Pelikany

Pelikany

Pelikany to powszechnie używana nazwa na obwisłe ramiona. Przypadłość ta dotyka wielu osób i zwykle wiąże się z utratą elastyczności skóry lub z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Gdy staje się ona mniej jędrna, pojawia się nawis skórny. W przypadku ramion jest on szczególnie uciążliwy, bo jest dość widoczny. Wystarczy założyć koszulkę z krótkim rękawem, by odsłonić pelikany.

Obwisła skóra najczęściej pojawia się po prostu z wiekiem. Organizm produkuje mniej elastyny i kolagenu, więc skóra robi się cieńsza i wiotka. Nawis może się też pojawić u osób z większą ilością tkanki tłuszczowej lub u takich, które sporo straciły na wadze.

Obwisła skóra na ramionach zwykle pojawia się po 30. roku życia. Nie ma jednak sztywnych ram czasowych, w których może ona wystąpić. Z tego właśnie powodu powinno się obserwować swoje ciało i reagować w momencie zauważenia pierwszych oznak zwiotczenia skóry. Na szczęście sytuacja nie jest beznadziejna i można sobie z nią poradzić dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej. W tym wypadku – w zależności od przyczyny powstania pelikanów – sprawdzą się zabiegi ujędrniające, pobudzające organizm do produkcji kolagenu.

Pelikany - polecane zabiegi

Jeśli zmagasz się z takim problemem jak Pelikany – poniższe zabiegi pomogą Ci się z tym uporać!
Przewiń do góry Call Now Button