Call Now Button
opadające policzki chomiki

Opadające policzki – Chomiki

Czym są opadające policzki (chomiki)?

Opadające policzki, czyli tzw. chomiki są popularnym problemem estetycznym. Poduszeczki tłuszczowe znajdujące się wewnątrz policzków z wiekiem stają się bardziej podatne na grawitację, dlatego przemieszczają się ku dołowi. Przyczyną ich szybszego powstawania mogą też być predyspozycje genetyczne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie poradzić sobie z problemem opadających policzków, mamy dla Ciebie kilka istotnych informacji.

Co jest przyczyną opadających policzków (chomików)?

Jedną z głównych przyczyn powstawania „chomików” jest upływ czasu. Skutkuje on utratą niezbędnych substancji, które zapewniają skórze optymalne napięcie, oraz jędrność.  Mięśnie mimiczne stają się z czasem zbyt rozciągnięte oraz wiotkie i nie są w stanie utrzymywać policzków na odpowiedniej wysokości.

Dodatkowo wraz z wiekiem warstwa mięśniowo-powięziowa znajdująca się przy powierzchni policzków również ulega opadaniu. Skóra przestaje także produkować wystarczającą ilość kolagenu, a także elastyny. Te substancje odgrywają ważną rolę w utrzymaniu nawilżenia, a ich brak przyspiesza opadanie policzków.

Innym czynnikiem mogącym wpływać na pojawienie się opadających policzków, czyli tzw. chomików jest zgryz, który wraz z wiekiem zmienia się, a jego objętość ulega ograniczeniu. Znajdująca się w tkance podskórnej tzw. podściółka tłuszczowa decyduje o pełnym kształcie policzków, a jej stopniowe zanikanie powoduje deficyty owalu.

Jak zapobiegać powstawaniu opadających policzków (chomików)?

Najistotniejszymi elementami, odgrywającymi ogromną rolę w zachowaniu młodzieńczego wyglądu, są: właściwa pielęgnacja skóry, odpowiednia ilość snu, prawidłowo zbilansowana dieta oraz uprawianie aktywności fizycznej.

Dbanie o systematyczne nawilżanie skóry twarzy może znacząco opóźnić pojawienie się opadających policzków. Regularne używanie dobrej jakości preparatów kosmetycznych dostarcza skórze wszystkich niezbędnych składników odżyczywczych tak, aby pozostawał jędrna. W codziennej pielęgnacji skóry twarzy pomoże Ci wyjątkowa seria kosmetyków koreańskich, które możesz kupić w klinice Skin-Medic w Poznaniu.  Warto stosować je w celu zmniejszenia widoczności chomików, opóźnienia ich powstania, a także po zabiegach – w celu jak najdłuższego utrzymania efektu. Ponadto istnieje szereg ćwiczeń angażujących do pracy te partie mięśni, które odpowiadają za powstawanie opadających policzków. Ich regularne wykonywanie ma pozytywny wpływ na polepszenie napięcia twarzy, a tym samym zmniejszenia widoczności chomików. Istotna jest także odpowiednia dieta oraz nawodnienie.

Leczenie opadających policzków (chomików)

Jeśli opadające policzki stanowią dla Ciebie problem i chcesz się z nimi pożegnać, to jesteś w idealnym miejscu. Klinika medycyny estetycznej Skin-Medic w Poznaniu oferuje szereg wysoce skutecznych terapii, które z powodzeniem rewitalizują skórę i przywracają jej pożądane napięcie.

Nici rewitalizujące PDO na chomiki

Nici PDO są wykonane z syntetycznego i w pełni bezpiecznego włókna gwarantują, że Twoja skóra odzyska optymalne napięcie, a Ty szybko zapomnisz o „chomikach”. Podskórne wprowadzenie tych niezwykłych nici daje możliwość stworzenia swoistego rusztowania, które ma za zadanie podtrzymać opadające partie twarzy. Bezpieczeństwo tej kuracji polega na wykorzystaniu nici, które z czasem samoistnie się wchłaniają.

Lipoliza iniekcyjna

Innym rewelacyjnym zabiegiem, który cieszy się popularnością wśród klientów oraz klientek naszej kliniki, jest lipoliza iniekcyjna. Jej doskonałe działanie liftingujące polega na wykorzystaniu wysokiej jakości preparatu Lipo Lax VL. Produkt ten jest efektem połączenia dwóch substancji: lipolitycznej oraz peptydów biomimetycznych. Ich główna funkcja polega na zagęszczeniu struktury skóry oraz jej wymodelowaniu.

Kwas hialuronowy

Kuracja przy użyciu kwasu hialuronowego również daje zaskakująco pozytywne efekty. Dzieje się to za sprawą zbawiennych właściwości tej substancji, która od lat jest stosowana we wszelkiego rodzaju zabiegach wypełniających zmarszczki. Podskórna aplikacja kwasu hialuronowego powoduje także silne nawilżenie, a co za tym idzie także zwiększenie napięcia.

Jeśli chcesz dopytać o szczegóły terapii lub poznać pełną ofertę zabiegową kliniki Skin-Medic w Poznaniu, skontaktuj się z nami jeszcze dziś!

Shopping Cart
Scroll to Top