Call Now Button

Zmarszczki wokół oczu- jak sobie z nimi radzić?

Z wiekiem i wskutek działania szkodliwych czynników zewnętrznych (takich jak na przykład promieniowanie UV) na twarzy pojawiają się zmarszczki. Jedne z pierwszych zaczynają być widoczne w okolicy oczu – tam skóra twarzy jest najcieńsza, najbardziej delikatna i narażona na ruchy mimiczne przy uśmiechu. Niedoskonałości wokół oczu wpływają negatywnie na wygląd całej twarzy – postarzają ją, nadają zmęczony wygląd. Trudno zamaskować zmarszczki wokół oczu makijażem, który poza tym daje tylko chwilowy efekt i nie rozwiązuje problemu. Chcesz wiedzieć, jak pozbyć się kurzych łapek czy dolin łez i odzyskać młody, zdrowy wygląd? Opis najskuteczniejszych metod znajdziesz w poniższym artykule. 

Co przyspiesza powstawanie zmarszczek pod oczami i wokół nich?

 zmarszczki pod oczamiWiek i genetyka to aspekty, na które nie mamy wpływu. Jednak na proces powstawania zmarszczek oddziałują też czynniki zewnętrzne – szczególnie styl życia. Osoby stosujące używki mają zwykle gorszą kondycję cery i wcześniej widać na ich twarzach oznaki starzenia. Palenie tytoniu powoduje stres oksydacyjny, niszczy włókna kolagenowe, zwęża naczynia krwionośne utrudniając prawidłowe krążenie. Dodatkowo przesusza cerę. Podobnie działa alkohol, a nawet nadmiar kofeiny. Kolejnym szkodliwym dla skóry czynnikiem jest promieniowanie UV. Niezależnie od tego czy korzystasz ze słońca czy solarium, nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV niszczy kolagen w skórze i prowadzi do szybszego jej starzenia, dlatego zalecane jest korzystanie z kremów z filtrem, szczególnie na twarz. 

Jak skutecznie pozbyć się zmarszczek wokół oczu? 

Ograniczenie wpływu szkodliwych czynników na skórę, może zapobiegać przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek, ale nie zatrzyma upływu czasu. Najlepszy efekt odmłodzenia dają zabiegi, które możesz wykonać w poznańskiej klinice Skin Medic. Sprawdź, który z nich będzie odpowiedni dla Ciebie!

Botox 

Skóra twarzy marszczy się podczas mówienia i okazywania emocji. Ruchy mimiczne to naturalny, pierwotny sposób komunikacji niewerbalnej. Dzięki nim, człowiek niemal od urodzenia jest w stanie odczytywać podstawowe emocje z twarzy drugiej osoby. Jednak z wiekiem cera staje się coraz mniej elastyczna. Każdy ruch mięśni sprawia, że skóra się marszczy, a linie na jej powierzchni nie wygładzają się i zostają utrwalone. Zabieg z użyciem botoxu jest popularny i skuteczny, ponieważ zapobiega nadmiernemu fałdowaniu się skóry pod wpływem ruchu mięśni. Preparat stosowany podczas zabiegu jest utworzony na bazie toksyny botulinowej. W miejscu jego wstrzyknięcia dochodzi do częściowego zahamowania przesyłania impulsów nerwowych do mięśni, więc skóra w tym miejscu przestaje się marszczyć. Z czasem zmarszczki ulegają wygładzeniu. Botox jest najskuteczniejszą metodą walki z oznakami starzenia, ponieważ niweluje przyczynę ich powstawania, nie tylko widoczne skutki. Najlepsze efekty przynosi zastosowanie go w górnej części twarzy, między innymi w okolicy oczu. Dzięki toksynie botulinowej pozbędziesz się kurzych łapek i innych zmarszczek mimicznych, wygładzisz i odmłodzisz cerę. Efekt utrzymuje się około pół roku i warto go powtarzać w celu utrzymania doskonałej kondycji cery.

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która występuje w skórze i pełni w niej ważną funkcję – reguluje poziom wody. Dzięki jego zawartości, cera jest odpowiednio nawilżona. Z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego, a wtedy skóra przesusza się i jest bardziej podatna na występowanie zmarszczek i niedoskonałości. Zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem ma inne działanie niż botox. Istnieją dwa jego rodzaje – nieusieciowany, który jest szybko metabolizowany w organizmie oraz usieciowany. Stosowany w medycynie estetycznej usieciowany kwas hialuronowy jest dużo trwalszy i ma postać żelu. Wstrzykiwany w skórę wypełnia zmarszczki, jakby “wypycha” je dzięki czemu stają się mniej widoczne. Ponadto pełni tę samą rolę, co naturalnie występujący w organizmie kwas hialuronowy, więc wiąże cząsteczki wody. Po zabiegu Twoja cera stanie się natychmiast bardziej sprężysta i jędrna. Płytkie zmarszczki zostaną wygładzone. Poprawi się także ogólna kondycja cery – będzie ona lepiej nawilżona i odżywiona. Twoja twarz odzyska młody wygląd. Zabieg jest krótki, bezbolesny i nie wymaga użycia skalpela, a jego efekty zauważysz niemal od razu. Utrzymują się około półtora roku, ponieważ kwas hialuronowy ulega stopniowej degradacji. Z powodzeniem może być też wykorzystany do wypełnienia dolin łez – podłużnych wgłębień pod oczami, które powstają wskutek zanikania naturalnej podskórnej poduszki tłuszczowej.

