Call Now Button

Czy można wyrównać kształt ust?

Męczy Cię korygowanie kształty ust poprzez makijaż? A może z wiekiem Twoje wargi stały się wąskie, płaskie, a skóra wokół nich zaczęła pokrywać się zmarszczkami? Piękne usta to marzenie wielu kobiet, bez względu na wiek. Jednak spora grupa pań boryka się z kompleksami na punkcie ich asymetrii. Jeżeli jesteś jedną z nich i myślisz o trwałym sposobie na poprawę ich wyglądu, odwiedź naszą klinikę medycyny estetycznej. Nie tylko wielkość ust, ale także ich kształt można poprawić za pomocą prostych zabiegów bez skalpela! 

Asymetria kształtu ust – przyczyny

symetryczne czerwone ustaŻadna twarz nie jest idealnie symetryczna. Zazwyczaj asymetria ust nie jest zauważalna na pierwszy rzut oka, jednak niekiedy jest większa i widoczna. Najczęściej górna warga jest zbyt w porównaniu do górnej. Czasami brak symetrii dotyka jednej strony ust. Może też pojawić się z wiekiem na skutek procesów starzenia, być spowodowana chorobą bądź przeprowadzonymi wcześniej, nieudanymi zabiegami medycyny estetycznej. Aby skorygować kształt ust, wiele kobiet stosuje makijaż, jednak jest to dość kłopotliwe. Narysowanie prostego i naturalnie wyglądającego konturu wymaga wprawy, a szminka może się rozmazać. Nie każdą niedoskonałość da się zamaskować make-upem. Opadające kąciki nadają Twojej twarzy smutnego, surowego wygląd? Zauważyłaś u siebie zmarszczki palacza, a kontur Twoich warg zaczyna się rozmywać? Jeżeli wykonywanie maskującego makijażu jest dla Ciebie uciążliwe, a borykasz się z problemem niesymetrycznych warg, zastanów się nad zabiegiem, który trwale poprawi wygląd Twoich ust.

Zabiegi na korekcję kształtu ust – jakie są?

Najbardziej znanym zabiegiem służącym zarówno powiększeniu ust, jak i lekkiemu zmodyfikowaniu ich kształtu, jest wypełnianie kwasem hialuronowym. Jest to metoda naturalna, ponieważ substancja ta występuje w naszej skórze i odpowiada za prawidłowe jej nawilżenie. Z wiekiem jej ubywa, co powoduje wysychanie, wiotczenie cery, utratę sprężystości i powstawanie zmarszczek. Do zabiegu wystarczy już niewielka ilość kwasu hialuronowego. Za pomocą bardzo cienkiej igły wstrzykuje się preparat wzbogacony witaminami oraz lidokainą w usta pacjenta, a następnie wykonuje masaż, który rozprowadza kwas pod skórą. Cała procedura trwa zaledwie 15-20 min i nie wymaga rekonwalescencji. Jeżeli asymetria twarzy spowodowana jest procesami starzenia, warto zadbać o rewitalizację skóry wokół ust. Do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych i innych głębszych zmarszczek również można wykorzystać kwas hialuronowy. Aby zapobiec powstawaniu nowych, wygładzić płytsze bruzdy czy unieść opadające kąciki, wykorzystujemy toksynę botulinową. Z jej pomocą wykonujemy także zabieg wywinięcia ust, który jest alternatywą dla wypełniania kwasem hialuronowym. Optycznie wargi wydają się bardziej wydatne, mimo iż w rzeczywistości nie zmieniły rozmiaru. Kolejną metodą wygładzenia i ujędrnienia skóry wokół ust jest termolifting, który pobudza produkcję włókien kolagenowych w skórze, dzięki czemu nabiera ona witalnego, młodzieńczego wyglądu. Jędrna skóra wokół warg znacząco wpływa na ich kształt – wygładza i wyostrza kontur, który z wiekiem blednie. W efekcie usta optycznie wydają się coraz węższe. Opadające kąciki nadają twarzy surowego wyglądu. Ich uniesienie korzystnie wpływa nie tylko na wygląd samych warg, ale poprawia proporcje całej twarzy. Połączenie kilku zabiegów, pozwala nie tylko wymodelować usta, ale również odmłodzić skórę wokół nich, dzięki czemu wydadzą się pełniejsze.

Efekty modelowania ust 

Modelowanie kwasem hialuronowym pozwala uzyskać naturalny efekt pełnych i zmysłowych ust. Dzięki tej metodzie:

  • pozbędziesz się asymetrii ust,
  • zwiększysz ich objętość i dodasz im zmysłowego uroku, 
  • dopasujesz wygląd swoich ust do reszty twarzy, tym samym pozbywając się asymetrii w jej obrębie, 
  • nawilżysz i odżywisz wargi, 
  • uzyskasz naturalnie wyglądający i wyraźny kontur ust, 
  • poprawisz wygląd łuku Kupidyna, 

Ponadto dzięki zastosowaniu innych zabiegów możesz odmłodzić wygląd skóry wokół ust, pozbywając się bruzd nosowo-wargowych i linii marionetki, zmarszczek palacza oraz opadających kącików. 

Po pierwszym zabiegu kwas może wchłaniać się szybciej, jednak za każdym następnym efekty utrzymują się dłużej. Jest to około 3-6 miesięcy. Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać dotykania, masowania czy nadmiernego rozciągania ust, a przez kolejne 2-3 dni powstrzymać się od aktywności fizycznej, korzystania z sauny i solarium. Nie powinno się także spożywać gorących lub pikantnych potraw oraz alkoholu. W tym czasie może utrzymywać się niewielka opuchlizna i zaczerwienienie, jednak znikają one po ok. 48 godzinach.

Korekta kształtu ust  cena

W naszej klinice dbamy o indywidualne podejście do klienta oraz naturalne efekty, dlatego kształt i końcową wielkość ust dopasowujemy do twarzy. Liczymy się również ze zdaniem klientów – przed zabiegiem przeprowadzamy wywiad, mający na celu rozpoznanie ich oczekiwań względem końcowego efektu. Również cena zabiegów jest kwestią indywidualną. Za jeden mililitr kwasu hialuronowego zapłacisz około 400 zł, ale w koszt wlicza się również znieczulenie. Podobne ceny mają zabiegi z użyciem toksyny botulinowej. Metoda lip flip kosztuje około 300 zł. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie. Jeżeli chcesz poznać aktualne ceny innych zabiegów, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą w zakładce cennik, a także do zapisu na prywatną konsultację, podczas której przeprowadzimy wywiad i wykonamy wycenę zabiegów.  Nie zwlekaj, umów się już dziś.

Shopping Cart
Scroll to Top