Call Now Button
nadmiar masy ciała

Nadmiar masy ciała

Nadwaga to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Nadmiar tkanki tłuszczowej może przyczyniać się do powstawania nadciśnienia, chorób serca, czy cukrzycy. Podstawą walki z nadprogramowymi kilogramami jest zdrowa, dobrze zaplanowana dieta i aktywność fizyczna. Mogą one jednak nie wystarczyć do osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Dlatego z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, która pozwoli Ci na pozbycie się tkanki tłuszczowej z problematycznych miejsc, a także pomoże ujędrnić skórę podczas odchudzania.

Jeśli masz problem z nadwagą, w naszym gabinecie pomożemy Ci się go pozbyć, a dodatkowo zadbamy o kondycję Twojej skóry. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób skutecznie schudnąć i wymodelować swoje ciało!

Nadwaga a zdrowie

Nadmierna masa ciała jest problemem cywilizacyjnym – jej przyczyną jest przede wszystkim siedzący tryb życia, niewielka ilość ruchu i niezdrowe odżywianie. Nadwaga wpływa nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale też na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Nadmiar tkanki tłuszczowej zaburza funkcjonowanie narządów w ludzkim organizmie, wskutek czego może nawet dojść do ich niewydolności. Sprzyja rozwojowi wielu chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, choroby układu sercowo-naczyniowego, cukrzyca typu 2, zaburzenia gospodarki hormonalnej, czy nowotwory.

Nadwaga ma także negatywny wpływ na samopoczucie – osoby, u których występuje ten problem często mają obniżoną samoocenę oraz podwyższony poziom lęku i stresu. Nadmierna masa ciała wiąże się także z większym ryzykiem wystąpienia zaburzeń psychicznych, takich jak depresja.

Jak pozbyć się nadwagi? Porady

Zdrowa dieta i ruch

Nadwaga jest problemem zdrowotnym, który powinien być potraktowane holistycznie. Na początek najlepiej udać się do specjalisty – dietetyka, który na podstawie dokładnych badań i wywiadu opracuje dla Ciebie najlepszy sposób odżywiania. Odchudzanie się na własną rękę jest oczywiście możliwe, jednak skorzystanie z porady specjalisty daje Ci gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności planu żywieniowego. Dzięki temu unikniesz wielu nieudanych prób, wynikających z nieodpowiednio dopasowanej diety.

Zdrowemu odżywianiu powinny towarzyszyć regularne ćwiczenia, które nie tylko pozwolą   spalić mnóstwo kalorii, ale również pomogą Ci wymodelować ciało i poprawić samopoczucie. Dietetyk pomoże także dobrać odpowiedni sposób odżywiania do podejmowanej aktywności fizycznej.

Jeśli chcesz skorzystać z porady profesjonalnego dietetyka, umów się na wizytę w naszym gabinecie! Nasz dietetyk kliniczny pomoże Ci skutecznie i zdrowo pozbyć się dodatkowych kilogramów.

Medycyna estetyczna na nadwagę

W walce z nadwagą warto skorzystać także z pomocy medycyny estetycznej. Podczas utraty masy ciała nasza skóra często nie zdąży się skurczyć, wskutek czego stanie się bardzo wiotka. Już po utracie 5-10 kilogramów można zauważyć wyraźną utratę jędrności skóry. Aby temu zapobiec, należy wdrożyć działania, pozwalające na zwiększenie elastyczności naszej skóry i jej regenerację.

Dodatkowo odpowiednie zabiegi medycyny estetycznej pomogą Ci pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelować ciało. Będą one doskonałym uzupełnieniem diety i ćwiczeń, pozwalającym na osiągnięcie najlepszych możliwych efektów odchudzania. Zabiegi te najlepiej rozpocząć już na samym początku Twojej drogi do piękniejszej i zgrabniejszej sylwetki, aby wspomagać ten proces i zapobiegać pogorszeniu się stanu skóry.

Przykładowe zabiegi wspomagające walkę z nadwagą

W naszej klinice oferujemy Ci szereg zabiegów, które skutecznie wspomogą walkę z dodatkowymi kilogramami. Znajdziesz wśród nich metody, pozwalające na redukcję tkanki tłuszczowej, wymodelowanie wybranych partii ciała, pozbycie się cellulitu, a także ujędrnienie i regenerację skóry. Najskuteczniejszymi zabiegami, które pomogą Ci uporać się z nadwagą są:

Fale radiowe RF multipolarne – zabieg termolipolizy z użyciem lasera biostymulującego to jedna z najnowocześniejszych metod nieinwazyjnego kształtowania sylwetki i walki z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Fale radiowe wytwarzają ciepło w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu następuje poprawa jej jędrności. W efekcie ich działania dochodzi do aktywacji włókien kolagenowych i głębokiego ujędrnienia skóry. Następuje też poprawa przepływu krwi i tlenu oraz przyspieszenie drenażu. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się nadmiernej tkanki tłuszczowej, zredukujesz cellulit, odżywisz i dotlenisz swoją skórę.

