Call Now Button
małe usta

Małe usta

Kształtne, piękne i obfite usta to marzenie wielu osób. Niestety, nie wszyscy mogą cieszyć się tym naturalnym upiększeniem – kształt ust w większości zależy od genów, które przekazali nam przodkowie. Jeżeli martwisz się, że Twoje usta nie wyglądają tak, jak w Twoich marzeniach, możesz sięgnąć po metody umożliwiające Ci pozbycie się niechcianego problemu. Małe usta to niedogodność natury estetycznej – decyzja o zmianie ich wyglądu zależy przede wszystkim od Ciebie.

Problem małych ust  

Małe usta to wynik uwarunkowań genetycznych. W dużej mierze to właśnie geny odpowiadają za ich wielkość i kształt. Usta mogą maleć również ze względu na upływ czasu – w momencie, gdy nasza skóra traci na elastyczności. W niektórych przypadkach problem małych ust zaczyna również dotykać osoby po wypadkach – są wówczas wywołane urazem mechanicznym i zasługują na profesjonalną pomoc. Niezależnie od tego, co jest przyczyną małych ust, musisz wiedzieć, że wąskie usta bardzo rzadko związane są z postępującą chorobą. Możesz więc w bezpieczny sposób zaradzić swojemu problemowi – pamiętaj jednak, by pomocy szukać u wykwalifikowanych pracowników klinik medycyny estetycznej. Usta są ważną częścią twarzy – to one nadają jej charakteru i niepowtarzalnych cech. Skontaktuj się z kadrą Skin-Medic, a my chętnie doradzimy, jakie kroki musisz wykonać na drodze do spełnienia marzeń o zachwycającym uśmiechu.

Małe usta – czym się charakteryzują?

Małe usta mogą mieć swoje źródło w rozmaitych uwarunkowaniach genetycznych. Bardzo częstym i charakterystycznym ich znakiem są nieproporcjonalne wargi. Czasem jedna z nich jest większa, co zaburza optycznie wygląd drugiej – np. wąska górna warga nie wyróżnia się na tle nieco większej dolnej. Może powodować to dyskomfort u ich posiadacza, choć nie jest to regułą. Niesymetryczne usta zaburzają harmonię twarzy i – w skrajnych przypadkach – mogą zmieniać jej wyraz. Przywrócenie ustom pięknego i ponętnego wyglądu jest możliwe. Jeżeli wiesz, że chcesz poprawić swój wygląd i nadać ustom charakteru, możesz zdecydować się na zabiegi wypełniające.

Zabieg wypełnienia ust

Zabiegi na małe usta to nie tylko sposób na ich powiększenie – terapia przeprowadzona w sposób profesjonalny pozwoli również na korektę ich konturów oraz kolorytu. Najskuteczniejszym i sprawdzonym sposobem jest wypełnienie przy pomocy kwasu hialuronowego. Musisz wiedzieć, że zabieg ten powinien zostać poprzedzony konsultacjami. To konieczne, by wyeliminować wszystkie zagrożenia mogące wynikać ze stanu zdrowia Twojej skóry. Sama terapia jest krótka i prawie bezbolesna, a ilość preparatu dostosowana jest do oczekiwań, jakie masz względem wyglądu Twoich ust po zabiegu. Wypełnienie ust trwa zazwyczaj do pół godziny, a efekt widoczny jest od razu. Substancja wykorzystywana w trakcie terapii natychmiastowo łączy się z cząsteczkami wody sprawiając, że Twoje usta stają się pełne i przybierają oczekiwany przez Ciebie kształt. Drobne niedogodności w postaci krótkotrwałego zaczerwienienia ust lub sinień powstałych w miejscu zabiegu znikają bardzo szybko, a efekt utrzymuje się przez długi czas. Do terapii nie musisz się przygotowywać, nie wymaga ona również długotrwałej rekonwalescencji. Od razu po wizycie w klinice możesz wrócić do swoich codziennych aktywności. Pamiętaj jednak, by wszystkie wątpliwości czy obawy skonsultować ze specjalistą prowadzącym zabieg. Podpowie Ci, jak pielęgnować usta po wypełnieniu oraz czego się wystrzegać.

Wypełnianie ust – czy efekt będzie naturalny?

