Call Now Button

Zabiegi na odmłodzenie okolicy oczu – poznaj najlepsze metody!

Szukasz sposobu na zmęczoną, pomarszczoną skórę wokół oczu, której stan nie poprawia się mimo stosowania kosmetyków? Czas postawić zatem na bardziej efektywne sposoby, dzięki którym zmniejszą się drobne zmarszczki mimiczne, a Twoja skóra odżyje i nabierze blasku. Przeczytaj, aby sprawdzić, co mamy Ci do zaoferowania!

Starzenie się skóry wokół oczu

Skóra w okolicach oczu jest szczególnie wrażliwa i delikatna – jej grubość to jedynie 0,5 mm, czyli kilkukrotnie mniej niż w innych obszarach twarzy. Nie zawiera także tkanki tłuszczowej, a ilość gruczołów łojowych w tej okolicy jest znikoma. Jednocześnie w strefie tej zachodzą częste ruchy mimiczne, a więc mięśnie praktycznie cały czas kurczą się i rozkurczają. Wszystko to sprawia, że skóra w okolicy oczu jest bardzo podatna na wiotczenie i pojawianie się zmarszczek.

Kolejnym problemem mogą być zasinienia i obrzęki występujące pod oczami, które świadczą o zakłóceniach w przepływie krwi i limfy. Przyczyny ich powstawania leżeć mogą także w przemęczeniu, niewystarczającej ilości snu, odwodnieniu oraz częstym stresie.

Jakie są najlepsze zabiegi odmładzające okolicę oka?

W Skin-Medic proponujemy Ci szereg niezawodnych metod z zakresu medycyny estetycznej, które z powodzeniem poprawią wygląd Twojej skóry w okolicy oczu.

Zabieg mezoterapii igłowej

Terapia ta bazuje na ostrzykiwaniu rejonu pod oczami koktajlem utworzonym ze specjalnie dobranych substancji odżywczych. W skład mikstury wchodzi zwykle kwas hialuronowy, witaminy, czy przeciwutleniacze, które inicjują naturalne procesy odnowy skóry. W rezultacie wytwarzane są nowe białka strukturalne, odpowiedzialne za prawidłową elastyczność i napięcie skóry.

Co ważne, zabieg mezoterapii igłowej oczu jest bardzo komfortowy – dzięki preparatowi znieczulającemu i użyciu cieniutkiej igły pacjent nie odczuwa bólu, a cała procedura trwa ok. 15-20 minut. Zalecane jest wykonanie kilku zabiegów, jednak zwykle już po pierwszym można zauważyć poprawę jakości skóry. Po całej terapii stanie się ona zdecydowanie gładsza, bardziej jędrna i promienna.

Kwas hialuronowy na okolicę oczu

Kwas hialuronowy to substancja naturalna dla ludzkiego organizmu, więc jej podawanie jest bardzo bezpieczne i efektywne. Jest to świetny sposób na wypełnienie zapadłej skóry w okolicy oka, czyli tzw. doliny łez. Składnik ten pomaga utrzymać odpowiednie nawodnienie skóry, dzięki czemu staje się ona dobrze nawilżona. Zwiększy też sprężystość i wpłynie na widoczne odmłodzenie skóry wokół oczu.

Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego wypełnią się też drobne zmarszczki mimiczne, powstałe wskutek częstych skurczów mięśni w tej okolicy. Kolor skóry również ulegnie znacznej poprawie, a cera będzie wyglądała na wypoczętą i świeżą. Ponadto rezultaty utrzymują się przez dość długi czas, bo nawet półtora roku.

Terapia z użyciem stymulatorów tkankowych

Kolejną metodą na odmłodzenie okolicy oka jest zastosowanie tzw. stymulatorów tkankowych, czyli preparatów, które pobudzają tkanki do naturalnej odnowy. Nie wypełniają zmarszczek, lecz powodują kontrolowaną reakcję zapalną, która inicjuje intensywną regenerację skóry. Działają one zatem na innej zasadzie, niż kwas hialuronowy. Proces zapalny w skórze jest wywołany w pełni bezpiecznych warunkach i mobilizuje tkanki do zwiększonej produkcji kolagenu.

Jednym z najskuteczniejszych produktów biostymulujących jest Terapia Linerase, stosowana w naszej klinice. Doskonale sprawdza się w przypadku terapii skóry wokół oczu z oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki i utrata jędrności. Jest to zabieg, na którego efekty trzeba poczekać nieco dłużej niż w przypadku kwasu hialuronowego, ale są one też zdecydowanie trwalsze.

Shopping Cart
Scroll to Top