Call Now Button
asymetria ust

Asymetria ust

Asymetrię ust nazywa się często krzywymi ustami. Co to oznacza? Występuje  ona wtedy, gdy usta są nierówne, np. górna lub dolna warga mają różne proporcje. Asymetria może być pionowa, pozioma lub dotyczyć jedynie jednego fragmentu, np. kącików, gdy któryś z nich jest opadnięty. Jeśli chcesz poznać sposoby na to, jak wyeliminować problem nieproporcjonalnych ust albo zredukować ich widoczność, jesteś w idealnym miejscu.

Przyczyny asymetrii ust

Asymetryczne usta mogą być przypadłością wrodzoną (uwarunkowania genetyczne). Wtedy jest ona widoczna już od dziecięcych lat. Jednak mogą ją również powodować niektóre choroby. Jeśli zaobserwujesz, że nagle na Twoich ustach pojawiły się nierówności, skonsultuj się z lekarzem. Dowiesz się wtedy, jaki jest powód powstania asymetrii i po jakie rozwiązania możesz sięgnąć. Wiele osób ma krzywe usta w wyniku  urazu lub wypadku – czasem nierówności ust towarzyszy wtedy blizna. Istnieją sytuacje, kiedy asymetryczność ust ma charakter dynamiczny i ujawnia się w momencie mówienia lub uśmiechania się. Jest mniej widoczna i niekiedy nawet trudno ją zauważyć.

Kolejną przyczyną asymetrii ust są nieudane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Nieprawidłowe podanie kwasu hialuronowego, brak przestrzegania zaleceń pozabiegowych lub migracja kwasu – to najczęstsze powody krzywych ust po zabiegach.

Nierówne usta po kwasie hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym polega na precyzyjnym wstrzyknięciu go do warg. Usta do 14 dni po zabiegu mogą mieć nieregularny kształt. To naturalny stan i wymaga jedynie cierpliwości. Jednak w sytuacji podejrzenia skutków niepożądanych, warto zgłosić się do specjalisty, który wypełniał usta.

Krzywe usta po kwasie hialuronowym są również konsekwencją nieudanych sesji terapeutycznych. Wśród poważnych błędów są:

  • niestosowanie rękawiczek ochronnych oraz maseczki;
  • brak dezynfekcji;
  • wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w nieodpowiednie miejsce;
  • inne złe praktyki (brak odpowiedniego wyszkolenia).

W takiej sytuacji konieczna będzie poprawa przez doświadczonego profesjonalistę medycyny estetycznej.

Wyrównanie asymetrii ust

Istnieją dwie podstawowe metody wyrównywania ust: chirurgiczna oraz zabiegowa. Pierwsza zmienia kształt ust w sposób trwały, jest bardziej inwazyjna. Po operacji należy również odbyć rekonwalescencję, a gojenie się trwa długo – opuchlizna może pozostawać nawet do 14 dni. Drugi sposób to zabieg medycyny estetycznej – najczęściej wybierane jest wypełnianie kwasem hialuronowym. To substancja, jaka występuje naturalnie w organizmie ludzkim i jest dobrze tolerowana  – istnieje bardzo małe ryzyko powikłań i uczuleń. Ponadto zabieg ten można w każdej chwili poprawić. Dodatkowym atutem jest to, iż kwas hialuronowy wpływa pozytywnie na nawilżenie, a więc usta będą też mniej suche. Jedynym minusem tej metody jest konieczność powtarzania zabiegu – substancja stopniowo jest wydalana przez organizm. Nie jest to jednak częste – najczęściej wykonuje się to co kilka miesięcy.

Asymetryczne usta można powiększyć, ale przede wszystkim wyrównać poprzez wypełnienie kwasem hialuronowym. Niekiedy (po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegu) potrzebne będzie podanie substancji, która rozpuszcza kwas i sprawia, że organizm szybko się go pozbywa. Jeśli przyczyna krzywych ust jet genetyczna, to kurację będzie trzeba powtarzać co kilka miesięcy.

W klinice Skin-Medic oferujemy wiele metod, które w efektowny sposób wyrównują kształt ust, a przy tym sprawiają, że są one bardziej pełne i jędrne. U nas między innymi:  usuniesz asymetrię, poprawisz źle wykonany zabieg kwasem hialuronowym, nawilżysz usta. Odezwij się do nas i poznaj całą ofertę! Dobierzemy rodzaj zabiegu  do Twoich indywidualnych potrzeb i celu, jaki chcesz osiągnąć.

