Call Now Button

Resurfacing – czym jest i jakie daje efekty?

Laserowy resurfacing to nowoczesny zabieg medycyny estetycznej, dający niesamowite efekty odmłodzenia. Naturalnie pobudza skórę do naprawy, co pozwala długo utrzymać ją w doskonałym stanie. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ta metoda i jakich rezultatów możesz się spodziewać!

Czym jest resurfacing?

Resurfacing - czym jest i jakie daje efektySzybkość starzenia się skóry zależy od wielu czynników, takich jak genetyka, dieta i tryb życia, ale również właściwa pielęgnacja. Regularne pobudzanie skóry do odnowy poprzez złuszczanie jej wierzchnich warstw zapewnia długotrwały efekt młodej skóry. Jednak tradycyjne peelingi nie zawsze są tak skuteczne. Dlatego warto sięgnąć również po nowoczesne technologie, takie jak laserowy resurfacing twarzy.

Resurfacing jest również formą złuszczania naskórka, jednak robi to w sposób głębszy i bardziej efektywny niż zwykłe peelingi. Laser powodując uszkodzenia tkanek, pobudza procesy naprawcze w skórze. Dzięki temu stymulacja do przebudowy jest znacznie intensywniejsza, niż w tradycyjnym złuszczaniu skóry. Resurfacing laserowy może być wykonywany z użyciem lasera frakcyjnego ablacyjnego lub nieablacyjnego. 

Laser ablacyjny powoduje daje silniejszy impuls do regeneracji skóry, ale okres jej rekonwalescencji może być nieco dłuższy. Z kolej laser nieablacyjny działa łagodniej, dzięki czemu można zastosować go przy skórze bardziej wrażliwej. Wybór techniki oraz ustawienie parametrów jest zawsze ściśle dopasowane do potrzeb pacjenta i jego problemu. W każdym przypadku resurfacingu osiągamy efekt odmłodzonej, ujędrnionej oraz odświeżonej skóry.

Resurfacing twarzy – kiedy warto z niego skorzystać?

Proces starzenia się skóry jest naturalnym mechanizmem, który dotyka nas wszystkich. Warto mieć jednak świadomość tego, że określony tryb życia i sposób dbania o skórę może ten proces przyspieszyć lub go spowolnić. Niezdrowa dieta, palenie papierosów i nadmierne wystawianie skóry na słońce to zdecydowanie czynniki, które przyspieszają starzenie komórkowe. Powoduje to zwiększenie procesów zapalnych, powstawanie zmarszczek i utratę jędrności skóry. Warto skorzystać z resurfacingu, aby przeciwdziałać tym niekorzystnym mechanizmom starzenia się skóry. 

Resurfacing laserowy to doskonała metoda nie tylko na zwiększenie elastyczności i wygładzenie cery, ale również pozbycie się wielu problemów skórnych. Zabieg ten pomoże Ci usunąć zmarszczki, zamknąć pory, czy rozjaśnić plamy posłoneczne. Warto poddać się resurfacingowi także wtedy, gdy zmagasz się z bliznami i przebarwieniami potrądzikowymi. Resurfacing twarzy to świetna metoda z zakresu anti-aging, czyli profilaktyki przeciwstarzeniowej. Korzystanie z zabiegów stymulujących naturalne procesy naprawcze jest wskazane z długofalowej perspektywy. Dzięki temu możesz bowiem zachować młodą i gładką skórę przez długi czas, bez konieczności korzystania z bardziej inwazyjnych metod.

Jaki efekty daje resurfacing laserowy?

Laserowy resurfacing pozwala na niezwykle silne pobudzenie procesów odnowy komórkowej. Dzięki wywoływaniu mikrourazów w tkankach, fibroblasty zyskują mocny impuls do produkcji nowego kolagenu i elastyny. W efekcie skóra staje się znacznie bardziej elastyczna i odpowiednio napięta. Jeśli więc zauważasz wiotczenie skóry, Twoja cera stała się ziemista, poszarzała, to najwyższy czas na pobudzenie jej do regeneracji. Możesz to zrobić dzięki zabiegowi resurfacingu.

Resurfacing twarzy pozwoli Ci na pozbycie się zmarszczek, zmian pigmentacyjnych i wielu innych niedoskonałości. Pierwsze efekty można zobaczyć zwykle już po jednym zabiegu, ale zalecana jest seria kilku wizyt. Liczba potrzebnych zabiegów jest uzależniona od wyjściowej kondycji Twojej skóry oraz rodzaju problemu. Zawsze starannie dobieramy parametry zabiegowe pod konkretny przypadek, tak aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty. 

Resurfacing twarzy – ważny jest wybór odpowiedniej kliniki

Zabiegi laserowe są bezpieczne, jeśli wykonywane są przez wykwalifikowanych profesjonalistów. W naszej klinice pracują wyłącznie specjaliści z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej, posiadający odpowiednie przeszkolenie oraz długoletnie doświadczenie. Dlatego możesz nam zaufać – w Skin-Medic otrzymasz profesjonalną opiekę, doskonałe efekty zabiegów i maksymalny poziom bezpieczeństwa. Pracujemy wyłącznie na nowoczesnym sprzęcie wysokiej jakości i potrafimy precyzyjnie dopasować parametry do każdego pacjenta. 

Jeśli więc chcesz odnowić swoją skórę i przeciwdziałać procesom starzenia, resurfacing twarzy jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Zadzwoń już dzisiaj i umów się na wizytę w naszej klinice, abyśmy mogli jak najlepiej zadbać o Twoją skórę!

Shopping Cart
Scroll to Top