Call Now Button

Biostymulacja skóry – jak pobudzić skórę do odnowy?

biostymulacjaBiostymulatory pozwalają na naturalną regenerację skóry, która potrzebuje głębokiej odnowy. Zauważasz u siebie pierwsze oznaki starzenia – zmarszczki, wiotką i poszarzałą skórę, a nie chcesz stosować inwazyjnych zabiegów odmładzających? Skorzystaj z bezpiecznych metod, które skutecznie pobudzą Twoją skórę do samoistnej rewitalizacji.

Czym jest biostymulacja?

Pod nazwą biostymulacji kryją się wszystkie metody, bazujące na pobudzaniu naturalnych mechanizmów odnowy komórkowej. Ich działanie  nie polega więc na ingerowaniu w organizm poprzez sztuczne substancje, ale na stymulowaniu jego własnych procesów regeneracyjnych. Skóra pod wpływem tych zabiegów zaczyna produkować więcej kolagenu, elastyny i innych substancji, niezbędnych dla jej prawidłowego funkcjonowania. W efekcie nabiera młodszego, piękniejszego i  zdrowszego wyglądu.

Zabiegi biostymulacji polecane są więc szczególnie dla osób, które obserwują u siebie przejawy starzenia się skóry, takich jak zmarszczki, przebarwienia, czy utratę jędrności. Nie muszą decydować się na lifting, czy inne inwazyjne zabiegi. Biostymulacja jest bezpieczna, a zarazem działa bardzo intensywnie, zapewniając doskonałe efekty w postaci odmłodzonej, promiennej cery.

Jakie zabiegi biostymulacji wybrać?

Współcześnie można wybierać spośród wielu zabiegów, stymulujących biologiczne procesy regeneracji skóry. Do najskuteczniejszych terapii tego typu można zaliczyć zwłaszcza: Plasma Complex, terapię kolagenową Linerase, Profhilo i H-DNA.

Plasma Complex

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego są niesamowitym dowodem na to, jak wielkie zdolności regeneracyjne drzemią w ludzkim organizmie. Czasem wystarczą tylko odpowiednie metody, aby móc je w pełni wykorzystać. Jedną z nich jest innowacyjna technika odwirowania krwi pobranej od pacjenta, z której uzyskuje się preparat biostymulujący. Dzięki zawartym w nim czynnikom wzrostu i komórkom macierzystym następuje intensywna odnowa skóry. Przebudowana zostaje struktura tkanek, które stają się bardziej elastyczne i mocne. 

Trudno o zabieg bardziej naturalny i bezpieczniejszy niż Plasma Complex. Wykorzystanie komórek własnych klienta sprawia, że terapia nie wiąże się jakimkolwiek ryzykiem reakcji uczuleniowej. Plasma Complex zapewnia redukcję zmarszczek, spłycenie blizn i zmniejszenie widoczności rozstępów, a efekty utrzymują się przez długi czas.

Terapia kolagenowa Linerase

Atelokolagen typu I wykorzystany w preparacie Linerase to doskonała recepta na pozbycie się zmarszczek, ujędrnienie i rozjaśnienie skóry. Jest to jeden z wiodących środków, stosowanych w medycynie przeciwstarzeniowej. Jego działanie opiera się na kolagenie, czyli głównym białku podporowym skóry. Dzięki wstrzyknięciu preparatu w tkanki, następuje ich intensywna regeneracja, skutkująca zagęszczeniem struktury skóry.

Linerase pozwala więc na uzupełnienie włókien kolagenowych, które osłabiają się wraz z wiekiem. Nie tylko perfekcyjnie wygładza skórę, redukując zmarszczki, ale również poprawia jej elastyczność. Po zabiegu zwiększa się też zdolność naskórka do utrzymywania wody, dzięki czemu skóra jest znacznie lepiej nawilżona.

Stymulator tkankowy Profhilo

Preparat Profhilo to stymulator bazujący na kwasie hialuronowym. Nie jest to jednak klasyczny kwas hialuronowy, znany z tradycyjnych wypełniaczy, lecz innowacyjny środek o zwiększonej skuteczności i przedłużonym działaniu. Dzięki starannie dopracowanemu procesowi produkcji preparat Profhilo wykazuje bardzo dużą wytrzymałość, co przekłada się na trwałość efektów zabiegu.

Terapia z użyciem Profhilo zapewnia wygładzenie zmarszczek i poprawia znacząco jędrność skóry. Jest też polecana osobom, które chcą dodatkowo poprawić owal twarzy. Może być również stosowana w celu ujędrnienia szyi, dekoltu, czy ramion.

H-DNA – regenerujące polinukleotydy

Polinukleotydy to związki o niezwykle intensywnym i wielokierunkowym działaniu odmładzającym. Są one biozgodne z ludzkim organizmem, co zapewnia bezpieczeństwo ich stosowania. Po aplikacji pod skórę rozpoczyna się proces wzmożonej produkcji włókien kolagenowych. To one odpowiadają za właściwe napięcie i sprężystość skóry, stanowiąc podporę dla jej tkanek.

H-DNA jest preparatem łączącym w sobie polinukleotydy i kwas hialuronowy. Ta unikalna kompozycja działa więc zarówno na zwiększenie elastyczności tkanek oraz ich rewitalizację, jak również na utrzymanie nawilżenia. Receptura H-DNA jest więc rewelacyjnym remedium dla skóry dojrzałej, ze zmarszczkami, bliznami, rozstępami, wymagającej naprawdę intensywnej regeneracji.

Biostymulacja w poznańskim Skin-Medic

Terapie wspomagające fizjologiczne procesy naprawcze skóry dostosowujemy indywidualnie, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjentów. Jeśli Twoja skóra potrzebuje głębokiej regeneracji, nie wahaj się dłużej – odwiedź nasz gabinet lub zadzwoń i umów się na konsultacje! Zapewnimy Ci profesjonalną opiekę, w pełni sterylne warunki i cudowną atmosferę.

Shopping Cart
Scroll to Top