Dermomasaż brzucha – to zabieg wyszczuplający, ujędrniający i modelujący obszar brzucha. Stanowi on połączenie masażu mechanicznego z podciśnieniem. Wykonywany jest z użyciem specjalnej głowicy, która zasysa fałd skórny, jednocześnie rozmasowując go za pomocą rolek. Dzięki temu następuje rozbicie tłuszczu w tkankach podskórnych, usprawnienie krążenia wewnątrz tkanek oraz eliminacja toksyn. Dermomasaż wspomaga też regenerację skóry i poprawia jej jędrność.

HIFU na brzuch – to innowacyjna metoda modelowania ciała, która dociera do głębokich warstw skóry, bez naruszania warstwy naskórka. Zabieg HIFU jest skuteczny w walce z tkanką tłuszczową, ujędrnia i uelastycznia skórę. Polega na generowaniu zogniskowanych fal ultradźwiękowych o wysokiej częstotliwości, które precyzyjnie emitują energię do wszystkich poziomów skóry. Zapewnia szybki i efektywny lifting skóry, a jego rezultaty widoczne są praktycznie od razu.

Intralipoterapia – to metoda redukcji tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach ciała, polegająca na wstrzykiwaniu do skóry preparatów rozbijających tłuszcz. Komórki tłuszczowe następnie usuwane są z organizmu w naturalnych procesach metabolicznych. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu, ponieważ zapewnia gładką, pozbawioną nierówności skórę.

Karboksyterapia – procedura ta wykorzystuje dwutlenek węgla, który redukuje tkankę tłuszczową i ujędrnia skórę, dzięki stymulowaniu produkcji kolagenu oraz elastyny. Gaz wprowadzany jest pod skórę metodą mezoterapii igłowej. Zapewnia regenerację skóry i poprawę jej napięcia.

Lipolaser – jest niezwykle skutecznym sposobem na nieinwazyjne usuwanie tkanki tłuszczowej. Umożliwia szybkie zmniejszenie obwodu ciała i jego piękne wymodelowanie. Działa dzięki emitowanym wiązkom światła, które przedostają się przez powierzchnię skóry, trafiając bezpośrednio do tkanki tłuszczowej. Tłuszcz następnie jest rozbijany, a jego rozłożone elementy są w naturalny sposób wydalane z organizmu. Zabieg z użyciem lasera pozwala na wyszczuplenie, redukcję cellulitu, przyspieszenie metabolizmu.

Lipoliza – polega na iniekcyjnym podaniu preparatu likwidującego tkankę tłuszczową. Komórki również w tym przypadku ulegają rozpuszczeniu i są naturalnie usuwane z organizmu. Jest to jedna z najbezpieczniejszych metod pozbycia się niechcianego tłuszczu z wybranych miejsc na ciele, w szczególności z brzucha, bioder, pleców, czy ud. Zabieg pozwala na utratę kilku centymetrów w obwodzie w danym obszarze, wspomaga też metabolizm, mikrokrążenie i regenerację skóry.

Liposukcja ultradźwiękowa – to zabieg likwidujący tkankę tłuszczową niezwykle efektywnie, a przy tym bezpiecznie. W odróżnieniu do tradycyjnej liposukcji jest bowiem nieinwazyjny, pozwala na uniknięcie długotrwałej rekonwalescencji i powikłań. Liposukcja ultradźwiękowa przeprowadzana jest z użyciem głowicy, emitującej fale dźwiękowe. Rozbijają one komórki tłuszczowe, modelują sylwetkę i pobudzają przemianę materii.

RF mikroigłowy frakcyjny – radiofrekwencja mikroigłowa to sposób na lifting bez skalpela. Jest to połączenie frakcyjnego mikronakłuwania skóry z działaniem fal elektromagnetycznych. Zabieg wyraźnie poprawia jędrność skóry, wyrównuje jej koloryt i wygładza powierzchnię. Zapobiegnie więc utracie napięcia skóry podczas odchudzania, a także pomoże w likwidacji rozstępów.

Jeśli zastanawiasz się, która metoda będzie najlepsza dla Ciebie, z chęcią pomożemy Ci dobrać odpowiedni zabieg. W Skin-Medic zapewnimy Ci najwyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności. Dlatego nie zwlekaj i umów się na wizytę!

Shopping Cart
Scroll to Top