Call Now Button

HIFU na twarz – jak działa ten zabieg?

Skóra Twojej twarzy stała się wraz z wiekiem bardziej wiotka i pomarszczona? To znak, że nie czas więc zadbać o jej kondycję i przywrócić jej prawidłowe napięcie i to możliwe jest to możliwe dzięki zabiegowi hifu wykorzystującemu fale ultradźwiękowe Dowiedz się więcej na temat tej innowacyjnej i skutecznej metody odmładzającej,

HIFU – lifting bez skalpela

Zabieg HIFU na twarzW młodości skóra nie ma problemów z zachowaniem swojej optymalnej struktury i napięcia tkanek. Jednak wraz z upływem czasu pojawiają się opadające policzki, zmienia się zarys twarzy i widoczne stają się zmarszczki. Jest to efekt zaniku pewnych ważnych dla kondycji skóry związków, takich jak kolagen i elastyna. Włókna te stanowią niezbędne elementy macierzy pozakomórkowej, która jest swoistym stelażem dla komórek skóry. Trudno więc się dziwić, że zmniejszenie się ilości tych białek skutkuje osłabieniem całej struktury.

Proces ten jednak można spowolnić, a nawet odwrócić jego następstwa dzięki regeneracyjnym zabiegom medycyny estetycznej. Jednym z nich jest HIFU, którego nazwa pochodzi od angielskiego terminu high intensity focused ultrasound”, oznaczającego skoncentrowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. To nieinwazyjna metoda liftingu i odmłodzenia skóry, polecana dla wszystkich osób, które chcą przeciwdziałać procesom starzenia. Warto z niego skorzystać zarówno w czasie, gdy cera zaczyna dopiero tracić jędrność, a także później, kiedy mechanizmy te są bardziej zaawansowane.

Na czym polega zabieg HIFU?

W zabiegu tym wykorzystywane są wiązki fal ultradźwiękowych. które docierają do głębokich warstw skóry i tkanek podskórnych. Dzięki temu możliwe jest bardzo silne pobudzenie procesów naprawczych, polegających między innymi na zwiększonej produkcji białek podporowych skóry. Są to przede wszystkim włókna kolagenowe i elastynowe, które podtrzymują tkanki, zapewniając im prawidłową strukturę. Wpływają więc na jędrność i elastyczność skóry, a także na jej optymalne nawilżenie. Utrzymanie tych związków na właściwym poziomie pozwala na zachowanie młodego wyglądu twarzy na długo. 

Dzięki zabiegowi HIFU można więc spowolnić procesy starzenia się skóry, zredukować zmarszczki i sprawić, że cera będzie odpowiednio sprężysta i napięta. Wszystko to jest możliwe dzięki wytwarzaniu mikrouszkodzeń w tkankach, które powodują uruchomienie mechanizmów naprawczych. Te kontrolowane uszkodzenia są niezbędne do głębokiej stymulacji skóry, która nie jest możliwa za pomocą kremów, czy innych kosmetyków ujędrniających. 

Z kolei inwazyjne zabiegi, takie jak operacje plastyczne nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem. Wiążą się one z dość dużym ryzykiem powikłań i długim okresem rekonwalescencji. Zabieg HIFU natomiast łączy w sobie skuteczność, jakiej nie mogą zapewnić powierzchownie działające preparaty oraz niewielką inwazyjność, jakiej nie daje operacja.

HIFU na twarz – jakie daje efekty?

Zabieg HIFU pomaga uporać się ze zmarszczkami mimicznymi, jak również głębszymi bruzdami na twarzy. Ponadto powoduje silne ujędrnienie tkanek. więc doskonale sprawdzi się w przypadku zwiotczałej skóry. Jeśli zatem zauważasz na swojej twarzy wiotkie policzki, potocznie zwane chomikami, czy opadający owal twarzy, warto zdecydować się na ten zabieg. 

HIFU pomaga podnieść tkanki, a także zapewnia odpowiednią gęstość skóry. Wszystko to składa się na spektakularne efekty odmłodzenia wyglądu twarzy. Zabieg ten jest więc bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą decydować się na inwazyjny lifting. Jego rezultaty są porównywalne nawet do liftingu operacyjnego, natomiast wyróżnia go bezpieczeństwo i brak okresu rekonwalescencji.

Lifting HIFU – jak wygląda zabieg?

Lifting twarzy HIFU, tak samo jak każdy inny zabieg medyczny, poprzedzony jest wywiadem i badaniem pacjenta lub pacjentki. Lekarz ocenia stan skóry i sprawdza, czy nie istnieją przeciwwskazania do skorzystania z tej metody. Mimo że zabieg ten jest dość bezpieczną procedurą, to nie zawsze można go wykonać. HIFU nie jest zalecane m.in. u osób z chorobą nowotworową, schorzeniami nerek lub wątroby, a także nadciśnieniem. 

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, wystarczy dokładnie oczyścić twarz. Zabieg HIFU rozpoczyna się od nałożenia specjalnego żelu, który transmituje energię w głąb skóry. Następnie do wybranych obszarów na twarzy przykładana jest głowica, emitująca fale ultradźwiękowe. Co ważne, HIFU jest zabiegiem bezbolesnym. Niektóre osoby mogą jedynie zauważyć lekkie szczypanie lub ucisk w niektórych okolicach. Nie są to jednak silne odczucia, które wymagałoby znieczulenia. Większość pacjentek opisuje zabieg jako komfortowy i niezbyt uciążliwy. 

HIFU – lifting twarzy w Skin-Medic

Jeśli rozważasz wykonanie liftingu twarzy za pomocą urządzenia HIFU, zgłoś się do poznańskiej kliniki medycyny estetycznej Skin-Medic. W tej placówce pracują doświadczeni i odpowiednio przeszkoleni specjaliści. Klinika Skin-Medic cieszy się ogromnym uznaniem pacjentek i pacjentów, a gabinet korzysta tylko z wysokiej jakości urządzeń.

Shopping Cart
Scroll to Top