Call Now Button

Zabiegi na kurze łapki – co wybrać?

botoks kurze łapki przed i poŚmiech to zdrowie, jednak częsta ekspresja emocji może niestety zapisać się trwale na naszej twarzy w postaci zmarszczek. Kurze łapki, powstające wokół oczu potrafią dodać lat nawet młodej twarzy. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która zna skuteczne metody na pozbycie się tego problemu. Podpowiadamy, jakie zabiegi sprawdzą się w walce z kurzymi łapkami.

Kurze łapki pod oczami – jak powstają?

Zmarszczki wokół oczu, czyli tzw. kurze łapki to nic innego jak zmarszczki mimiczne, które powstają, kiedy często się uśmiechamy lub mrużymy oczy. O ile jednak młoda, elastyczna skóra szybko wraca do swojego pierwotnego stanu, o tyle dojrzała cera już nie radzi sobie z tym tak dobrze i powstają na niej trwałe zmarszczki. Z wiekiem bowiem naszej skórze zaczyna brakować kolagenu i elastyny – kluczowych substancji odpowiadających za jej właściwe napięcie. Dlatego pierwsze zmarszczki mimiczne można zauważyć już około 25. roku życia. Kurze łapki szybciej mogą pojawić się u osób z intensywną ekspresją mimiczną.

Tworzenie się zmarszczek przyspieszają też takie czynniki, jak palenie tytoniu, nadmierne wystawianie skóry na promieniowanie słoneczne, niewłaściwa pielęgnacja, odwodnienie organizmu czy nieodpowiednia dieta. Wpływ mają także zmiany hormonalne i uwarunkowanie genetyczne. Wszystkie te elementy sprawiają, że skóra staje się mniej elastyczna i zmniejszają się jej zdolności do regeneracji.

Co na kurze łapki? Wypróbuj botoks!

Jedną z cieszących się od wielu lat ogromną popularnością metod jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej, czyli botoksu. Jego działanie polega na rozluźnieniu mięśni, których ciągłe skurcze powodują nadmierne naciąganie skóry i tym samym tworzenie się zmarszczek. Botoks pozwala na szybkie i długotrwałe wygładzenie zmarszczek – efekty widoczne są po 2-3 dniach i utrzymują się przez kilka miesięcy. Zabieg wykonywany w naszym gabinecie jest całkowicie bezpieczny i daje naturalny rezultat, bez efektu maski.

Zabiegi na kurze łapki – kwas hialuronowy

Kolejną powszechnie stosowaną metodą, która rewelacyjnie sprawdza się w przypadku kurzych łapek, jest kwas hialuronowy. Jest to bezpieczna substancja, naturalnie występująca w ludzkim organizmie, więc jej podanie nie niesie ze sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej. Kwas hialuronowy nie tylko doskonale wypełni zmarszczki, ale również ujędrni skórę dzięki zapewnieniu zwiększonej produkcji kolagenu. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego na kurze łapki widoczne są bardzo szybko. Już po chwili można zauważyć wygładzenie i wyraźne odmłodzenie skóry. Rezultaty utrzymują się przez kilka miesięcy. Jest to więc idealne rozwiązanie, jeśli chcesz szybko pozbyć się zmarszczek, a jednocześnie ujędrnić skórę.

Jak usunąć kurze łapki? Pomoże laser!

Zabieg z użyciem laseru frakcyjnego ablacyjnego to innowacyjna metoda z zakresu medycyny regeneracyjnej, likwidująca zmarszczki poprzez przebudowę kolagenu w głębokich warstwach skóry. Laser emituje wiązki światła, które wnikają aż do skóry właściwej, nie powodując uszkodzenia naskórka. Dzięki temu skóra pobudzana jest do odnowy. Metoda ta zapewnia nie tylko wygładzenie zmarszczek wokół oczu, ale również redukcję cieni pod oczami, spłycenie zmarszczki dolnej powieki oraz uzyskanie lepszego napięcia skóry. W przypadku tego zabiegu pierwsze efekty zobaczysz już kilka dni po jego wykonaniu, ale pełny rezultat będzie widoczny dopiero po ok. 3 miesiącach. Efekt jednak będzie trwalszy niż w przypadku botoksu, czy kwasu hialuronowego, ponieważ utrzyma się nawet do roku.

Zabiegi na kurze łapki w Skin-Medic Poznaniu

Jeśli szukasz skutecznej metody na pozbycie się kurzych łapek pod oczami, jesteś w dobrym miejscu! W Skin-Medic dobierzemy najlepszy zabieg indywidualnie do Twoich potrzeb, kondycji Twojej skóry i stanu zdrowia. Skontaktuj się z nami, aby już dziś zadbać o swój piękny wygląd i świetne samopoczucie!

Shopping Cart
Scroll to Top