Call Now Button

Kiedy najlepiej zacząć depilację laserową?

Wiele osób ma wątpliwości, kiedy wybrać się na depilację laserową. Decyzję należy podjąć w odpowiednim momencie, żeby w ciepłe dni móc cieszyć się gładką skórą i bez zbędnego skrępowania odsłaniać ciało na plaży. Obecnie usuwanie włosów laserem jest bardzo skuteczne i w pełni bezpieczne. Warto zdecydować się na ten zabieg, ponieważ daje gwarancję dokładnej eliminacji owłosienia na długi czas. Ogromnym atutem depilacji laserowej jest jej bezbolesny przebieg oraz brak potrzeby używania różnych chemicznych preparatów. W gabinecie Skin-Medic oferujemy kilka rodzajów depilacji laserowej.. Nie zwlekaj i zadzwoń do nas jeszcze dziś!

Kiedy jest najlepszy czas na depilację laserową?

zabieg depilacji laserowejNajskuteczniejszą oraz najtrwalszą metodą usuwania włosów niewątpliwie jest depilacja laserowa. W gabinecie Skin-Medic korzystamy z nowoczesnych i najskuteczniejszych urządzeń, dlatego pierwsze efekty depilacji są widoczne od razu. Zabieg najlepiej wykonać w okresie jesienno-zimowym. Gwarantuje to zachowanie gładkiej skóry na okres wakacyjny. Jeśli zdecydujesz się na zbieg w letnim okresie, to narazisz swoją skórę na podrażnienie promieniami UV, co ewidentnie pogorszy jej kondycję oraz wygląd.

Przygotowanie do depilacji laserowej

Mimo że sam zabieg nie wymaga odpowiedniego przygotowania, to miesiąc przed zaplanowaną depilacją laserową zrezygnuj z przyjmowania preparatów bogatych w witaminę A i E, ponieważ wzmacniają włosy i mogą uniemożliwić efektowną oraz długotrwałą depilację. Unikaj również stosowania tzw. peelingów lub preparatów typu scrutch do ciała, bo doprowadzają do złuszczenia naskórka, przez co jest on bardziej wrażliwy i podatny na uszkodzenia, a skóra przed depilacją laserową musi być w dobrej kondycji. Przed zabiegiem depilacji laserowej nie opalaj się, ponieważ nadmiar melaniny w skórze, czyli jej naturalnego barwnika, może uniemożliwić skuteczną depilację. Nadmiar pigmentu powoduje, że wiązką lasera skupia się bardziej na skórze niż cebulce włosa, którego chcesz się pozbyć. Planując depilację laserową powstrzymaj się od usuwania włosów za pomocą pęsety bądź wosku.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Wykorzystanie lasera jest jedną z najbezpieczniejszych metod eliminacji niechcianego owłosienia. Dotyczy to również miejsc intymnych, dlatego laserowa depilacja bikini nie powinna wzbudzać obaw. Wystarczy przestrzegać kilku zasad, dzięki którym nie dojdzie do uszkodzenia skóry. Pierwsze, na co należy zwrócić szczególną uwagę, to kondycja skóry przed planowanym zabiegiem. Najlepsza depilacja laserowa ma miejsce wówczas, gdy obszar skóry poddawany promieniom lasera nie jest podrażniony ani objęty stanem zapalnym. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości przed przystąpieniem do zabiegu, zadzwoń do nas. W naszym gabinecie Skin-Medic używamy najlepszego sprzętu do usuwania niechcianego owłosienia. Dobry depilator laserowy zapewnia nie tylko skuteczność i długotrwałość depilacji, ale również uniemożliwia uszkodzenie naskórka.

Depilacja laserowa w okresie letnim

Depilacja laserowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, do którego nie musisz się przygotowywać w skomplikowany sposób. W sezonie letnim, gdy dochodzi do częstej ekspozycji ciała na promienie świetlne, należy powstrzymać się od tej metody eliminacji owłosienia. Przemawia za tym opalenizna i idący za tym wzrost melaniny, który utrudnia efektowną i długotrwałą depilację laserową. Ponadto aktywne korzystanie z kąpieli słonecznych powoduje, że Twoja skóra jest bardziej wrażliwa i podatna na uszkodzenia, dlatego warto pamiętać o regularnym nawilżaniu skóry przed i po opalaniu. Jesień i zima to najlepszy okres do usuwania włosów laserem. Skóra pozbawiona częstego kontaktu z promieniami UV nie jest podrażniona i staje się bardziej odporna na promieniowanie lasera depilatora. Co więcej, wykonanie depilacji laserowej w okresie jesienno-zimowym gwarantuje, że powitasz wakacje z gładką i elastyczną skórą, na której nie będzie śladu owłosienia.

Jak postępować po depilacji laserowej?

Kilka dni po usunięciu włosów postaraj się używać delikatnych i niepodrażniających środków myjących. Zdecydowanie powinnaś unikać opalania się, dotyczy to również solarium. Po depilacji laserowej wskazane jest używanie balsamów do ciała z filtrami UVA i UVB, im większa ochrona tym lepiej dla Twojej skóry. Z uwagi na to, że skóra po laserowej depilacji włosów jest bardziej wrażliwa, nie stosuj w tym czasie środków złuszczających skórę (np. peelingi), gdyż kosmetyki tego typu doprowadzają do jeszcze większego podrażnienia naskórka. Po depilacji laserowej niewskazany jest kontakt z chlorem lub zbyt wysoką temperaturą, dlatego najlepiej unikaj wizyt na basenie i w saunie.

Shopping Cart
Scroll to Top