Call Now Button
pelikany

Pelikany

Obwisłe ramiona, popularnie zwane pelikanami, to problem estetyczny wielu osób. Spowodowany jest zwykle utratą elastycznością skóry lub nadmiarem tkanki tłuszczowej. Zwisająca skóra może pojawić się z wiekiem, kiedy skóra staje się cieńsza i bardziej wiotka. Z tym mankamentem ciężko jest sobie poradzić tylko za pomocą ćwiczeń, czy diety. Jeśli więc chcesz skutecznie pozbyć się pelikanów, mamy dla Ciebie sprawdzone zabiegi. Sprawdź, jak możesz uzyskać elastyczną skórę i smukłe ramiona!

Przyczyny powstawania pelikanów

Nieestetycznie wyglądająca wiotka skóra na ramionach może mieć wiele przyczyn. Problem ten występuje często u osób starszych. Wraz z wiekiem bowiem skóra traci swoją elastyczność i zdolność regeneracji. Pelikany pojawiają się jednak też u osób młodszych, co może być związane z gwałtownym spadkiem masy ciała, za którym nie nadąża skóra. Oprócz wiotkości skóry jednak problemy te powoduje często galaretowata tkanka tłuszczowa oraz osłabienie powięzi, czyli struktury przytrzymującej mięśnie i tłuszcz.

Obwisłe ramiona pojawiają się częściej u kobiet niż u mężczyzn. Dzieje się tak, gdyż mężczyźni mają zwykle nieco mniej tkanki tłuszczowej, a więcej mięśniowej. Ponadto ich powięzie są silniejsze i nie ulegają tak łatwo wiotczeniu, dzięki czemu utrzymują pozostałe tkanki w ryzach.

Zdarza się też, że wiotka skóra na ramionach spowodowana jest nieprawidłową dietą, dostarczaniem zbyt małej ilości płynów do organizmu lub zaburzeń hormonalnych. Dodatkowo stosowanie używek, takich jak alkohol, czy papierosy wpływa negatywnie na wygląd skóry. Może ona stać się odwodniona i pozbawiona ważnych składników odżywczych, wskutek czego traci swoją elastyczność.

Domowe sposoby na pelikany – czy pomogą?

Najlepiej jest zapobiegać utracie elastyczności skóry poprzez odpowiednie odżywianie, regularną aktywność fizyczną oraz stosowanie ujędrniających balsamów i kremów. Powinno się także unikać nagłych wahań masy ciała, które powodują naprzemienne rozszerzanie się i kurczenie skóry. Dlatego, jeśli się odchudzasz, rób to systematycznie i szczególnie zadbaj w tym czasie o elastyczność swojej skóry. Jeżeli zauważysz pierwsze oznaki jej wiotczenia, wprowadź jak najszybciej zabiegi ujędrniające. Pozwolą one na uniknięcie nieestetycznego efektu zwisającej skóry po utracie tkanki tłuszczowej.

Często polecanymi w internecie metodami na pozbycie się pelikanów są ćwiczenia na górne partie ciała, takie jak pompki, trening z hantlami, czy z wykorzystaniem gumy oporowej. Aktywność fizyczna jest jak najbardziej korzystna dla zdrowia i walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej, w tym przypadku jednak same ćwiczenia nie będą w pełni efektywne. Trudno jest bowiem schudnąć miejscowo, tylko z ramion. Warto pamiętać też, że intensywny trening powoduje zwiększenie masy mięśniowej. Przyczyni się to wprawdzie do napięcia struktury ramienia, ale również zwiększenia jego objętości. Rozbudowane bicepsy natomiast nie dla każdego będą pożądanym efektem.

Jak się pozbyć pelikanów? Skuteczne zabiegi

Problem obwisłej skóry na ramionach jest złożony i wymaga zastosowania nowoczesnych zabiegów. Dlatego w naszej klinice proponujemy Ci metody, pozwalające nie tylko na redukcję nadmiernego tłuszczu, ale także odmłodzenie i ujędrnienie skóry oraz wzmocnienie powięzi. W zależności od przyczyny problemu oraz stanu Twojej skóry, dobierzemy najlepszą metodę terapii.

Najbardziej skuteczne zabiegi umożliwiające pozbycie się pelikanów to:

Liposukcja ultradźwiękowa

Jest to zabieg usuwający tkankę tłuszczową, a dodatkowo poprawiający sprężystość skóry i napinający powięź. To skuteczna alternatywa dla tradycyjnej liposukcji. Procedura jest nieinwazyjna, nie wiąże się z długą rekonwalescencją i powikłaniami. Zabieg wykonuje się poprzez emitowanie fal dźwiękowych za pomocą specjalnej głowicy. Fale te rozbijają komórki tłuszczowe, dzięki czemu następuje modelowanie wybranych partii ciała, w tym przypadku wysmuklenie ramion. Zabieg ten poprawia też ukrwienie skóry i pobudza przemianę materii.

