Call Now Button

Kwas hialuronowy czy stymulatory tkankowe – co wybrać?

Stymulatory tkankowe to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Pozwalają one na aktywizację procesów regeneracyjnych w skórze. Z kolei kwas hialuronowy szybko wypełnia bruzdy, doskonale wygładzając skórę. Wiele osób zastanawia się więc, jaką metodę wybrać. Podpowiadamy, kiedy dobrze sprawdzi się kwas hialuronowy, a kiedy warto skorzystać ze stymulatorów tkankowych.

Wypełnienie ubytków – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to znana substancja, działająca wypełniająco i silnie wiążąca wodę. Pozwala na zmniejszenie widocznych na twarzy oznak starzenia. Kwas hialuronowy warto więc zastosować w sytuacji, gdy na cerze pojawiły się pewne ubytki tkankowe, czyli zmarszczki lub zwiotczenia. Tego typu problemy następują wraz z wiekiem, kiedy skóra wytwarza coraz mniej kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Przyczynia się to do utratu jędrności, napięcia i optymalnego poziomu nawilżenia skóry. W związku z tym na cerze twarzy uwidaczniają się załamania skórne, czyli zmarszczki. Skóra staje się też wiotka i zaczyna opadać, co powoduje utratę pierwotnego owalu twarzy.

W celu zniwelowania efektów procesu starzenia często stosuje się usieciowany kwas hialuronowy. Ten rodzaj kwasu pozwala na uzupełnienie ubytków w tkance skórnej, w tym wypełnienie zmarszczek. Substancja ta znajdzie również zastosowanie, jeśli celem jest poprawa rysów twarzy poprzez dodanie objętości w pewnych miejscach. Wówczas warto skorzystać z zabiegu wolumetrii twarzy, dzięki której można skorygować kształt policzków, brody, czy żuchwy.

Kwas hialuronowy – na powiększenie ust

Kwas hialuronowy jest niezastąpioną substancją także w przypadku powiększania ust. Działa tu podobny mechanizm, jak przy wypełnianiu zmarszczek czy innego typu ubytków w skórze. Kwas podany pod skórę zwiększa bowiem objętość tkanek, co w przypadku ust skutkuje ich uwydatnieniem. Jeśli więc chcesz powiększyć lub wymodelować usta, z pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie kwas hialuronowy. Możesz również odświeżyć czerwień wargową poprzez zastosowania kwasu hialuronowego w formie płynnej (nieusieciowanej).

Stymulatory tkankowe – trwała poprawa jakości skóry

Stymulatory tkankowe są nieco innym rodzajem preparatów, niż te wykorzystujące kwas hialuronowy. Nie dodają one bowiem objętości, a zamiast tego poprawiają jakość skóry. Zawierają one często kwas hialuronowy, ale w formie nieusieciowanej – dlatego nie mają efektu wypełniającego. Jednak ich głównymi składnikami czynnymi są substancje aktywizujące regenerację tkanek. Celem stymulatorów tkankowych jest zatem pobudzenie naturalnych procesów naprawczych w skórze, co przekłada się na długotrwały efekt. Podanie stymulatora skutkuje zagęszczeniem i ujędrnieniem cery, a także jej wygładzeniem.

W medycynie estetycznej coraz bardziej widoczne są trendy, polegające na uaktywnianiu naturalnych procesów odnowy. Zamiast więc efektu czysto wizualnego obecnie mocniej stawia się na zdrowie i dobrą kondycję skóry. Dlatego stymulatory tkankowe stają się bardzo popularne i często stosowane są zamiast kwasu hialuronowego. Warto pamiętać jednak, że ich działanie jest nieco inne. Na pełne efekty trzeba też czekać dłużej, niż w przypadku kwasu hialuronowego, ale są one z reguły dużo trwalsze.

Jakie stymulatory tkankowe wybrać?

Stymulatory tkankowe dostępne na rynku wykazują zróżnicowane działanie, dzięki czemu można je dostosować indywidualnie do potrzeb pacjentki lub pacjenta. W Skin-Medic wykorzystujemy najnowsze stymulatory oparte na kolagenie. Kuracja ta przyczynia się do wytworzenia kontrolowanego stanu zapalnego w skórze, co z kolei pobudza intensywne procesy naprawcze. W efekcie wytwarzają się nowe włókna podporowe, pozostające w skórze na długo. Cera staje się bardziej jędrna, gładka, poprawia się jej nawilżenie i gęstość. Za pomocą tej terapii można również zredukować przebarwienia i wyrównać koloryt skóry.

Co lepsze – stymulatory tkankowe czy kwas hialuronowy?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, która z form terapii jest lepsza. Wiele zależy bowiem od preferencji i oczekiwań danej osoby. Terapia stymulatorami tkankowymi jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które chcą aktywować biologiczne procesy regeneracyjne. Nie powoduje ona wyraźnego zwiększenia objętości, lecz naturalny efekt odmłodzenia skóry. Mimo, że końcowe rezultaty pojawiają się później niż w przypadku kwasu hialuronowego, warto na nie poczekać. Stymulatory bowiem odnawiają skórę od wewnątrz, dzięki czemu wygląda ona zdrowo i promiennie. Z kolei kwas hialuronowy sprawdza się w celu osiągnięcia szybkich i spektakularnych efektów.

Wybór zależy więc od Twoich potrzeb i celu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli oczekujesz maksymalnie naturalnych efektów i zależy Ci na pobudzeniu skóry do pracy, stymulatory tkankowe są dobrym wyborem dla Ciebie. Jeśli jednak chcesz powiększyć usta, szybko wypełnić zmarszczki, czy ubytki w skórze, rozważ skorzystanie z zabiegu kwasem hialuronowym. Oba rodzaje terapii możesz wykonać w Skin-Medic. Pomożemy Ci też dobrać kurację, dzięki której osiągniesz najlepsze możliwe efekty!

Shopping Cart
Scroll to Top