Call Now Button

Oczyszczanie twarzy – popularne zabiegi

Skóra twarzy jest codziennie narażona na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja, która pozwala zachować promienny i świeży wygląd. Niezwykle istotne jest regularne oczyszczanie, dzięki któremu można usunąć martwy naskórek, pozbyć się niedoskonałości i odświeżyć skórę. Zastanawiasz się, jaką metodę oczyszczania twarzy wybrać, aby była ona skuteczna i odpowiednio dobrana do Twojego typu cery? Poznaj popularne zabiegi oczyszczania twarzy!

Manualne oczyszczanie twarzy

oczyszczanie twarzyManualne oczyszczanie twarzy to zabieg kosmetyczny, który jest przeznaczony przede wszystkim do cery tłustej lub mieszanej. Polega on na ręcznym usunięciu widocznych na skórze niedoskonałości i zanieczyszczeń, gromadzących się pod naskórkiem. Pamiętaj jednak, że manualnego oczyszczania twarzy nie powinno się wykonywać zbyt często. Ponadto zabieg ten może podrażniać skórę, nie jest więc polecany dla osób ze skórą wrażliwą i naczynkową.

Peeling monokwasami

Peeling monokwasami jest już specjalistycznym peelingiem medycznym, który wykonuje się w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg ten jest skuteczną metodą walki ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami. Kwasy bardzo dobrze oczyszczają skórę twarzy, odblokowują zatkane pory i zapobiegają pojawianiu się zaskórników. Wykazują także działanie antybakteryjne i regulują pracę gruczołów łojowych. Wyrównują ponadto koloryt skóry, redukując jej przebarwienia. Są polecane do każdego rodzaju skóry, z wyjątkiem skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień.

Peeling kawitacyjny

Ten peeling medyczny polega na dokładnym oczyszczaniu twarzy za pomocą ultradźwięków. Rozbijają one powierzchniową warstwę skóry, co pozwala na bezpieczne usunięcie martwego naskórka, nadmiaru sebum i zanieczyszczeń. Zabieg ten reguluje pracę gruczołów łojowych, zwęża pory, redukuje przebarwienia i blizny. Dodatkowo nawilża skórę, wygładza ją i ujędrnia. Działa on na głębsze warstwy skóry niż zwykły peeling, dzięki czemu efekty są znacznie bardziej spektakularne i utrzymują się dłużej. Peeling kawitacyjny jest polecany osobom ze skórą trądzikową, tłustą, mieszaną, z przebarwieniami. Można stosować go również w przypadku skóry wrażliwej. 

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Wodorowe oczyszczanie twarzy to jedna z najnowocześniejszych metod medycyny estetycznej, która niezwykle efektywnie usuwa zanieczyszczenia i odświeża skórę. Polega na oczyszczaniu skóry za pomocą głowicy z obrotowym strumieniem wody nasyconej wodorem, pracującej pod zwiększonym ciśnieniem. Jest to bardzo dokładne oczyszczanie twarzy, wodór przenika bowiem do głębokich warstw skóry. Zapewnia więc pozbycie się wszelkich zaskórników, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Dodatkowym rezultatem zabiegu jest usunięcie wolnych rodników, niekorzystnie wpływających na kondycję skóry. Dzięki wodorowemu oczyszczaniu twarzy osiągniesz zatem efekt nie tylko odświeżonej, ale też odmłodzonej i nawilżonej skóry. Co ważne, jest to zabieg polecany dla każdego typu cery, także wrażliwej i naczynkowej.

Oczyszczanie twarzy w Skin-Medic w Poznaniu

Jeśli Twoja skóra twarzy potrzebuje dogłębnego oczyszczenia, zapraszamy do naszej kliniki Skin-Medic w Poznaniu. U nas masz gwarancję pełnego profesjonalizmu i bezpieczeństwa zabiegu. Pomożemy Ci również dobrać metodę oczyszczania idealną dla Twojej skóry. Zadzwoń już dziś i umów się na wizytę w naszym gabinecie!

Shopping Cart
Scroll to Top