Mezoterapia okolic oczu

Mezoterapia igłowa okolic oczu jest zabiegiem pozwalającym dostarczyć cenne składniki aktywne do głębszych warstw skóry. Przed zabiegiem delikatna cera wokół oczu musi zostać znieczulona za pomocą kremu. Następnie do skóry przykładane jest urządzenie z głowicą wyposażoną w mikroigły, dzięki którym koktajl specjalnych odżywczych substancji wprowadzany jest do głębszych jej warstw. Dodatkowo dochodzi do mikrouszkodzeń, co zapoczątkowuje proces odnowy. Komórki zostają zaktywizowane do produkcji nowego kolagenu, cera staje się wyraźnie bardziej elastyczna, napięta i uniesiona, a zmarszczki wokół oczu ulegają wygładzeniu. Zabieg poprawia także mikrokrążenie, co sprawia, że cera staje się lepiej nawilżona i dociera do niej więcej tlenu, a zastosowany w zabiegu kwas hialuronowy dodatkowo ją nawilża. Dzięki temu cała twarz zyskuje naturalny, młody wygląd. Oprócz redukcji zmarszczek, efektem mezoterapii jest rozjaśnienie cieni  i pozbycie się worków pod oczami. 

Tixel 2

Jest to innowacyjne urządzenie, którego zasada działania opiera się na ablacji – uszkadzaniu wybranych mikrofragmentów skóry poprzez podgrzanie tkanek do temperatury, która powoduje odparowanie wody. Zabieg nie wymaga znieczulenia. Głowica urządzenia wyposażona w specjalne blaszki jest przykładana do skóry, która przez ułamek sekundy jest poddawana działaniu wysokiej temperatury. W skórze dochodzi do mikrouszkodzeń, co przyspiesza zachodzenie naturalnych procesów naprawczych i stymuluje do pracy fibroblasty – komórki produkujące nowy kolagen. Skóra staje się sprężysta, a zmarszczki ulegają wygładzeniu. Dzięki precyzyjnej końcówce, Tixel 2 można stosować nawet na tak wrażliwych obszarach jak skóra wokół oczu i na powiekach. Ostateczny efekt jest zauważalny po kilku tygodniach, kiedy wyraźnie zwiększa się ilość włókien kolagenowych w skórze.

Pielęgnacja cery wokół oczu

Skóra wokół oczu jest delikatna i cienka, przez co wymaga szczególnej pielęgnacji. Aby cieszyć się efektami zabiegów dłużej i dodatkowo o nią zadbać, warto stosować kremy i kosmetyki przeznaczone pod oczy. Zadbaj, by preparaty, których używasz miały wysoką zawartość kwasu hialuronowego oraz witamin witamin A i E, dzięki temu Twoja cera będzie dogłębnie nawilżona i odżywiona. Witaminy przyspieszą jej regenerację, uelastycznią, rozjaśnią ewentualne przebarwienia i uchronią przed szkodliwym promieniowaniem UV. Pamiętaj o tym, by zarówno krem jak i korektor czy podkład delikatnie wklepywać, a nie wsmarowywać w skórę pod oczami, ponieważ może to przyspieszać powstawanie zmarszczek.

Wybierz Skin Medic!

Jeżeli zastanawiasz się nad skorzystaniem z zabiegu odmładzającego skórę wokół oczu, przyjdź do poznańskiego Skin Medic. Nasza klinika od lat cieszy się zaufaniem klientek. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie dostosowując ofertę do potrzeb i oczekiwań naszych klientów. Każdy zabieg jest bezpieczny, poprzedzony wywiadem o stanie zdrowia, który pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania. Skóra w miejscu wkłuć jest każdorazowo znieczulana kremem oraz dezynfekowana w celu wyeliminowania ryzyka infekcji. Nasi specjaliści starają się wykonać każdy zabieg szybko, precyzyjnie i delikatnie. Nie pozostawiają one blizn, nie powinny też powodować bólu ani dyskomfortu, jednak zależy to od indywidualnych uwarunkowań. Przed opuszczeniem gabinetu dowiesz się wszystkiego na temat zaleceń pozabiegowych i pielęgnacji skóry. Chcesz dowiedzieć się więcej o wymienionych zabiegach? Umów się na konsultację już dziś!

Shopping Cart
Scroll to Top