Usuwanie asymetrii ust – czy warto?

Asymetria ust jest możliwa do skorygowania bez dużych skutków ubocznych – właśnie dlatego wiele osób się na nią decyduje. Czy warto skorzystać z usuwania asymetrii ust? Jeśli od dłuższego czasu rozważasz poprawę kształtu ust, to udaj się na konsultacje do naszego salonu medycyny estetycznej. Podpowiemy, jaka metoda będzie dla Ciebie najskuteczniejsza, a ponadto zaproponujemy Tobie sposób, który wpłynie na Twoje usta dodatkowo, np. wypełni je lub przywróci czerwień wargową.

Asymetrię ust najlepiej wyrównywać właśnie w gabinecie medycyny estetycznej, jeśli rozważasz zabieg chirurgiczny, to wypróbuj najpierw mniej inwazyjny sposób. Sprawdzisz, jak czujesz się po korekcie, czy dany efekt Cię satysfakcjonuje. Takie podejście do asymetrii ust pomoże Ci podjąć najlepszą decyzję przy niskim poziomie ryzyka niepowodzenia.

Asymetria ust a makijaż permanentny

Asymetrię ust można również zredukować poprzez makijaż permanentny – to także popularna metoda. Jednak nie dla wszystkich – jeśli masz uczulenie na barwniki lub nie chcesz mieć wyraźnie podkreślonych ust, a jedynie zależy Ci na subtelnej poprawie kształtu, to zdecyduj się właśnie na kwas hialuronowy. Makijaż permanentny będzie odpowiednim sposobem na trwały kolor ust, a także drobną korektę kształtu. Jednak efekt wyrównania asymetrii ust może nie być tak spektakularny, jak w przypadku wypełniania. Ponadto z powodzeniem można połączyć obie te metody i mieć zarówno pełniejsze, równe usta, jak i nie przejmować się koniecznością ich codziennego malowania. Makijaż permanentny można także łączyć z wyrównywaniem asymetrii poprzez podanie kwasu hialuronowego.

Zabiegi na usta

Poza wyrównaniem asymetrii ust możesz również wybrać inne zabiegi, które sprawią, że będziesz jeszcze bardziej zadowolona z wizyty w naszej klinice. W zależności od oczekiwanych rezultatów wybierzemy konkretny rodzaj preparatu oraz metodę podania. Możesz zdecydować się na mezoterapię, wywinięcie ust (lipflip) toksyną botulinową, różne rodzaje substancji (decydujemy się na konkretny podczas konsultacji przedzabiegowej).

Dodatkowe korzyści korekty asymetrii ust

Korekta krzywych ust to tylko jedna z wielu zalet, jakie wynikają z zastosowania kwasu hialuronowego. Jego właściwości nawilżające powodują również, że wargi są gładkie i głęboko odżywione, a Ty możesz cieszyć się z ich atrakcyjnego wyglądu. Dodatkowo Twoje usta będą jeszcze bardziej chronione przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, np. zimnem i promieniami UV.

Czy wyrównanie asymetrii ust sprawi, że efekt będzie nienaturalny?

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych preparatów odmienimy wygląd Twoich ust zachowując przy tym naturalny efekt. Nie musisz obawiać się, że po zabiegu Twoje wargi będą zbyt nabrzmiałe i sztucznie wyglądające. Precyzyjne podanie usieciowanego kwasu hialuronowego gwarantuje, że zostaną one wyrównane w subtelny, ale efektowny sposób. Przekonaj się o tym na własnej skórze i skontaktuj się z nami!

Czy poprawa asymetrii ust boli?

Żeby ograniczyć doświadczenia bólowe związane z koniecznością wykonania iniekcji preparaty używane w klinice Skin-Medic zawierają dodatkowo lidokainę. To bezpieczna i powszechnie stosowana w medycynie estetycznej substancja o właściwościach znieczulających. Jeśli masz więcej pytania na temat terapii redukujących asymetrię ust, napisz do nas lub zadzwoń jeszcze dziś

Shopping Cart
Scroll to Top