Call Now Button

Zabiegi na rozszerzone pory – jakie będą najlepsze?

Przeszkadzają Ci rozszerzone pory na Twojej twarzy i zastanawiasz się, jak się ich pozbyć? Dzięki odpowiedniej kuracji możesz skutecznie zniwelować ten defekt kosmetyczny. W klinice medycyny estetycznej Skin-Medic zaproponujemy Ci najlepsze dla Ciebie zabiegi. Sprawdź, jak wiele masz możliwości uporania się z problemem rozszerzonych porów!

Jak wyglądają rozszerzone pory?

Zabiegi na rozszerzone pory - jakie będą najlepszePowiększone pory są problemem estetycznym, który może przeszkadzać w codziennej pielęgnacji i powodować niezadowolenie ze swojego wyglądu. Pory to po prostu ujścia mieszków włosowych, przez które wydostaje się sebum. Są one więc naturalnym elementem każdej skóry. Jednak rozszerzone pory wyglądają nieestetycznie – stanowią niewielkie dołki w skórze, przez co powierzchnia cery jest nierówna. 

Rozszerzone pory często występują u osób w okresie dojrzewania, ale nie tylko. Wielu dorosłych boryka się również z tym problemem. Znamienne jest występowanie powiększonych porów przede wszystkim w obszarach, takich jak broda, nos i czoło. Jest to tzw. strefa T, w której u większości osób wydzielanie łoju skórnego jest bardziej intensywne niż w innych miejscach. 

Rozszerzone pory – skąd się biorą?

Problem rozszerzonych porów nierozerwalnie związany jest z przetłuszczaniem się skóry, czyli produkcją zbyt dużej ilości sebum. Łój skórny jest potrzebny, ponieważ chroni skórę przed patogenami i pomaga jej zachować optymalne nawilżenie. Jednak cery tłuste, ze skłonnością do trądziku, wytwarzają często nadmierną ilość tej substancji. 

Duża ilość sebum z kolei może powodować zapychanie porów. Dzieje się tak, ponieważ łój łączy się z martwymi komórkami naskórka, tworząc czopy. Zatykają one pory skóry, w efekcie utrudniając wydostanie się sebum na zewnątrz. Dlatego por skóry rozszerza się po to, aby uwolnić nadmiar łoju. Długotrwałe zatykanie porów przez mieszankę sebum i martwego naskórka sprawia, że pory nieustannie muszą się rozszerzać. W efekcie proces ten prowadzi do powstania trwale powiększonych porów.

Mechanizm ten może być ponadto spotęgowany przez działanie promieni słonecznych. Nadmierne wystawianie skóry na słońce powoduje bowiem degradację włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność skóry. Zmniejszenie ich ilości powoduje więc, że raz powiększone pory mogą nie wrócić już do poprzedniego rozmiaru.

Jakie zabiegi wybrać na rozszerzone pory?

Peeling kwasem TCA

Doskonałym zabiegiem na rozszerzone pory oraz zmniejszenie ilości sebum będzie peeling kwasem TCA (trichlorooctowym). Zabieg ten działa bardzo intensywnie złuszczająco na cerę, przez co pozwala pozbyć się zrogowaciałego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń. Kwas TCA obkurcza pory, znacznie zmniejszając ich widoczność. Substancja ta przenika głęboko do warstw skóry, dzięki czemu jej działanie jest znacznie skuteczniejsze niż domowych zabiegów złuszczających. Peeling ten również skutkuje gruntowną odnową komórek skóry i zwiększoną produkcją kolagenu. Co za tym idzie, zwiększa się elastyczność skóry, a dzięki temu rozszerzone pory łatwiej będą mogły wracać do swojego pierwotnego stanu.

Peeling kwasem TCA jest wskazany przede wszystkim dla cery tłustej, grubej, ze skłonnością do trądziku. Daje on efekt w postaci poprawy stanu skóry z powiększonymi porami, zaskórnikami i nadmiarem sebum. Ponadto pomaga uporać się z przebarwieniami i bliznami, jakie często pozostają po zmianach trądzikowych. 

Zabieg BioRePeel

BioRePeel to nie tylko peeling, ale też kompleksowa odnowa i odżywienie skóry. Jeśli więc zależy Ci na kompleksowym podejściu, warto rozważyć ten zabieg. BioRePeel to zabieg składający się z dwóch faz. W czasie pierwszej następuje dokładne złuszczenie naskórka, zwężanie porów, a także działanie odmładzające. Wykorzystywane są w niej m.in. kwas salicylowy, kwas trójchlorooctowy, witaminy i aminokwasy. W dalszej kolejności na twarz nakładane są substancje nawilżające i zapobiegające utlenianiu się związków czynnych.

Zabieg BioRePeel pozwoli Ci więc nie tylko na obkurczenie rozszerzonych porów i usunięcie zaskórników, ale również pobudzi Twoją skórę do głębokiej regeneracji. W rezultacie cera stanie się gładka, rozjaśniona i bardziej elastyczna. Możesz także zauważyć wyrównanie kolorytu, zmniejszenie widoczności blizn i zmarszczek.

Laser CO2

Laseroterapia przynosi doskonałe efekty w zakresie normalizacji wydzielania sebum i zwężania powiększonych porów. Podczas zabiegu z użyciem lasera CO2 dochodzi do intensywnego złuszczania naskórka, dzięki czemu niwelowane są obecne na jego powierzchni niedoskonałości. Laser działa też jednak znacznie głębiej, docierając do skóry właściwej. Poprzez tworzenie mikrouszkodzeń, silnie pobudza tkanki do tworzenia nowego kolagenu i elastyny.

Po zabiegu laserowym powierzchnia skóry staje się wyrównana, znikają drobne zagłębienia i dołki. Terapia zapobiega też tworzeniu się zmian trądzikowych poprzez niszczenie odpowiedzialnych za ich powstawanie bakterii. Wskutek laseroterapii cera jest zregenerowana, wygładzona i ujędrniona.

Shopping Cart
Scroll to Top