyko infekcji bakteryjnej lub wirusowej;
  • rozległe krwotoki.

 

Rany pooperacyjne powstałe w wyniku nacięć są źródłem bólu i zdecydowanie wydłużają okres rekonwalescencji. Lifting operacyjny jest bardzo skuteczną metodą, która szybko i efektywnie poprawia napięcie skóry, to warto rozważyć bezpieczniejsze zabiegi, dające praktycznie takie same efekty. Do takich kuracji z pewnością należy rewolucyjny Soft Lifting. Jest bardzo bezpieczny, gdyż podawany podskórnie kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, dlatego nie uczula. Najczęstszym powikłaniem jest zaczerwienienie skóry, które bardzo szybko mija.

Lifting operacyjny czy Soft Lifting – co wybrać?

Soft lifting to podskórne podanie kwasu hialuronowego w określone miejsca. Prowadzi do wypełnienia ubytków (np. zmarszczek), które są konsekwencją procesów starzeniowych oraz innych negatywnych czynników zewnętrznych, jak np. promienie UV lub smog. Soft lifting pozwoli też poprawić owal twarzy, odmłodzić ją. Kwas hialuronowy posiada jeszcze jedną ogromną zaletę – posiada zdolność silnego wiązania się z cząsteczkami wody. Twoja skóra znowu będzie doskonale nawilżona i zyska świetlisty blask.

W pierwszej kolejności warto skupić się na mało inwazyjnych i bezpiecznych sposobach poprawiających wygląd skóry. Tym bardziej, że Soft Lifting to mniej bólu, brak rekonwalescencji, wysokie bezpieczeństwo i niższy koszt niż lifting operacyjny.

Shopping Cart
Scroll to Top