Call Now Button
kobiece ciało

Brak jędrności ciała

Z upływem czasu skóra traci jędrność. Choć wydawać się może, że problem ten dotyka przede wszystkim ludzi w średnim wieku, mierzą się z nim już osoby w okolicach 20-25 roku życia. Za brak jędrności skóry odpowiada nie tylko wiek, ale także tryb życia, warunki pracy i niewłaściwa pielęgnacja. Dowiedz się, w jaki sposób przywrócić swojej skórze świeży i młody wygląd.

Przyczyny braku jędrności

Za jędrność skóry odpowiadają fibroblasty. Są to komórki tkanki łącznej właściwej, których rolą jest produkcja kolagenu. Fibroblasty odpowiedzialne są również za tworzenie białek formujących włókna elastynowe i kolagenowe. Te pierwsze posiadają zdolność do rozciągania się, dlatego właściwa aktywność fibroblastów wspomaga ich prawidłowe funkcjonowanie. Gdy spada, skóra staje się sucha, mniej jędrna i traci swój blask. To główna przyczyna braku elastyczności – starzenie się organizmu jest procesem naturalnym i niezależnym od nas. Jednak czy istnieją inne przyczyny utraty elastyczności skóry? Tak i wiele z nich ma swoje źródło w sposobie życia. Za spadek zdolności skóry do regeneracji odpowiadają również używki takie jak papierosy czy alkohol, a także niewłaściwa dieta. Nie tylko osłabiają one organizm, ale również przesuszają skórę i czynią ją podatną na widoczne zmiany w postaci bruzd czy zmarszczek. Nagły brak jędrności mogą zauważyć również osoby, u których występuje wahanie masy ciała. Zbyt szybkie utrata lub przyrost wagi wpływają na kondycję tkanki skórnej i powodują jej opadanie. Podobnie rzecz ma się w przypadku długotrwałej ekspozycji na promienie słoneczne. UV wpływa negatywnie na kondycję skóry, która w kontakcie ze szkodliwym promieniowaniem staje się bardziej podatna na zniekształcenia w postaci pierwszych oznak starzenia się.

Jak pielęgnować skórę, żeby zachować jej jędrność?

Skóra wymaga stałej pielęgnacji. Przywracanie jej elastyczności i sprężystości możesz rozpocząć od domowych zabiegów. Stosuj je każdego dnia, a szybko zauważysz poprawę wyglądu skóry. Pamiętaj jednak, że niektóre problemy warto skonsultować ze specjalistą. Konsultanci ze Skin-Medic chętnie udzielą Ci wsparcia i podpowiedzą, na czym musisz skupić się w czasie codziennej pielęgnacji. Jak dbać o skórę?

  •       Stosuj kremy ujędrniające i nawilżające. Sucha skóra o wiele szybciej traci swój zdrowy i jędrny wygląd. Wybieraj sprawdzone i bezpieczne produkty.
  •       Używaj peelingu. Oczyszczanie to ważny element pielęgnacji. Regularne usuwanie martwego naskórka pomoże Ci zachować piękną skórę – nie przesadź jednak: wszystkie produkty pielęgnacyjne powinny być dostosowanie do jej typu. W przeciwnym razie możesz ją łatwo podrażnić.
  •       Zdrowo się odżywiaj. Odpowiednia dieta przyśpieszy naturalny proces regeneracji Twojego ciała, pozwoli Ci pozbyć się toksyn z organizmu i poprawi Twój nastrój.
  •       Pamiętaj o demakijażu. Pozostałości po kosmetykach mogą wnikać w drobne, pierwsze zmarszczki i pogłębiać je. Higiena cery i całego ciała jest niezwykle ważna dla zachowania pięknej i młodej skóry.
  •       Pozwól sobie na chwilę relaksu. Jednym ze sposobów na brak jędrności jest stosowanie masażu – możesz przeprowadzać go samodzielnie lub w profesjonalnych salonach. Miej na uwadze, że masaże mogą pobudzić Twoją skórę do samodzielnej odnowy, ale nie wyeliminują problemu całkowicie.

Codzienna pielęgnacja jest ważna, jednak wiele przyczyn braku jędrności wynika z procesów zachodzących w głębi tkanki skórnej. Im dłużej zmiany goszczą na Twoim ciele, tym trudniej zaradzić im samodzielnie. Gdy zaobserwujesz objawy charakterystyczne dla poważniejszych problemów ze skórą, skontaktuj się ze specjalistą.

