Bryczesy

Bryczesy

Bryczesy to popularna nazwa na nawis skórny w obrębie ud. Najczęściej jest on widoczny na ich wewnętrznej stronie. Zwykle to właśnie tam zbiera się tkanka tłuszczowa, której ciężko pozbyć się wyłącznie przy pomocy ćwiczeń. Bryczesy mogą też pojawić się u osób, których skóra zwiotczała z powodu tego, że jest cienka i mało elastyczna.

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że bryczesy są problemem natury estetycznej. Szczególnie skarżą się na nie panie o figurze gruszki. Zdarza się też, że są one wywołane obrzękiem limfatycznym i mogą być objawem poważniejszych problemów ze zdrowiem. W takim wypadku koniecznie trzeba udać się po pomoc do specjalisty.

Musimy jednak zaznaczyć, że z obwisłymi udami można sobie poradzić. W walce z nimi sprawdza się nie tylko dieta i aktywność fizyczna. Pomocna może też być medycyna estetyczna. Do zmniejszania i usuwania się bryczesów wykorzystuje się wiele różnych metod – m.in. liposukcję, lipolizę oraz zabiegi skierowane na ujędrnianie skóry i poprawę jej elastyczności. Warto pamiętać, że dla najlepszych efektów zabiegi te powinno połączyć się ze zdrowym i aktywnym trybem życia.

Bryczesy - polecane zabiegi

Jeśli zmagasz się z takim problemem jak Bryczesy – poniższe zabiegi pomogą Ci się z tym uporać!
Przewiń do góry Call Now Button