Nawis skórny

Nawis skórny

Nawis skórny jest efektem zwiększonej wiotkości skóry. Ona z kolei jest bezpośrednio związana ze spadkiem zawartości kolagenu i elastyny w skórze. Organizm pozbawiony tych substancji z czasem zaczyna się zmieniać. Skóra staje się słabsza, mniej elastyczna i bardziej wiotka. To jedna z oznak jej starzenia się.

Niektóre rejony ciała są bardziej podatne na powstawanie nawisów skórnych, niż inne. Najczęściej powstają one na udach i ramionach. W tych miejscach nazywa się je bryczesami i pelikanami. Często też nawisy mogą pojawić się w okolicy oczy i na szyi. Ich wielkość i wiek, w którym się pojawiają, są kwestią bardzo indywidualną.

Nie można uniknąć powstawania nawisów skórnych. Z wiekiem po prostu się pojawiają. Sytuacja jednak nie jest beznadziejna. Nie można zatrzymać upływu czasu, ale można z nim walczyć. By zminimalizować nawisy skórne, można poddać się zabiegom medycyny estetycznej, które mają na celu ujędrnienie skóry oraz przywrócenie jej elastyczności. Z wiotkością skóry najczęściej walczy się poprzez zabiegi pobudzające produkcję kolagenu np. mezoterapię igłową. W nowoczesnych gabinetach stosuje się także zabiegi z wykorzystaniem fal HIFU.

Nawis skórny - polecane zabiegi

Jeśli zmagasz się z takim problemem jak Nawis skórny – poniższe zabiegi pomogą Ci się z tym uporać!
Przewiń do góry Call Now Button