Call Now Button

Jak odmłodzić skórę wokół oczu? Poznaj metody!

Wygląd oczu jest w dużej mierze uzależniony od tego, jaka skóra jest wokół nich. Odmłodzenie oczu jest możliwe, ale one same nie zmieniają się tak mocno z wiekiem, jak otaczające je tkanki. Pojawiające się cienie pod oczami, pogorszenie elastyczności skóry, zmarszczki… to wszystko procesy, które powstają naturalnie, ale sprawiają, że skóra wokół oczu znacznie postarza całą twarz, w tym oczy. Istnieją zabiegi chirurgiczne, które wykonuje się w celu odmłodzenia wyglądu twarzy, ale są także sposoby na to, aby zrobić to bez skalpela. Poznaj te metody!

Odmłodzenie oczu – co jest odpowiedzialne za mniej estetyczny wygląd?

Młodo wyglądająca skóra wokół oczuSkóra z wiekiem produkuje mniej kolagenu i staje się bardziej wiotka oraz mniej nawilżona. Ponadto powstają zmarszczki mimiczne. Toksyny, które znajdują się w smogu również przyspieszają procesy starzenia. Na wygląd skóry wokół oczu ma również wpływ dieta, tryb życia, poziom nawodnienia. Stres to kolejny czynnik, który może przyspieszać starzenie się skóry. Część osób ma także genetyczne uwarunkowania – opadająca powieka, szybsze pojawianie się zmarszczek, wczesne powstanie doliny łez i szara skóra pod oczami. To wszystko wpływa na wygląd oczu i może powodować ich postarzenie. Dlatego też mnóstwo ludzi szuka sposobu na to, jak odmłodzić oczy. Istnieje wiele skutecznych metod bez skalpela, które mogą przywrócić młodzieńczy blask oczu. Poznaj je i zapisz się na wizytę w salonie medycyny estetycznej Skin-Medic!

Odmłodzenie oczu przez makijaż

Dobrze wykonany makijaż może nieco odmłodzić oczy. Optycznie je powiększy, zmniejszy wizualnie opadającą powiekę, zakryje cienie pod oczami. Makijaż ma jednak wiele ograniczeń – daje krótkotrwały efekt, a zmarszczki będą wciąż widoczne. Dlatego też nie należy wierzyć w to, że makijaż usunie oznaki starzenia skóry wokół oczu. Może je nieco przykryć, ale nie będzie to satysfakcjonujące rozwiązanie. Najlepszym sposobem na nieinwazyjne odmłodzenie skóry oczu to skorzystanie z usług medycyny estetycznej. Jest tak wiele możliwości, że każdy odnajdzie coś dla siebie.

Oczyszczanie wodorowe a odmłodzenie twarzy

Jedynym z najnowocześniejszych, najmniej inwazyjnych, a zarazem bardzo skutecznych metod jest oczyszczanie wodorowe skóry. Odmłodzi ono całą twarz, polega na dogłębnym wyczyszczeniu głębokich warstw skóry – poprzez wykorzystanie wysokiego ciśnienia oraz wody. Pod skórę aplikowane są także różnorodne substancje aktywne. Skóra twarzy po oczyszczaniu wodorowym wydaje się znacznie młodsza. Staje się czysta, bez zaskórników i wągrów, gładsza, nawilżona i dotleniona. To sposób nie tylko na odmłodzenie skóry, ale też sprawienie, że będzie zdrowsza.

Odmłodzenie skóry kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy ma wiele zastosować i wykorzystuje się go w różnorodnych zabiegach medycyny estetycznej. Wśród nich są także te, które odmładzają oczy. Kwas hialuronowy występuje w ciele człowieka, jest więc bezpieczną substancją. Dzięki niemu można wykonać zabieg wypełniania doliny łez. Popularne jest także używanie go wraz z innymi substancjami do usuwania kurzych łapek, zmarszczek pod oczami.

Karboksyterapia CO2

To kolejny sposób na usuwanie worków i cieni pod oczami. To nowoczesny i nieinwazyjny zabieg, który zyskuje coraz bardziej na popularności. Wykonuje się go nie tylko na okolicę oczu, ale także w wielu innych miejscach na twarzy.

Mezoterapia oczu na odmłodzenie

Mezoterapia jest skuteczną metodą odmładzania oczy i ma mnóstwo zwolenników. Można wyróżnić jej różne rodzaje, a najpopularniejszą jest mezoterapia mikroigłowa okolic oczu. Często przebiega z podaniem pod skórę konkretnych substancji. W zależności od tego, jaki efekt chce się uzyskać, to dobiera się inną metodę. Możliwe jest zlikwidowanie zmarszczek, cieni pod oczami, worków, a także kurzych łapek.

Botox na odmładzanie twarzy

Botox stosowany jest przy wielu zabiegach medycyny estetycznej. Najczęściej wykorzystuje się go do usuwania zmarszczek, ponieważ potrafi całkowicie wygładzić miejsca, w które jest wstrzykiwany. Stosuje się go także do działań, których celem jest odmłodzenie oczu, ale też całej twarzy. Coraz więcej kobiet i mężczyzn przekonuje się do niego, ale jeśli obawiasz się tej substancji, to zawsze możesz zdecydować się na zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Odmłodzenie oczu – podsumowanie

Zabiegów, które umożliwiają odmłodzenie oczu, jest bardzo dużo. To, jaki sposób zostanie wykorzystany, jest uzależnione od wielu czynników. Między innymi spodziewanego efektu, indywidualnych preferencji czy też przeciwwskazań. W naszym salonie medycyny estetycznej Skin-Medic wykonujemy wszystkie opisane zabiegi, a także o wiele więcej. Możesz umówić się na nie przez stronę internetową. Jeśli jednak nie wiesz, który z zabiegów będzie najlepszy dla Ciebie, to zachęcamy do konsultacji. Możesz do nas napisać lub zadzwonić – udzielimy wszelkich istotnych informacji na temat oferowanych przez nas zabiegów, rekonwalescencji, a także przeciwwskazań. Zachęcamy do kontaktu!

Shopping Cart
Scroll to Top