Call Now Button

Zabiegi na szyję – jak ujędrnić i odmłodzić skórę szyi?

Szyja jest obszarem, o którym zapomina wiele osób korzystających z zabiegów medycyny estetycznej. Niestety, skóra w tym miejscu starzeje się równie szybko, a niekiedy nawet szybciej niż skóra na twarzy. Dlatego warto o niej pamiętać, aby uniknąć mało estetycznego wrażenia dysproporcji między szyją a twarzą. Jest wiele metod, które doskonale sprawdzą się w celu ujędrnienia i odmłodzenia skóry szyi. Poznaj najlepsze zabiegi na szyję!

Jak przebiega proces starzenia się szyi?

Zabiegi na szyję - jak ujędrnić i odmłodzić skórę szyiProces starzenia poszczególnych części ciała przebiega nieco inaczej. Mimo że zawsze mamy do czynienia z utratą ważnych dla skóry związków, takich jak kwas hialuronowy, czy włókna podporowe, do tego procesu dochodzą jeszcze inne mechanizmy. W przypadku twarzy występują często głębsze ubytki tkankowe, które powodują powstanie wklęsłych policzków, czy doliny łez. Zmienia się też struktura podskórnej tkanki tłuszczowej oraz kości, co wpływa na ogólny wygląd twarzy. 

Z kolei starzenie się szyi polega przede wszystkim na utracie elastyczności i odpowiedniego napięcia skóry. To sprawia, że na szyi powstają poprzeczne zmarszczki, zwane często obręczami Wenus. Skóra szyi jest też cieńsza niż skóra twarzy, co dodatkowo sprzyja tworzeniu się zwiotczeń i nierówności. O szyję zatem warto zadbać jak najwcześniej, aby zapobiegać postępującym mechanizmom starzenia. 

Na procesy starzenia się szyi ogromny wpływ ma też promieniowanie słoneczne. Spora grupa osób zapomina o dokładnym posmarowaniu szyi kremem z filtrem podczas opalania. Dlatego często widoczne są dysproporcje między wyglądem twarzy i szyi. Promieniowanie UV niszczy włókna kolagenowe, może powodować też zmiany pigmentacyjne. Wszystko to sprawia, że skóra szyi staje się wiotka, pomarszczona i pokryta przebarwieniami. Na szczęście z pomocą przychodzą skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które mogą przywrócić szyi młody wygląd.

Jak ujędrnić i odmłodzić szyję? Pomoże laser!

Laser frakcyjny CO2 intensywnie pobudza procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu jest rewelacyjną metodą odmładzania szyi. Generuje on wiązki świetlne, które wywołują efekt termiczny i powodują odparowanie tkanek. W skórze tworzy się więc siatka równomiernie rozmieszczonych mikrouszkodzeń, które stymulują tkanki do regeneracji. Następuje wzmożona produkcja fibroblastów, które przystępują do aktywnej naprawy poczynionych uszkodzeń. W efekcie znacząco zwiększony zostaje proces produkcji elastyny i kolagenu – kluczowych białek podporowych skóry.

Laseroterapia pobudza skórę szyi do regeneracji, zapewniając wzrost elastyczności i napięcia. Za pomocą tej metody można również zniwelować występujące na skórze zmarszczki, czyli pozbyć się tzw. obręczy Wenus. Ponadto, laser CO2 znakomicie radzi sobie z przebarwieniami, które powstają często w efekcie nadmiernej ekspozycji słonecznej skóry szyi. Seria zabiegów laserowych skierowanych na skórę szyi przyczyni się więc do jej spektakularnego odmłodzenia i wyeliminowania niedoskonałości. 

Termolifting – pobudzi skórę szyi do odnowy

Kolejną niesamowicie skuteczną metodą na wizualne odjęcie kilku lat ze skóry szyi jest radiofrekwencja mikroigłowa, zwana też termoliftingiem. Mechanizm jej działania polega również na generowaniu mikrouszkodzeń, jednak w tym przypadku stosowane są dwie metody jednocześnie. Pierwsza to tworzenie mechanicznych urazów, za pomocą mikroigiełek, które poprzez nakłuwanie skóry pobudzają produkcję włókien kolagenowych. Drugą metodą jest stosowanie fal radiowych, które przenikają do głębokich warstw skóry, podgrzewając je.

Termolifting znakomicie sprawdza się jako metoda odmładzania skóry szyi. Tkanki w tym obszarze zyskują bardzo silny impuls do regeneracji. Dzięki temu wiotka skóra zaczyna się unosić i napinać. Znikają bruzdy i nierówności spowodowane procesem starzenia, a skóra nabiera sprężystości. Dzięki silnemu pobudzeniu procesów naprawczych, możliwe jest też spowolnienie mechanizmu starzenia się skóry.

Zmarszczki na szyi? Sprawdzi się kwas hialuronowy

Jeśli zależy Ci na szybkim wypełnieniu zmarszczek na szyi, możesz również rozważyć zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. To związek, który fizjologicznie występuje w organizmie człowieka, dlatego jest dobrze tolerowany. Odpowiednio ustabilizowany kwas hialuronowy jest doskonałym wypełniaczem ubytków tkankowych. Jego podanie pod skórę zapewnia natychmiastowy efekt wyrównania powierzchni skóry. 

Metoda wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest więc odpowiednia, jeśli chcesz po prostu pozbyć się zmarszczek i uzyskać szybki efekt odmłodzenia. Warto jednak pamiętać, że rezultaty będą widoczne do momentu całkowitego wchłonięcia się kwasu hialuronowego, a więc ok. 6-12 miesięcy. 

Pamiętaj, że dobór odpowiedniego zabiegu zależy od stanu Twojej skóry, jak i wielu innych czynników. Wszystkie te aspekty zostaną omówione ze specjalistą, gdy zgłosisz się do naszej kliniki medycyny estetycznej. Jedno jest pewne – w Skin-Medic pomożemy Ci zadbać o Twoją skórę tak, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty. Nie zwlekaj więc i już teraz umów się na wizytę w naszym gabinecie!

Shopping Cart
Scroll to Top