Call Now Button

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – jak wygląda ten zabieg?

Nie każdy jest zadowolony z kształtu swojego nosa. Można jednak skorygować jego wygląd bez konieczności sięgania po skalpel. Jeśli nie chcesz uciekać się do operacji chirurgicznej, warto rozważyć modelowanie nosa za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego. Dowiedz się, jak wygląda procedura niechirurgicznej korekty nosa i kiedy warto się na nią zdecydować.

Korekta nosa kwasem hialuronowym – na czym polega?

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym - jak wygląda ten zabiegKwas hialuronowy jest związkiem naturalnie występującym w przyrodzie, w tym w ludzkim organizmie. Jego główną funkcją jest wiązanie dużej ilości wody, dzięki czemu pozwala utrzymać optymalne nawodnienie tkanek. Właściwości higroskopijne kwasu hialuronowego są wykorzystywane w medycynie estetycznej na wiele sposobów, między innymi w celu wypełniania ubytków tkankowych. Za pomocą tej substancji można jednak nie tylko zniwelować zmarszczki, ale również wymodelować pewne obszary twarzy.

Jednym z możliwych zastosowań kwasu hialuronowego jest wymodelowanie nosa. Zabieg niechirurgicznej korekty nosa polega na podaniu kwasu w ściśle określone miejsca w celu wypełnienia ubytków i uzyskania pożądanego kształtu nosa. Można więc poprzez tę metodę np. unieść koniuszek nosa lub zniwelować garb. Rezultaty tego zabiegu utrzymują się do 12 miesięcy. Sama procedura jest bardzo szybka, bo trwa zaledwie 20-30 minut. Nie jest to bardzo bolesny zabieg, można jednak podać krem znieczulający, aby zniwelować ewentualny dyskomfort.

Kiedy warto wykonać modelowanie nosa?

Kształt nosa bardzo często bywa powodem kompleksów, więc wiele osób szuka sposobu na jego korektę. Jednocześnie nie chcą one decydować się na operację plastyczną, ze względu na długi okres rekonwalescencji. Z kolei po korekcie nosa kwasem hialuronowym od razu można wrócić do codziennych czynności. Ponadto efekty zabiegu widoczne są niemal natychmiast po jego wykonaniu.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym warto wykonać np. w przypadku opadającego koniuszka nosa, który często jest spowodowany starzeniem się skóry. Ponadto, na ten zabieg możesz zdecydować się, jeśli chcesz wypełnić ubytek tkankowy w rejonie kąta nosowo-czołowego. Wskazaniem do zabiegu może być także zbyt mocny kąt nosowo-wargowy lub cofnięta kolumienka nosa.

Czy modelowanie nosa kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem, który powinien być wykonywany w ściśle sterylnych warunkach, przez lekarza – specjalistę medycyny estetycznej. Przeprowadzanie go przez osobę odpowiednio wykwalifikowaną i doświadczoną, w sprawdzonej klinice zapewnia maksymalny stopień bezpieczeństwa. Ze względu na silne unaczynienie nosa w niektórych przypadkach mogą zdarzyć się powikłania naczyniowe, wymagające szybkiej interwencji. Dlatego do wykonania tego zabiegu należy wybrać sprawdzony gabinet i doświadczonego specjalistę.

Należy też wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, takie jak: ciąża i okres karmienia piersią, choroby autoimmunologiczne, czy aktywne stany zapalne skóry. Zabiegu nie powinno się wykonywać również w przypadku alergii na jad owadów błonkoskrzydłych, co związane jest z ewentualną potrzebą rozpuszczenia kwasu (hialuronidazy). 

Korekta nosa bez użycia skalpela w Skin-Medic

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym warto wykonać w Skin-Medic – do Twojej dyspozycji jest bowiem zespół specjalistów, posiadających ogromne doświadczenie. W naszej klinice dbamy o najwyższe standardy, dlatego nasze gabinety są wyposażone w najlepszej jakości sprzęt. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzamy dokładne badanie w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i przekazania pełnych informacji dotyczących procedury. Jeśli więc rozważasz zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym, zgłoś się do nas – zadbamy o Twoje bezpieczeństwo oraz jak największe zadowolenie z efektów!

Shopping Cart
Scroll to Top