Wokół powiększania i wypełniania ust narosło wiele mitów. Spora część z nich jest efektem nieudanych zabiegów prowadzonych przez niewykwalifikowany zespół oraz złego doboru ilości preparatu w trakcie terapii. Najważniejszym kryterium powodzenia zabiegu jest świadome i profesjonalne dostosowanie optymalnej ilości kwasu hialuronowego w taki sposób, by rezultat zabiegu był w pełni naturalny. Właśnie z tego powodu konsultacje wstępne są tak ważne – pozwolą one lekarzowi na ocenę stanu Twoich ust, dostosowania zabiegu do rysów twarzy i podkreśleniu naturalnego wyglądu. Nie musisz bać się oszpecenia lub tzw. „efektu kaczych ust”. Kwas hialuronowy nie tylko wypełni usta i nada im oczekiwanego kształtu, ale również nawilży je i sprawi, że będą wyglądały pięknie. Jak to możliwe? Wynika to z działania samego preparatu. Wstrzyknięty w skórę przyciąga cząsteczki wody i zatrzymuje je w tkankach – dzięki temu możliwy staje się efekt kompleksowego wypełnienia, usunięcia asymetrii ust oraz nadania im wymarzonego kształtu. Kwas hialuronowy jest biokompatybilny – oznacza to, że łączy się z tkankami i nie powoduje niechcianych zmian na obszarze prowadzonego zabiegu. Stała kontrola specjalisty zapewnia Ci bezpieczeństwo i komfort. Efekt zabiegu utrzymuje się przez długi czas, z czasem jednak preparat się wchłania. Pamiętaj, by dbać o swój wygląd w sposób świadomy i kontrolowany – nie przesadzaj z częstotliwością zabiegów i postępuj zgodnie ze wskazaniami lekarza.

Jak pielęgnować usta po wypełnieniu?

Gdy zdecydujesz się na zabieg wypełnienia lub powiększenia ust, nie rezygnuj z ich pielęgnacji. Kilka zaleceń, które wprowadzisz do codziennej rutyny, pozwoli Ci cieszyć się efektem pięknych ust na długo. O czym musisz pamiętać?

  •       nawodnienie – odpowiednie nawodnienie ust to podstawa ich pięknego wyglądu. Nie zapominaj o stosowaniu pomadek nawilżających, ale przede wszystkim nawadniaj się od środka. Picie wody nie kosztuje nas sporo wysiłku, a może poprawić wygląd naszej skóry w znaczący sposób. Często zapominamy o tym, że przyjmowanie minimum dwóch litrów wody dziennie może polepszyć nasze samopoczucie, wzmocnić działanie preparatów upiększających, a przede wszystkim ożywić naszą skórę. Dlaczego właściwe nawodnienie jest tak ważne w przypadku zabiegu wypełniającego usta? Jak już wiesz, kwas hialuronowy wiążę cząsteczki wody i zatrzymuje je w tkankach. Aby mógł utrzymać swoje działanie, potrzebuje odpowiedniej dawki wody. Dostarcz ją swojemu organizmowi i obserwuj efekty.
  •       kremy z filtrem – nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV obniża jędrność skóry, odbiera jej blask i przyspiesza procesy starzenia się. Stosuj kremy i pomadki z filtrem UVB oraz UVA. Musisz wiedzieć, że długotrwałe wystawianie się na promienie słoneczne prowadzi do degradacji włókien kolagenowych, a po zabiegu – również kwasu hialuronowego. Jeżeli jest to możliwe, zrezygnuj z opalania.
  •       odpowiednia dieta – utrzymanie jędrnej i pięknej skóry wymaga wprowadzenia do jadłospisu produktów o bogatej zawartości antyoksydantów, szczególnie owoców i warzyw. Dzięki nim opóźnisz proces starzenia się skóry, dłużej utrzymasz efekty zabiegu i ochronisz swoje tkanki przed niechcianymi zmianami. Za sprawą odpowiedniej diety nie tylko utrzymasz efekty wypełnienia na dłużej, ale przede wszystkim przygotujesz organizm na kolejne zabiegi, które nie będą wymagały podawania dużej ilości preparatu.

Małe usta mogą rodzić kompleksy, ale nie jest to problem, z którym nie można sobie poradzić. Pamiętaj o zasadach właściwej pielęgnacji, skorzystaj z usług wykwalifikowanych i doświadczonych klinik medycyny estetycznej i postępuj zgodnie ze wskazaniami profesjonalistów, a bardzo szybko zapomnisz, ile zmartwień sprawiały Ci małe usta.

Shopping Cart
Scroll to Top