Call Now Button

Sposoby na worki pod oczami

worki pod oczamiWorki pod oczami charakteryzują nie tylko tzw. nocnych marków. Mogą pojawiać się z wiekiem, czasem powodem są genetyczne predyspozycje. Na ich powstanie ma wpływ dieta, ale przede wszystkim utrata kolagenu i elastyny we krwi. Poznaj sposoby na worki pod oczami!

 

Czy worki pod oczami same znikną?

Worki pod oczami to nic innego jak charakterystyczna opuchlizna, która powstaje na skutek nagromadzenia się limfy w tkance podskórnej okolic oka, a także utrata jędrności skóry. Charakterystyczne sine worki mogą pojawić się same na różnych etapach  życia lub z powodu niektórych chorób. Częste jest także genetyczne przekazanie tej cechy.  Pamiętaj, by kontrolować stan swojego zdrowia – jeżeli zaniepokoiła Cię nagła pojawiająca się w okolicach oka opuchlizna, udaj się do specjalisty.  Czy  na worki pod oczami nie ma ratunku? Na pewno nie znikną one samoistnie – na szczęście istnieją metody skuteczne w walce z Twoim problemem.

Domowe sposoby na worki pod oczami 

Możesz spróbować zmniejszyć opuchliznę wokół oka wykorzystując sprawdzone kosmetyki przeznaczone do okolic oczu. Przechowuj swoje kosmetyki w lodówce – chłód dobrze sprawdza się w przypadku opuchlizny. Zimny krem nie tylko usprawni Twoje krążenie, ale też przyniesie ulgę. W czasie codziennej pielęgnacji możesz wykorzystywać również specjalne żelowe osłonki na oczy, które – odpowiednio schłodzone – również zapewnią skórze wokół oczu ukojenie. Zrezygnuj jednak z domowego sposobu, jakim jest przykładanie kostek lodu bezpośrednio na tkankę. Może to nie tylko podrażnić okolice oka, ale też spowodować niechciane efekty w postaci popękanych naczynek lub zaczerwienień. To metody, które pozwolą zmniejszyć widoczność lub zapobiec powiększaniu się worków pod oczami, jednak nie zniwelują ich.

Jak usunąć worki pod oczami?

Po pierwsze musisz pozwolić skórze na naturalną regenerację. Sięgając bez wiedzy po domowe sposoby możesz w łatwy sposób pogłębić swój problem. Jeżeli nie masz pewności, jaka metoda zwalczania worków pod oczami sprawdzi się u Ciebie, skorzystaj z poradnictwa doświadczonej kadry Skin Medic. W jaki sposób usuniesz worki pod oczami?

 

  • Geneo+ – jeżeli zależy Ci, by skutecznie pozbyć się worków pod oczami, możesz skorzystać z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej. Zabieg oparty o technologię Geneo+ nie tylko pozwoli Ci pozbyć się Twojego problemu, ale również poprawi koloryt skóry, usunie drobne zmarszczki z okolic oka i wzmocni tkankę skórną. Wsparcie doświadczonego specjalisty pomoże Ci uporać się z opuchlizną i odzyskać piękne i wypoczęte spojrzenie. Terapia Geneo+ to połączenie masażu skóry i kosmetycznego usuwania martwego naskórka. W czasie zabiegu wykorzystywana jest specjalna, wyposażona w kapsułkę ze składnikami aktywnymi, głowica.  Jej działanie ożywi Twoją skórę, zapobiegnie dalszemu wiotczeniu tkanki i usunie opuchliznę. Ile zabiegów potrzebujesz, by Twoja skóra w okolicy oka odzyskała zdrowy i piękny wygląd? Dużą poprawę zauważysz już po pierwszej wizycie. Jeżeli Twoja skóra potrzebuje bardziej intensywnej regeneracji, możesz spodziewać się ok. 4 zabiegów. Bezpośrednio po ich zrealizowaniu dostrzeżesz, że problem zniknął, a skóra nabrała sprężystości i blasku.
  • Mezoterapia oczu – zabieg ten pozwala wprowadzić pod skórę niezbędne składniki odżywcze, które nie tylko nawilżą okolice oka, ale również pozwolą Ci odmłodzić tkankę. Mezoterapia ma na celu wzmocnienie działania substancji odżywczych poprzez umieszczenie ich pod warstwą naskórka – dzięki temu mogą one zadziałać w bardziej intensywny sposób. Zastanawiasz się, kiedy warto skorzystać z mezoterapii oczu? Zabieg ten świetnie sprawdzi się w przypadku widocznych zasinień okolic oka, obrzęków oraz zmian wywołanych spadkiem mikrokrążenia. Składniki aktywne, zawarte w preparatach używanych podczas terapii, umożliwiają pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.

 

Shopping Cart
Scroll to Top