Call Now Button

Lifting policzków bez operacji – na czym polega?

Skóra policzków jest wyjątkowo podatna na działanie grawitacji. Z wiekiem, kiedy na skutek ubytków kolagenu traci jędrność, staje się wiotka, a poduszeczka tłuszczowa się przemieszcza, powstają tzw. chomiki. Opadająca skóra zaburza owal twarzy, nadaje jej surowy i zmęczony wyraz, co nie wygląda estetycznie. Jak odzyskać młody wygląd twarzy bez operacji plastycznej? Jest to możliwe z nićmi liftingującymi PDO, które zapewniają efekt liftingu bez skalpela!

O czym warto wiedzieć – lifting policzków nićmi PDO

Lifting nićmi PDO to innowacyjna metoda pozwalająca pozbyć się nadmiaru skóry, poprawić jej napięcie i elastyczność bez użycia skalpela. Specjalne włókna PDO umieszczane są pod skórą i rozpuszczają się tam tworząc “rusztowanie” pomagające utrzymać odpowiednie napięcie. Dawniej były stosowane w chirurgii do zszywania ran wewnątrz ciała. Materiał, z którego są wykonane (polidioksanon) jest całkowicie bezpieczny dla organizmu, a dodatkowo odkryto, że jego obecność w tkankach wzmaga produkcję kolagenu. Dzięki temu znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej. Skóra w okolicy nici PDO z czasem odzyskuje naturalną jędrność. Można je wykorzystywać na każdym obszarze ciała – nie tylko na twarzy czy szyi, ale również biuście, brzuchu, nogach. Istnieje kilka rodzajów nici, a w wyborze odpowiedniego pomoże przedzabiegowa konsultacja ze specjalistą Skin Medic, który odpowie na wszystkie twoje pytania i dobierze najlepszą metodę liftingu.

Lifting nićmi PDO – na czym polega zabieg?

Każdy zabieg poprzedzony jest obowiązkową konsultacją. W jego trakcie lekarz za pomocą bardzo cienkiej igły lub zakończonej tępym końcem kaniuli wprowadza nić pod skórę. Procedura trwa od 30 do 60 minut. Moment umieszczania nici pod skórą może być lekko niekomfortowy ze względu na nakłucie oraz uczucie ciągnięcia, dlatego niekiedy stosuje się znieczulenie miejscowe. Po zabiegu skóra może być lekko podrażniona i zaczerwieniona w miejscu wkłuć, ale dolegliwości te szybko ustępują.

Lifting policzków – jaki efekt można osiągnąć?

Efekt wprowadzenia nici liftingujących PDO jest zauważalny po kilku dniach, kiedy zejdzie możliwy obrzęk, a substancje aktywne zaczną działać. Widoczne jest przede wszystkim napięcie skóry – dzięki czemu obwisłe policzki znacznie się redukują, a owal twarzy zdecydowanie się poprawia. Zwiększa się także elastyczność skóry. Zmarszczki z dolnej części twarzy zmniejszają się, skóra jest jędrna i nawilżona. Substancje aktywne zawarte w niciach sprawiają, że powstaje więcej kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra nabiera młodzieńczej sprężystości i blasku. Nici wykonane są ze specjalnego tworzywa, które ulega samoistnej degradacji w tkankach. Efekt utrzymuje się około dwóch lat – po tym okresie możesz odnowić zabieg. Jest to doskonała alternatywa dla botoksu, a ponadto nie tylko wygładza zmarszczki, ale też przeciwdziała opadaniu skóry.

Wskazania po liftingu nićmi PDO

Zaletą zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących PDO jest jego bezinwazyjność i brak konieczności rekonwalescencji. Delikatne podrażnienia powstałe po zabiegu znikają samoistnie w ciągu kilku dni. Nie ma szczególnych zaleceń po zabiegu – z wyjątkiem ograniczenia mimiki twarzy w ciągu kilku pierwszych dni. W przeciwieństwie do wielu metod odmładzania twarzy, po wprowadzeniu nici PDO nie ma konieczności unikania promieni słonecznych. Należy stosować codzienną pielęgnację oraz uczęszczać na zalecone kontrole pozabiegowe, co pozwoli uniknąć ewentualnych powikłań.

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego zabiegu? Odezwij się do nas!

Shopping Cart
Scroll to Top