Jakie są objawy utraty jędrności?

Pamiętaj, że pierwsze objawy braku jędrności skóry możesz zaobserwować już po 20-25 roku życia. Najszybciej pojawiają się one na twarzy – szczególnie w okolicy oczu i ust. Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka, a wszystkie zmiany są na niej widoczne od razu. Jeżeli dostrzegasz u siebie tzw. „kurze łapki” lub bruzdy nosowo-wargowe to znak, że proces zaniku jędrności i elastyczności już się rozpoczął. Zażywanie tytoniu oraz niehigieniczny tryb życia przyśpieszają pogłębianie się bruzd w okolicach oczu i nosa, dlatego czas ich powstania jest kwestią indywidualną. Utrata jędrności w młodym wieku ma również związek z trybem życia lub przebytymi chorobami. Inaczej dzieje się w przypadku zmian wywołanych wiekiem – już po 40. roku życia możesz zauważyć u siebie nie tylko utratę jędrności, ale również zanik grubości i gęstości tkanki skórnej. Suchość i wrażenie chropowatości towarzyszą tym objawom, a pierwszym krokiem na drodze do poprawy wyglądu skóry jest jej odpowiednie nawilżenie. Gdy objawy utraty jędrności nasilają się lub powodują u Ciebie dyskomfort, możesz skorzystać z zabiegów proponowanych przez profesjonalne kliniki medycyny estetycznej.

Zabiegi na brak jędrności – jakie wybrać?

Współczesna medycyna estetyczna proponuje szeroki wachlarz możliwości w leczeniu i usuwaniu pierwszych oznak starzenia się skóry i utraty jędrności. Ich specyfika zależy głównie od indywidualnych potrzeb klienta i rodzaju problemu, który go dotyczy. Jakie zabiegi są szczególnie proponowane dla osób zmagających się z brakiem jędrności?

  •       Liposukcja ultradźwiękowa – terapia polecana szczególnie dla osób, które zmagają się z utratą jędrności skóry spowodowaną przez wahania masy ciała. Zabieg ten nie tylko pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki miękkiej, ale przede wszystkim poprawia elastyczność skóry, ujędrnia ją i poprawia krążenie, przyczyniając się do przyśpieszenia naturalnych procesów regeneracji organizmu.
  •       Lipoliza – zabiegi, które stosować można również na twarzy, szczególnie w okolicach brody i podbródka. Jest to metoda wspomagająca proces odchudzania na wymagających obszarach skóry, ale równocześnie pozwala na zachowanie jej jędrności i elastyczności. Odżywia ją, wzmacnia i zapobiega jej opadaniu.
  •       Karboksyterapia – zabiegi prowadzone przy wykorzystaniu dwutlenku węgla. Sposób wykonywania karboksyterapii dostosowany jest do efektów, jakie chcemy osiągnąć. Metoda ta pozwala na przywrócenie skórze jędrności na wybranym obszarze ciała – nie tylko brzucha, ud czy pośladków, ale również na ramionach, szyi, dekolcie lub okolicach oczu. Jeżeli zależy Ci na bezpiecznej i sprawdzonej metodzie pozbycia się opadającej skóry, zabieg ten może okazać się dla Ciebie najlepszym wyborem.

Brak jędrności a ćwiczenia

Jeżeli nie chcesz korzystać z profesjonalnych metod redukujących brak jędrności skóry, a tempo życia nie pozwala Ci na stosowanie codziennej pielęgnacji, możesz postawić na aktywność fizyczną. Zagospodaruj odrobinę czasu na spacer (np. w drodze do pracy), wykonaj krótką serię ćwiczeń w domowym zaciszu lub pozwól sobie na weekendowy odpoczynek przy jodze. Ćwiczenia dobrze sprawdzą się szczególnie przy pierwszych oznakach braku jędrności skóry, jednak nie są sposobem na całkowite pozbycie się problemu. Nie zapominaj jednak, że odrobina ruchu pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie, dotleni organizm i pozwoli Ci poczuć się atrakcyjniej. Oznaki upływu czasu na skórze są nieuniknione, jednak możesz opóźnić proces starzenia się dbając o siebie i prowadząc zdrowy tryb życia.

Shopping Cart
Scroll to Top