Call Now Button
wiotka skóra

Nawis skórny

Czym jest nawis skórny?

Nawis skórny to nadmiar skóry zlokalizowany w różnych częściach ciała, np. na ramionach, twarzy, brzuchu lub nogach. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nadmiar skóry na ramionach uwidacznia się w momencie swobodnego unoszenia ręki.

Nadmiar tkanki skórnej jest również często spotykany na brzuchu – to jeden z obszarów ciała najbardziej podatnych na opadanie. Nawisom skórnym często towarzyszą rozstępy, zmarszczki oraz utrata optymalnego nawilżenia. Czy są skuteczne sposoby na pozbycie się nawisów skórnych? Czy można zapobiegać ich pojawieniu się? W jaki sposób można ograniczyć ich widoczność? Jeśli borykasz się z tym problemem, to czytaj dalej.

Przyczyny powstawania nawisu skórnego

Istnieje wiele przyczyn nadmiaru skóry. Można podzielić je na: genetyczne, związane ze zmianami wagi, wiekiem, ciążą, zdrowiem.

Uwarunkowania genetyczne

Niektóre osoby dziedziczą skłonność do powstawania nawisu skórnego. W takiej sytuacji zmiana nawyków i lepsze dbanie o pielęgnację nie sprawią, że nawisy skórne nie będą się pojawiać – potrzebna jest większa ingerencja poprzez np. zabiegi, aby pozbyć się problemu.

Zmiany masy ciała

W sytuacji gwałtownych zmian masy ciała istnieje duże ryzyko, że nadmiernie rozciągnięta skóra nie będzie mogła wrócić do pierwotnego napięcia. Wahania wagi wpływają również na pojawienie się rozstępów oraz innych niedoskonałości. Wdrożenie odpowiednich działań (jak zabiegi medycyny estetycznej), a następnie wprowadzenie świadomej pielęgnacji i zdrowy tryb życia pomagają zlikwidować problem.

Procesy starzeniowe

Procesy starzeniowe również biorą udział w utracie elastyczności skóry. Wraz z biegiem lat komórki organizmu przestają produkować wystarczająca liczba włókien kolagenowych oraz elastyny. Białka te odpowiadają za jędrność oraz zrównoważone napięcie skóry. Ich deficyt albo rozkurczenie włókien kolagenowych zaburza procesy rewitalizacyjne oraz doprowadza do powstawania nawisu skórnego.

Ciąża

Problem obwisłej skóry często spotyka kobiety po ciąży. W wyniku szybkiego powiększania się brzucha dochodzi także do powstawania rozstępów

Dieta i używki

Stosowanie niewłaściwej diety oraz używek to kolejny istotny czynnik pogarszający kondycję skóry, a tym samym przyczyniający się do powstawania jej zwiotczenia. Jedzenie wysoko przetworzonych produktów utrudnia utrzymywanie wagi na stałym poziomie. A to z kolei doprowadza to do ciągłego rozciągania i kurczenia się tkanki skórnej. Natomiast picie alkoholu i palenie tytoniu wysusza i zaburza właściwe krążenie krwi, przez co skóra traci swoją elastyczność.

Brak aktywności fizycznej

Zbyt mała masa tkanki mięśniowej powoduje, że skóra traci swoje naturalne rusztowanie. Mięśnie stanowią swojego rodzaju wypełnienie, dzięki czemu skóra może pozostawać odpowiednio napięta. Regularne uprawianie umiarkowanej aktywności fizycznej nie tylko pomaga zbudować masę mięśniową, ale również zwiększa poziom tlenu w tkankach. A im większe jego stężenie, tym lepsze napięcie skóry.

Niektóre jednostki chorobowe

Kondycja Twojej skóry zależy w ogromnej mierze od stanu zdrowia. Zaburzona gospodarka hormonalna oraz różne choroby autoimmunologiczne mogą doprowadzić do pogorszenia jej stanu skóry. W tym celu warto zrobić badania, aby sprawdzić, czy przypadkiem problemy skórne nie są wywołane chorobą. W klinice Skin-Medic możesz skorzystać z pełnej diagnostyki. Możesz u nas pobrać krew, która zostanie przekazana do profesjonalnego laboratorium.

Czy można samodzielnie pozbyć się nawisów skórnych?

Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od określonego przypadku i stopnia zaawansowania problemu. W przypadku niewielkich nawisów skórnych można zacząć stosować balsamy lub olejki, które nawilżą i zwiększą poziom jędrności. Warto również wdrożyć zdrowe nawyki żywieniowe. Pomocna okaże się także systematyczna aktywność fizyczna. W tym celu najlepiej skorzystać z porad profesjonalnego trenera.

Jeśli jednak chcesz uzyskać naprawdę satysfakcjonujące efekty, rozważ przystąpienie do kuracji z zakresu medycyny estetycznej. Umów się na wizytę konsultacyjną w klinice Skin-Medic, a nasz specjalista wskaże Ci najlepszą metodę w zredukowaniu nawisu skórnego.

Jak można usunąć nawis skórny?

W naszej klinice oferujemy wiele kuracji, które szybko i skutecznie zwiększają jędrność oraz elastyczność skóry. Wystarczy, że nas odwiedzisz, a my dobierzemy dla Ciebie najlepsza formę terapii. Skorzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej daje Ci szansę na ujędrnienie oraz przywrócenie pożądanej elastyczności. Terapie, które bazują na pobudzaniu produkcji kolagenu są doskonałym rozwiązaniem.

HIFU twarzy i ciała

Jeśli Twoim problemem jest nadmiar skóry na brzuchu czy na ramionach, to ten zabieg jest dla Ciebie. HIFU to kuracja o charakterze liftingującym. Daje bardzo podobne efekty jak tradycyjna operacja plastyczna, jednak nie wymaga użycia skalpela! Wyraźnie wygładza skórę, napina ją i uelastycznia. Zabieg opiera się na wykorzystaniu ultradźwięków o wysokiej intensywności, które wnikają w głąb tkanki skórnej i pobudzają syntezę kolagenu oraz elastyny.

Nici PDO

Zabieg  z wykorzystaniem nici PDO jest naprawdę efektowny, gdyż jego rezultaty widać niemalże natychmiast. Polega on na wprowadzeniu pod skórę specjalistycznych nici, które pozwalają podnieść opadającą skórę na określoną wysokość. Dzięki temu jest ona lepiej napięta i wygląda o wiele atrakcyjniej. Wykonane z włókna syntetycznego są bardzo bezpieczne w użyciu i naturalnie rozpuszczają się po ich wszczepieniu. Jednocześnie stymuluję tkanki do produkcji włókien kolagenowych.

RF Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg wykorzystuje wyjątkowe właściwości termoliftingu, czyli reakcję fototermiczną. Zastosowanie fal radiowych nie tylko poprawi elastyczność oraz napięcie skóry, ale pomoże także zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Opierające się na wykorzystaniu wysokiej temperatury terapie są coraz popularniejsze, ponieważ cechują się doskonałym profilem bezpieczeństwa. Doskonale redukują wiotkość skóry, który doprowadza do nawisów. Radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje skórę do naturalnych procesów odnowy,  co prowadzi do jej zagęszczenia oraz uodpornienia na szkodliwe czynniki.

Nawis skórny a operacja plastyczna

Najbardziej radykalną metodą usuwania nawisu skórnego jest jego chirurgiczne usunięcie. Operacja daje natychmiastowe efekty, ponieważ polega na wycięciu płata skóry, który z różnych powodów nie mógł zostać wchłonięty. Stąd też na rezultat procedury nie trzeba czekać długo. Jednak zaznaczyć trzeba, że operacja plastyczna obarczona jest wieloma skutkami ubocznymi i wymaga odpowiedniego przygotowania. W wyniku nacięć powodujących rany, które należy później zszyć, nie można od razu wrócić do swoich codziennych obowiązków. Dodatkowo nie ominie Cię żmudny okres rekonwalescencji oraz stosowanie się do rygorystycznych zaleceń pozabiegowych.

Idealną alternatywą dla takich radykalnych działań są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Są o wiele bezpieczniejsze i mniej bolesne. najczęściej nie wymagają profesjonalnego przygotowania, a tuż po sesji terapeutycznej możesz powrócić do normalnego funkcjonowania. Co więcej, niektóre z nich są tak mało inwazyjne, że podczas wizyty w klinice możesz się dodatkowo zrelaksować i wyciszyć. Jeśli zastanawiasz się, jaka terapia będzie najlepsza w Twoim przypadku, odwiedź naszą klinikę lub skontaktuj się z nami właśnie teraz!

Shopping Cart
Scroll to Top