Call Now Button

Modelowanie twarzy – kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Wpływ upływającego czasu na skórę jest nieubłagany – u wszystkich osób prędzej czy później widoczne są zmarszczki, czy wiotkie policzki. Są jednak skuteczne sposoby na powstrzymanie tych procesów, a nawet naprawienie poczynionych przez nie szkód. Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym otwiera przed Tobą takie możliwości – za pomocą szybkiego zabiegu możesz znacząco poprawić wygląd Twojej twarzy. Dowiedz się, dla kogo jest ten zabieg i kiedy warto go wykonać!

Modelowanie twarzy – na czym polega?

Modelowanie twarzy - kiedy warto zdecydować się na zabiegObecnie coraz częściej odchodzi się od metod chirurgicznego liftingu i modelowania twarzy na rzecz sposobów mniej inwazyjnych. Są one bowiem bezpieczniejsze i wiążą się ze znacznie krótszym okresem rekonwalescencji. Metodą, która zapewnia szybkie i widoczne rezultaty jest modelowanie owalu twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Substancja ta jest związkiem bardzo dobrze tolerowanym przez organizm, ponieważ naturalnie w nim występuje. Właśnie dlatego zabieg ten wiąże się z niskim ryzykiem powikłań i skutków ubocznych.

Modelowanie twarzy kwasem przeprowadzane jest przez specjalistę medycyny estetycznej za pomocą specjalnej kaniuli. Kwas hialuronowy wprowadzany jest w tkanki, aby wypełnić ubytki spowodowane utratą jędrności. Dzięki temu twarz zyskuje znów młody wygląd, skóra staje się bardziej napięta i sprężysta. Ze względu na efekt zwiększenia objętości zabieg ten nazywany jest również wolumetrią twarzy.

Modelowanie owalu twarzy – dla kogo jest ten zabieg?

Modelowanie twarzy kwasem sprawdzi się szczególnie w przypadku osób, u których występują ubytki tkankowe, spowodowane procesami starzenia. Wraz z upływem czasu w skórze zmniejsza się ilość dobroczynnych białek podporowych, czyli elastyny i kolagenu, a także kwasu hialuronowego. To one wypełniają Twoje tkanki, zapewniając im optymalną elastyczność i napięcie. Jeśli więc Twoje policzki, czy skóra w rejonie żuchwy zaczynają opadać, to znak, że Twoja skóra traci te cenne składniki. Jest to więc dobry moment, aby uzupełnić zwiotczenia spowodowane tym procesem.

Zabieg modelowania twarzy jest również wskazany u osób, które są niezadowolone ze swojego naturalnego kształtu twarzy. Problemem może być np. cofnięty podbródek, czy mało wyraziste kości policzkowe. W takim przypadku również kwas hialuronowy pomoże wypełnić tkanki i odpowiednio wymodelować owal twarzy.

Kiedy warto zdecydować się na modelowanie twarzy?

Warto rozważyć modelowanie twarzy, jeśli obserwujesz na Twojej skórze utratę objętości i chcesz szybko uzupełnić te braki. Kwas hialuronowy używany w wolumetrii ma formę gęstego żelu, który wypełnia natychmiast ubytki tkankowe. Dlatego efekt możesz zobaczyć praktycznie od razu po wyjściu z gabinetu. Zabieg ten sprawdzi się również wtedy, gdy utracie jędrności towarzyszą zmarszczki, ponieważ kwas hialuronowy znakomicie wypełni wszelkie nierówności.

Z modelowania twarzy kwasem mogą skorzystać również osoby, które chcą skorygować kształt konkretnego obszaru na twarzy. Kwas hialuronowy można np. podać w brodę, linię żuchwy, czy nos i dzięki temu poprawić ich kształt. Za pomocą wolumetrii możesz również wypełnić dolinę łez i zyskać bardziej promienny, młodszy wygląd.

Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – przed i po

Jak dokładnie wyglądają efekty modelowania owalu twarzy? Wiele zależy od ilości i rodzaju użytego preparatu oraz od tego, jaki obszar chcesz wypełnić. Wszystkie te aspekty zostaną ustalone podczas indywidualnej konsultacji ze specjalistką wykonującą zabieg. Rezultaty modelowania mogą więc być delikatne i subtelne lub bardziej wyraziste.

Dzięki modelowaniu twarzy kwasem zawsze jednak zyskasz większą jędrność i elastyczność skóry. Zabieg zapewni Ci efekt liftingu, czyli podniesienia opadającej skóry bez użycia skalpela. Zmniejszone zostaną też zmarszczki i bruzdy, a Twoja skóra stanie się gładka i odpowiednio napięta. Efekty modelowania twarzy utrzymują się nawet do 1,5 roku. 

Modelowanie twarzy – czy to zabieg dla każdego?

Modelowanie twarzy jest ogólnie bezpieczną procedurą, ale warto zdawać sobie sprawę z tego, że zabieg nie może zostać przeprowadzony u każdego. Głównymi przeciwwskazaniami są: ciąża i okres karmienia piersią, stany zapalne skóry, opryszczka, czy schorzenia nowotworowe. Modelowanie twarzy kwasem hialuronowym nie jest też wskazane w przypadku tendencji do powstawania blizn przerostowych. 

Ponadto, zabieg ten nie powinien być wykonywany u osób regularnie zażywających leki rozrzedzające krew. Należą do nich m.in. aspiryna, warfaryna, naproksen, czy ibuprofen. Przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu, który także działa rozrzedzająco na krew, co wiąże się z ryzykiem pęknięcia naczynek krwionośnych.

Shopping Cart
Scroll to Top