Call Now Button
bryczesy na nodze

Bryczesy

Bryczesy to problem, który spędza sen z powiek szczególnie tym, którym zależy na smukłej i zgrabnej sylwetce. Niektóre typy figury, jak typ gruszki, szczególnie narażone są na ich powstawanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób zredukować bryczesy i jak dbać o zdrowie podczas odchudzania, jesteś w dobrym miejscu.

Bryczesy – co to takiego?

Bryczesy to charakterystyczne nawisy skórne, które tworzą się najczęściej po wewnętrznej stronie ud oraz w dolnych partiach ciała. Ich obecność nie zawsze zwiastuje rozwijającą się chorobę – jest to przede wszystkim problem natury estetycznej. Choć pojawienie się bryczesów nie niesie za sobą poważniejszych konsekwencji, ich uporczywa widoczność może wprowadzać Cię w dyskomfort. Powrót do elastycznej i jędrnej skóry możliwy jest dzięki nowoczesnym zabiegom medycyny estetycznej. Skonsultuj swój problem z kadrą Skin-Medic i sprawdź, jak w najszybszy sposób mu zaradzić. Dowiedz się więcej o sposobach na poprawę wyglądu Twojej sylwetki.

Polecane zabiegi

Fale radiowe RF multipolarne z laserem

Intralipoterapia

Lipolaser

Lipoliza iniekcyjna

Liposukcja ultradźwiękowa

Fale radiowe RF tripolarne

Jak powstają bryczesy?

Powstające bryczesy mogą zaobserwować na swojej skórze kobiety. Dzieje się tak ze względu na różnice anatomiczne w budowie dolnych partii ciała. U kobiet, szczególnie tych, które posiadają szeroko zarysowane biodra (tzw. figura gruszki) tkanka tłuszczowa odkłada się najczęściej w okolicach ud czy dolnych partii ciała. Bryczesy mogą pojawić się na Twoim ciele już w dwudziestym roku życia. Bardzo często w początkowym stadium są to po prostu zapasy tłuszczowe, które gromadzimy na przestrzeni naszego życia, przede wszystkim w okresie dojrzewania, co ma związek z działaniem hormonów. Tak powstała tkanka tłuszczowa jest naturalnym procesem kształtowania się figury, jednak główny problem leży w tym, że trudno nadać jej pożądany kształt. Stopniowo warstwa tłuszczu otoczona zostaje tkanką włóknistą-łączną, co powoduje, że nie da się usunąć jej ani dietą, ani ćwiczeniami. Tak powstałe bryczesy mogą stanowić dyskomfort i wymagają wiele wysiłku na drodze do ich redukcji i usunięcia poprzez aktywność fizyczną.

Jak radzić sobie z bryczesami?

Zapewne interesuje Cię, w jaki sposób zmniejszyć widoczność bryczesów jeszcze przed wizytą w salonie medycyny estetycznej. Domowe sposoby mogą ujędrnić Twoją sylwetkę, jednak pamiętaj, że wiele zależy od tego, jak długo bryczesy goszczą na Twoim ciele, ile czasu minęło od ich powstania oraz jaki tryb życia prowadzisz. Jak samodzielnie ograniczyć widoczność bryczesów? Przede wszystkim musisz postawić na ćwiczenia, które skupiać będą się na dolnej partii ciała. Każdy rodzaj treningu przynosi Twojemu organizmowi korzyść, jednak  – co musisz wiedzieć – bryczesy bywają uparte. Ich samodzielna redukcja wymaga wiele zaparcia i czasu poświęconego na ćwiczenia. Które z nich są najbardziej skuteczne?

  •       Trucht w miejscu – ćwiczenie, które możesz potraktować jako rozgrzewkę przed późniejszymi aktywnościami. Już pięciominutowe truchtanie w miejscu pobudzi Twój układ krążenia i wprawi mięśnie w ruch.
  •       Jogging – znajdź chwilę czasu na codzienny jogging. Nie musisz zaczynać od długich dystansów. Dostosuj tempo do potrzeb Twojego organizmu i ciesz się efektami regularnej aktywności fizycznej. Jogging pozwoli Ci nie tylko zniwelować widoczność bryczesów, ale przede wszystkim wysmukli Twoje ciało i wzmocni nogi oraz dolne partie brzucha.
  •       Nożyce – popularne ćwiczenie, które możesz wykonywać zarówno na plecach, jak i na boku. Przygotuj matę i pamiętaj o tym, by nie przeciążać swojego organizmu – szczególnie w pierwszych dniach od rozpoczęcia ćwiczeń.
  •       Pilates – wykonuj go samodzielnie lub zapisz się na zajęcia grupowe. Pod okiem doświadczonego trenera szybko spalisz zbędne kilogramy, wysmuklisz swoją sylwetkę i – przy regularnym wysiłku – zniwelujesz widoczność bryczesów.