Już po pierwszym zabiegu liposukcji ultradźwiękowej można stracić kilka centymetrów w obwodzie, pełen efekt będzie widoczny jednak po ok. 3-6 miesiącach. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie od 6 do 15 zabiegów, najlepiej w odstępach co 3-4 dni. Liczba zabiegów ustalana jest indywidualnie, w konsultacji ze specjalistą.

HIFU

Jest to skuteczna, nowoczesna metoda modelowania ciała, pozwalająca na usuwanie tkanki tłuszczowej, a także przywrócenie skórze jędrności i elastyczności. Jest to więc efektywny lifting bez użycia skalpela. Polega na stymulowaniu skóry poprzez emitowanie ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Wskutek działania fal następują mikrouszkodzenia tkanek, co pobudza je do regeneracji i zagęszczenia dotychczasowej struktury. HIFU jest nieinwazyjnym, praktycznie bezbolesnym zabiegiem ujędrniającym skórę. Dzięki głębokiej penetracji dociera też do struktury powięziowej. Jego niewątpliwą zaletą jest nienaruszanie wierzchniej warstwy naskórka, dzięki czemu zabieg nie wyłącza nas z codziennego życia.

HIFU zapewnia poprawę elastyczności skóry, dzięki czemu redukuje nieestetyczny efekt obwisłych ramion. Zmniejsza też tkankę tłuszczową. Dodatkowo dzięki wzmocnieniu powięzi tkanki mięśniowe i tłuszczowe są lepiej utrzymywane i nie zniekształca się ich struktura. Zabieg HIFU można wykorzystać też w celu zapobiegania utracie jędrności skóry podczas odchudzania. Metoda ta może być zastosowana jednorazowo, ale najlepiej jest wykonać serię 3-4 zabiegów w odstępach co 3 miesiące. Skóra jest bardziej napięta już po kilku dniach po zabiegu, pełen efekt natomiast jest widoczny po ok. 1-2 miesiącach.

Nici liftingujące i rewitalizujące

Zabiegi z wykorzystaniem nici cieszą się dużą popularnością w medycynie estetycznej. Pozwalają na szybkie odmłodzenie, ujędrnienie skóry i pozbycie się wielu niedoskonałości spowodowanych procesami starzenia. Nici wchłaniają się w skórę, stymulują naturalne procesy jej regeneracji i wzmacniają jej strukturę. Jest to więc skuteczna alternatywa dla chirurgicznego liftingu. Za pomocą wchłanialnych nici można podnieść skórę, dzięki czemu Twoje ramiona będą smukłe i pięknie wymodelowane. Efekt tych zabiegów jest długotrwały – utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Zabiegi z użyciem nici polegają na miejscowym znieczuleniu skóry, a następnie wprowadzeniu pod nią cienkich igieł. Wokół nich owinięte są pojedyncze nici, które po wyciągnięciu igły pozostają w skórze. Aplikowane są w ten sposób, aby stworzyć rodzaj rusztowania, na którym utrzymuje się podniesiona skóra. Nici zbudowane są z biodegradowalnego, cienkiego włókna, które jest w pełni bezpieczne dla ludzkiego ciała. Nie wywołuje reakcji alergicznych, ani powikłań po zabiegu. Podczas umieszczania nici pod skórą wykorzystywane są fizjologiczne linie napięcia skóry, co zapewnia osiągnięcie naturalnego efektu. Ilość i rodzaj zastosowanych nici zależy do kondycji Twojej skóry. Jeśli dopiero zaczyna ona tracić na jędrności, zalecane jest użycie nici rewitalizujących. W przypadku skóry dojrzałej, mocno opadającej, wymagane jest już wykorzystanie nici liftingujących.

Zabiegi z użyciem nici, które pomogą Ci usunąć pelikany to:

Nici PDO – nici rewitalizujące, za pomocą których można szybko i w komfortowy sposób rozwiązać problem wiotkiej skóry. Wprowadzenie nici w skórę wpływa wzmacniająco na obwisłe tkanki. Pobudza bowiem proces produkcji nowego kolagenu. Zabieg z użyciem nici PDO pozwala na znaczącą poprawę wyglądu skóry, jej sprężystości i elastyczności.

Nici COG – nici haczykowe, liftingujące. Zadaniem obecnych w nich mikroskopijnych haczyków jest uniesienie opadającej skóry. Efekt ich zastosowania jest spektakularny i porównywalny z zabiegiem chirurgicznym. Niezwykle skutecznie więc przyczynią się do usunięcia niepożądanych nawisów skórnych na ramionach.

Jeśli zastanawiasz się, jaka metoda będzie najlepsza dla Ciebie, nie zwlekaj i umów się na wizytę w Skin-Medic! Nasz zespół specjalistów pomoże Ci dobrać najskuteczniejszą i bezpieczną dla Ciebie terapię.

Shopping Cart
Scroll to Top