Call Now Button

Jak poprawić owal twarzy?

poprawa owalu twarzyCzas zwykle nie jest łaskawy dla naszej skóry. Niestety, wraz z upływem lat pojawiają się ubytki w tkankach, zmniejsza się liczba włókien podpierających i nawilżających skórę. Nie musisz jednak godzić się z wiotką skórą, która odbiera Ci młody wygląd. Istnieje wiele sposobów na poprawę owalu twarzy, począwszy od domowych sposobów aż po zabiegi medyczne. Dowiedz się, jak skutecznie możesz skorygować kształt swojej twarzy!

Dlaczego twarz wraz z wiekiem opada?

Pewnie zauważyłaś, że starsze osoby nie mają już tak mocno zarysowanego kształtu twarzy. Nietrudno też dostrzec, że wraz z wiekiem tkanka coraz bardziej schodzi w dół, co przekłada się m.in. na efekt wiotkich policzków, zwanych chomikami. Twarz wraz z wiekiem opada ze względu na ubytek kolagenu i elastyny w skórze. Te białka powodują, że tkanki utrzymane są „w ryzach” i nie ulegają tak mocno sile grawitacji. Kiedy jednak ich ilość zmniejsza się, skóra jest stopniowo ściągana ku dołowi.

Nie bez znaczenia dla deformacji owalu twarzy jest też utrata tkanki mięśniowej i glikozaminoglikanów, takich jak kwas hialuronowy. Związek ten odpowiedzialny jest za utrzymanie optymalnego nawodnienia skóry. Gdy zatem zaczyna go brakować, cera staje się pomarszczona i wiotka. Niestety, nie da się zatrzymać upływającego czasu. Ale można ograniczyć szkody, jakie ten czas czyni na skórze. Owal twarzy możesz zatem poprawić, stosując domowe sposoby lub skuteczne zabiegi medycyny estetycznej.

Jak poprawić owal twarzy domowymi sposobami?

Jeśli chcesz poprawić owal swojej twarzy, postaw przede wszystkim na odpowiednią pielęgnację skóry. Stosując kosmetyki ujędrniające i nawilżające, będziesz mogła długo cieszyć się bardzo dobrą jakością Twojej skóry. Najlepiej szukaj w preparatach składników takich jak kwas hialuronowy, retinol, czy witamina E. Warto również sięgać po naturalne oleje o właściwościach ujędrniających, np. olej z dzikiej róży, nasion pomidora lub wąkroty azjatyckiej. Nakładanie kremu lub serum na twarz dobrze jest połączyć z masażem skóry, np. za pomocą rollera lub płytki gua sha. 

W celu poprawy owalu twarzy warto też wypróbować ćwiczenia mięśni twarzy. Dzięki ich regularnemu trenowaniu po pewnym czasie można zauważyć większą elastyczność i napięcie skóry. Skuteczne ćwiczenia na owal twarzy to np.:

  • nabranie powietrza w policzki i oklepywanie ich,
  • wykonanie dzióbka i przytrzymanie pozycji przez 15-20 sekund,
  • zawijanie warg do środka i szerokie otwieranie ust.

Warto jednak pamiętać, że osiągnięcie widocznych efektów może trochę potrwać. Ćwiczenia należy wykonywać regularnie, najlepiej codziennie, powtarzając przynajmniej kilka razy każde z nich.

Poprawa owalu twarzy – zabiegi

Jeśli problem wiotkiej skóry jest już bardzo zaawansowany, pielęgnacja i ćwiczenia nie przyniosą widocznego rezultatu. Warto w takim przypadku sięgnąć po skuteczne zabiegi medycyny estetycznej. W celu korekty owalu twarzy sprawdzą się zwłaszcza wolumetria twarzy i nici liftingujące. 

Wolumetria – korekta owalu twarzy kwasem hialuronowym

Wypełnienie struktur skóry kwasem hialuronowym to zabieg pozwalający na wymodelowanie twarzy i osiągnięcie wymarzonego kształtu. Wolumetria doskonale sprawdza się w celu wypełnienia ubytków tkankowych, jakie z wiekiem uwidaczniają się na twarzy. Warto więc zastosować ją w celu podniesienia policzków, czy korekty linii żuchwy. Dzięki wolumetrii możesz również zlikwidować zagłębienia pod oczami, czyli tzw. dolinę łez. Kwas hialuronowy wygładzi również cerę, skutecznie rozprawiając się ze zmarszczkami.

Wolumetria twarzy jest bezpiecznym zabiegiem, do którego wykorzystywane są wysokiej jakości preparaty z usieciowanym kwasem hialuronowym. W Skin-Medic korzystamy wyłącznie z certyfikowanych produktów, o udowodnionej skuteczności. Modelujemy również owal twarzy w taki sposób, aby zapobiec wystąpieniu efektu sztuczności. Wolumetria wykonywana w naszej klinice daje więc rezultaty wyglądające bardzo naturalnie i w pełni korespondujące z rysami twarzy pacjentki lub pacjenta.

Nici liftingujące – uniesienie i ujędrnienie tkanek

Innego rodzaju rozwiązaniem, które warto rozważyć w przypadku opadającego owalu twarzy są nici liftingujące. Nici tego typu działają nieco inaczej niż wolumetria, ponieważ nie nadbudowują tkanek. Zamiast tego, unoszą skórę, która automatycznie staje się gładsza i bardziej napięta. Dodatkową zaletą nici liftingujących jest ich działanie biostymulujące na tkanki. Pomagają one bowiem aktywować proces odnowy białek podpierających skórę, czyli kolagenu i elastyczny. Już kilka tygodni po podaniu nici cera twarzy staje się więc bardziej jędrna i odmłodzona, a efekt ten utrzymuje się przez ok. 2 lata.

Nowoczesne nici, stosowane między innymi w naszym gabinecie są w pełni rozpuszczalne. Nie musisz więc obawiać się, że pozostaną one na długo w skórze i będą powodować powikłania. Zabieg liftingujący z użyciem nici jest więc wysoce bezpieczny oraz mało inwazyjny. Czyni go to doskonałą opcją alternatywną dla operacji chirurgicznej, która wiąże się z długim okresem rekonwalescencji. 

Shopping Cart
Scroll to Top