Pamiętaj, że właściwie prowadzone ćwiczenia na bryczesy powinny angażować wszystkie najważniejsze mięśnie dolnych partii ciała. Nogi, pośladki i uda to obszary, na których przeważnie powstają trudne do pokonania bryczesy. Jeżeli chcesz zlikwidować swój problem poprzez aktywność fizyczną, nie możesz zapominać o regularnych i dostosowanych do Ciebie ćwiczeniach. Bardzo często wystarczy ich krótka seria po kilkadziesiąt powtórzeń. Do codziennej aktywności dodaj również zdrową dietę.

 Bryczesy a zaburzenia zdrowotne

Twoje zdrowie jest najważniejsze. Przed podejmowaniem prób zwalczenia bryczesów ćwiczeniami, dowiedz się, czy nie są one objawem zaburzeń w obrębie tkanki tłuszczowej, czyli tzw. lipodemii. Lipodemia to choroba, która przekazywana jest drogą dziedziczenia, a tym, co ją charakteryzuje, jest nadmierne gromadzenie się poduszek tłuszczowych na biodrach i po wewnętrznej stronie ud i kolan. Bryczesów wywołanych lipodemią nie da się pokonać aktywnością fizyczną ani dietą. Niezbędna jest konsultacja lekarska, która pomoże Ci powstrzymać rozwój choroby w jej pierwszym stadium. Lipodemia to bardzo rzadka choroba i trudno ją zdiagnozować. Prowadzi to do sytuacji, w których bezskutecznie staramy się pozbyć zbędnej tkanki tłuszczowej gromadzącej się w okolicach dolnych partii ciała, jednak nie przynosi to skutku. Jeżeli wiesz, że w Twojej rodzinie zdarzały się przypadki lipodemii, skorzystaj z poradnictwa lekarza i fizjoterapeuty.

Zakrywanie bryczesów

Szybkie rezultaty w poprawie wyglądu Twojej sylwetki może zapewnić również bielizna wyszczuplająca. Jest to rozwiązanie okazjonalne, które możesz zastosować, gdy zależy Ci na nadaniu sylwetce odpowiedniego kształtu np. w trakcie ważnej życiowej uroczystości. Nie zapominaj jednak, że tego rodzaju rozwiązania są jedynie doraźnie – nie zaniedbuj więc konsultacji z lekarzami i specjalistami, którzy chętnie udzielą Ci wsparcia na drodze do usunięcia trapiącego Cię problemu.

Zabiegi na bryczesy

Jeżeli wiesz, że chcesz pozbyć się bryczesów, możesz skorzystać z możliwości, jakie gwarantują kliniki medycyny estetycznej. Istnieje kilka zabiegów, które przyczynią się do rozwiązania Twojego problemu. Miej na uwadze, że każdy z nich poprzedzony będzie profesjonalnym wywiadem mającym na celu zweryfikowanie Twojego stanu zdrowia. Jeżeli wykluczone zostały wszystkie choroby, możesz skorzystać z zabiegów takich jak:

  •       Intralipotermia – zabieg przeznaczony przede wszystkim dla osób, które chcą pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i cellulitu. Metoda ta polega na nakłuwaniu głębszych warstw skóry właściwej i wprowadzaniu pod jej warstwy substancji aktywnej, które przyczyniają się do przebudowy tkanek. Zabieg ten pozwala w skuteczny sposób pozbyć się bryczesów, modeluje sylwetkę i poprawia wygląd skóry.
  •       Termopoliza ciała – najnowsza technologia estetyczna stosowana podczas zabiegu termolizy RF pozwala na skuteczne pozbycie się zbędnego tłuszczu oraz nadmiaru wody z organizmu. Zabieg skupia się na wykorzystaniu impulsów elektrycznych w postaci fal radiowych, które mają na celu eliminacje kłopotów ze skórą. Termopoliza ciała zapewnia pełne odżywienie, uelastycznienie i dotlenienie skóry, a przede wszystkim ułatwia redukcję widoczności cellulitu i bryczesów.
  •     Liposukcja kawitacyjna – zabieg ten znany jest również pod nazwą liposukcja ultradźwiękowa. Pozwala na usunięcie zbędnego, nagromadzonego się tłuszczu na wybranych obszarach ciała i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Chcesz pozbyć się niechcianych fałdek i usunąć nieestetyczne bryczesy? Skorzystaj z najnowocześniejszych terapii estetycznych i ciesz się pięknym i smukłym ciałem przez długi czas.

Shopping Cart
Scroll to Top