Call Now Button
SKIN MEDIC

Pobieranie krwi Poznań

W klinice Skin-Medic w Poznaniu współpracujemy wyłącznie z renomowanymi laboratoriami medycznymi. Wiemy, że korzystanie z nowoczesnych i niezawodnych sprzętów daje możliwość uzyskania wiarygodnych wyników. Nasi pacjenci mogą skorzystać z szerokiej oferty badań krwi, a dzięki temu mają wgląd w aktualny stan swojego zdrowia.

Pobieranie materiału odbywa się w warunkach rygorystycznego przestrzegania zasad sanitarnych. W dobie pandemii dbamy o to, żeby nawet najprostszy zabieg był maksymalnie bezpieczny i nie niósł za sobą żadnych komplikacji. W klinice Skin-Medic w Poznaniu wszystkie pomieszczenia, w których przeprowadzane są zabiegi lub pobierana jest krew, są systematycznie wietrzone i dezynfekowane.

Materiał do badań pobierany jest poprzez certyfikowane i najlepszej jakości jednorazowe strzykawki oraz igły.

pobieranie krwi
fiolki z krwią

FAQ – najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób przygotować się do pobierania krwi?

Uzyskanie wiarygodnych wyników laboratoryjnych badań krwi wymaga odpowiedniego przygotowania. Często podyktowany jest on określonym typem badania, jednak istnieje kilka uniwersalnych zasad, których warto przestrzegać, żeby otrzymać wiarygodny wynik.

Osoba szykująca się na pobieranie krwi powinna być pewna, że nie jest w trakcie żadnej infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Każde zakażenie fałszuje prawdziwe parametry np. białych krwinek. Dzień przed badaniem należy wystrzegać się spożywania napojów alkoholowych oraz jedzenia tłustych rzeczy.
Kolacja powinna być lekkostrawna. Należy również wypijać odpowiednią ilość wody.

Pacjenci często zastanawiają się czy przed lub w dniu pobierania krwi powinni przyjąć leki, które biorą na stałe. Często jest to uzależnione od przyjmowanych substancji. Niekiedy wzięcie leków będzie konieczne, a w innych sytuacjach lepiej poczekać i przyjąć je po pobraniu krwi. W tym celu najlepiej zadzwonić do kliniki Skin-Medic w Poznaniu i poinformować nas o swoich wątpliwościach. Nasi specjaliści z przyjemnością udzielą Państwu wszystkich niezbędnych informacji.

Zalecenia po pobieraniu krwi

Procedura pobrania krwi jest w pełni bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych, które wymagają specjalistycznej interwencji. Niektórzy pacjenci obawiają się widoku igły i krwi spływającej do strzykawki. Gwarantujemy, że wysoko wykwalifikowany personel kliniki Skin-Medic w Poznaniu dołoży największych starań, aby procedura przebiegła możliwie bezboleśnie i szybko. Jeśli zdarzyło się, że po pobraniu krwi miałeś mroczki przed oczami lub odczuwałeś słabość, to warto udać się na badanie z bliską osobą. Możesz u nas odpocząć po pobraniu krwi – nie musisz się śpieszyć.

Regularne badanie krwi – dlaczego jest ważne?

W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie leczenie bez profesjonalnych badań laboratoryjnych krwi. Dotyczy to tak zarówno chorób wewnętrznych, jak i tkanki skórnej. Prawidłowe funkcjonowanie wszystkich warstw skóry (naskórek, skóra właściwa oraz tkanka podskórna) wynika między innymi ze stosowanej przez Ciebie diety oraz aktywności fizycznej. Jednostki chorobowe – niektóre w mniejszym stopniu, a inne w większym zaburzają pracę komórek, które produkują zbawienne dla skóry substancje, np. włókna kolagenowe, elastynę, kwas hialuronowy etc.

 Niestety przyspiesza to procesy związane z szybszym starzeniem, utratą jędrności oraz odpowiedniego nawilżenia. Regularne badanie krwi pozwala na wczesne wykrycie i zaplanowanie skutecznego leczenia lub wdrożenia suplementacji. W klinice Skin-Medic oferujemy pobieranie krwi i diagnostykę. 

Shopping Cart
Scroll to Top