Call Now Button

Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać w domu, a jakie w gabinecie medycyny estetycznej?

Zastanawiasz się, czy w domu można skutecznie wygładzić skórę lub zredukować cellulit? Czy peeling kwasowy wykonany poza gabinetem specjalisty będzie bezpieczny dla Twojej skóry? Dowiedz się, kiedy warto udać się do salonu medycyny estetycznej, a kiedy wystarczy poświęcić trochę czasu w domowym zaciszu!

Pielęgnacja w domu – co warto wiedzieć?

Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto wykonać w domuPielęgnacja skóry w domu to przede wszystkim codzienne oczyszczanie i nawilżanie. Jeśli jednak chcesz wykonać zabieg ukierunkowany na konkretny problem, zapewne zastanawiasz się, czy warto zgłosić się do specjalisty. Odpowiedź na to pytanie zależy głównie od tego, jakie efekty chcesz osiągnąć i jakie problemy rozwiązać. 

Wiele prostych zabiegów bez problemu wykonasz w warunkach domowych, ale niektóre może przeprowadzić tylko specjalista. Zabiegi domowe wymagają także od Ciebie rozwagi i uważnej obserwacji swojego organizmu. Jeśli nie próbowałaś jeszcze jakiejś substancji aktywnej na swojej skórze, musisz zachować dużą ostrożność w jej stosowaniu. 

Zabiegi w domu – peelingi

Zapewne niejednokrotnie zdarzyło Ci się sięgnąć po peeling ziarnisty w celu dokładnego oczyszczenia skóry. Warto jednak wiedzieć, że tego typu peelingi nie wykazują dużej skuteczności. Jeśli więc oczekujesz lepszych rezultatów, dobrze jest rozważyć złuszczanie za pomocą kwasów. Peeling kwasowy możesz wykonać w domu, z użyciem preparatów o niskich stężeniach (zwykle od 2 do 10%). Na rynku jest wiele takich produktów, przeznaczonych do użytku domowego.

Rozpoczynając przygodę z kwasami, należy jednak podejść do tematu ostrożnie. Zacznij od jak najniższego stężenia i dobierz odpowiedni rodzaj kwasu do Twojej skóry. Przykładowo, kwas mlekowy działa delikatnie, będzie więc dobry dla cery wrażliwej i suchej. Lekko wygładza skórę, nawilża ją i rozjaśnia. Kwas migdałowy również zalecany jest do cery wrażliwej, ale także tłustej i mieszanej. Wyrównuje koloryt, działa przeciwbakteryjnie i reguluje wydzielanie sebum. Mocniej działającym kwasem jest kwas glikolowy, który bardzo dobrze wygładza skórę i zmniejsza zmiany pigmentacyjne.

Peelingi kwasowe w gabinecie

Peelingi kwasowe przeznaczone do użytku domowego działają mniej intensywnie niż te stosowane w gabinetach medycyny estetycznej. Jeśli więc zależy Ci na silnym efekcie w postaci redukcji zmarszczek, blizn, czy przebarwień, warto zaufać profesjonalistom. Specjalista medycyny estetycznej ponadto pomoże Ci dobrać odpowiednie dla Twojej skóry preparaty i udzieli porad dotyczących domowej pielęgnacji.

Warto zdecydować się na wizytę w gabinecie także wtedy, jeśli masz ochotę sięgnąć po bardzo mocne substancje, takie jak kwas TCA. Jest to najsilniej działający kwas, stosowany do peelingu skóry. Dobrze jest więc skonsultować jego użycie ze specjalistą. Jednocześnie jest to kwas, który skutecznie działa nawet na nasilone problemy, takie jak blizny potrądzikowe, czy melasma. 

Pielęgnacja dłoni w domu

Dłonie są bardzo mocno narażone na starzenie się przez częste wystawianie ich na niskie temperatury, wiatr, promieniowanie UV, czy silne detergenty. Trudno więc się dziwić, że skóra na dłoniach potrzebuje dodatkowego wsparcia. Jednym z najprostszych zabiegów pielęgnacyjnych, jakie możesz wykonać w domu, jest maska nawilżająca na dłonie. Pozwala ona na regenerację naskórka, dzięki czemu przeciwdziała przesuszaniu i nadmiernemu starzeniu się skóry. 

Domową maseczkę na dłonie możesz wykonać z bardzo prostych produktów. Sprawdzi się w tym przypadku oliwa z oliwek w połączeniu z żółtkiem. Zamiast oliwy można zastosować inny wartościowy nierafinowany olej, np. z wiesiołka lub ze słodkich migdałów. Po połączeniu składników wystarczy nałożyć maskę na dłonie i zostawić na ok. 20-30 minut. Dobrze jest zabezpieczyć maseczkę, owijając dłonie folią spożywczą.

Zabiegi na dłonie w gabinecie

jakie zabiegi warto wykonać w gabinecie medycyny estetycznejJeśli Twoje dłonie wymagają intensywnej regeneracji, domowe metody mogą nie wystarczyć. Warto wtedy udać się do gabinetu medycyny estetycznej, w którym specjaliści zaproponują Ci najlepszy dla Ciebie zabieg. Często stosowaną metodą pielęgnacji dłoni jest mezoterapia bezigłowa. Podczas tej kuracji stosowane są impulsy elektryczne, które wprowadzają preparaty w głąb skóry. Możliwe jest więc osiągnięcie lepszych rezultatów niż w przypadku kosmetyków tylko nakładanych na powierzchnię skóry. 

Mezoterapia bezigłowa jest w pełni komfortowym zabiegiem, bowiem nie wiąże się z nakłuwaniem skóry. Każdorazowo jednak terapia jest dobierana po szczegółowej konsultacji ze specjalistą, który również wybiera odpowiednie preparaty. Zabiegi na dłonie w gabinecie medycyny estetycznej pomogą Ci intensywnie zregenerować skórę, poprawić jej gładkość i nawilżenie. 

Zabiegi na cellulit w domu – czy warto?

Cellulit jest związany ze lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej oraz brakiem optymalnej jędrności skóry. Dużą rolę w jego powstawaniu odgrywają hormony płciowe, a także tryb życia i sposób odżywiania. Pozbycie się cellulitu domowymi sposobami jest bardzo trudne. Najskuteczniejszymi metodami, które można zastosować, są dieta i ćwiczenia, ale one też nie zawsze dają zadowalające rezultaty. W tym przypadku warto więc równolegle sięgnąć po profesjonalne zabiegi. 

Zalecanym zabiegiem na cellulit jest w szczególności radiofrekwencja mikroigłowa. To silnie ujędrniająca terapia, która pomaga w modelowaniu wybranych części ciała i wygładzeniu nierówności. Łączy ona mikronakłuwanie z falami radiowymi, powodując kontrolowane uszkodzenia w tkankach. Są one niezbędne do pobudzenia produkcji nowych włókien kolagenowych. Dzięki radiofrekwencji można skutecznie zredukować cellulit, poprawiając wygląd skóry w rejonie ud, czy pośladków.

Shopping Cart
Scroll to Top