Call Now Button
cellulit

Cellulit

Z cellulitem zmaga się wiele osób – zarówno szczupłych, jak i tych, które mierzą się z nadmiarowymi kilogramami. Gdy już się pojawi, bardzo często szukamy sposobu na jak najszybsze pozbycie się nieestetycznie wyglądającej fałdowanej skórki. Zdając sobie sprawę, że cellulit i metody jego zwalczania to trudna kwestia, zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje na ten temat. Zapoznaj się z nimi i dowiedz się, w jaki sposób skutecznie wygrać z cellulitem.

Co to jest cellulit i jak wygląda?

Cellulit jest efektem niewłaściwego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej lub nagromadzenia się wody w organizmie. Na obszarze zmian skórnych, w głębi tkanki, komórki rozrastają się i tworzą grudki. Po zewnętrznej stronie skóry cellulit to pofałdowana i nierówna powierzchnia – w takiej formie możesz dostrzec go na swoim ciele. Problem ten pojawia się najczęściej w okolicy ud, bioder, pośladków, a także brzucha. Niekiedy cellulit przyjmuje pomarańczową barwę, co jeszcze silniej może wpływać na samopoczucie osoby, która zauważyła u siebie jego występowanie.

Polecane zabiegi

Dermomasaż – brzuch

Fale radiowe rf multipolarne

HIFU

Intralipoterapia

Karboksyterapia – brzuch

Lipolaser

Lipoliza iniekcyjna

Liposukcja ultradźwiękowa

RF mikroigłowy frakcyjny

Czy cellulit to cellulitis?

Czy zdarzyło Ci się spotkać z nazwą cellulitis? Musisz wiedzieć, że nie oznacza ona tego samego co cellulit i nie jest łacińskim określeniem tej zmiany skórnej. Cellulitis to jednostka chorobowa, która jest wynikiem poważnego zapalenia tkanki podskórnej. Do najczęstszych przyczyn występowania cellulitis zaliczyć można infekcję bakteryjną. Wygląda on zupełnie inaczej niż cellulit – zapalenie skutkuje pojawieniem się na skórze sinych, obrzękniętych obszarów, którym towarzyszy świąd. W trakcie poważnego przebiegu infekcji może występować również gorączka i ogólne osłabienie. Jeżeli zauważysz u siebie podobne objawy, skonsultuj się z lekarzem – może okazać się, że niezbędna jest terapia. Przed przystąpieniem do samodzielnych prób pozbycia się cellulitu skonsultuj swój problem ze specjalistami. Kadra Skin-Medic chętnie rozwieje Twoje wątpliwości i pokieruje terapią w taki sposób, by zachować Twój komfort i bezpieczeństwo.

Rodzaje cellulitu

Cellulit to problem natury estetycznej – choć może przysparzać Ci kompleksów, nie jest zagrożeniem dla Twojego zdrowia. Możemy wyróżnić dwa rodzaje cellulitu – od jego typu zależą sposoby na usunięcie go z problematycznych obszarów ciała.

  •       Cellulit tłuszczowy – tzw. cellulit miękki. Występuje on zazwyczaj u osób, które nie uprawiają aktywności fizycznej. Gromadzenie się cellulitu w newralgicznych miejscach ciała związane jest z rozrostem komórek tłuszczowych, które uciskają na naczynka i blokują sprawne usuwanie z organizmu toksyn oraz nagromadzonej wody. Tym samym cellulit miękki objawia się najczęściej nierównościami na skórze i uczuciem obrzmienia.
  •       Cellulit wodny – czyli najczęściej występujący cellulit twardy. Może pojawić się u osób, które utrzymują stałą masę ciała, ale zaburzony zostaje proces usuwania z ich ciała wody i toksyn. Zaczynają one zalegać w tkance skórnej, co prowadzi do nierównomiernego rozmieszczenia lipidów w jej obrębie.

Przyglądając się Twojej skórze możesz zauważyć, jak bardzo rozwinął się Twój cellulit. W pierwszej kolejności dostrzeżesz znaczący spadek jej elastyczności i pogłębiającą się stopniowo bladość na obszarze, na jakim cellulit się tworzy. Stopniowo w miejscu tym zaczną rozwijać się drobne grudki możliwe do wyczucia podczas tzw. „testu uszczypnięcia”. Rozwijający się cellulit zmieni barwę Twojej skóry na pomarańczową i będzie pogłębiał się w miarę rozrostu komórek tkanki skórnej. W zależności od stopnia rozwoju cellulitu możesz spróbować zaradzić mu poprzez odpowiednią pielęgnacje i aktywność fizyczną. Pamiętaj jednak, że w niektórych przypadkach konieczna będzie fachowa pomoc.

Jak walczyć z cellulitem ?

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz zatrzymać rozwój cellulitu lub uniknąć momentu, w którym pojawi się on na twojej skórze. Mogą przydać się również wtedy, gdy zmiana skórna już uobecni się na Twoim ciele – wówczas priorytetem będzie zatrzymanie jej rozwoju. Do metod tych należą:

  •       Stosowanie kremu nawilżającego i o działaniu antycellulitowym – regularne stosowanie specjalnych kremów pozwoli na rozbicie komórek tłuszczowych, uszczelnienie naczyń krwionośnych oraz ujędrnienie skóry. Kremy dostosowane do Twojego problemu pomogą Ci również oczyścić skórę z toksyn i przywrócić jej zdrowy wygląd. Wybór odpowiedniego kremu warto skonsultować ze specjalistą, by uniknąć niepożądanych reakcji skóry.
  •       Masaże – nie ma wątpliwości, że masaże pobudzają krążenie i stymulują skórę do  naturalnej odnowy. W przypadku wystąpienia pierwszych oznak cellulitu możesz skorzystać z masażu tradycyjnego lub udać się do masażysty, który zdiagnozuje Twój problem i dostosuje formę masażu do Twoich potrzeb. Zapobieganie cellulitowi możliwe jest również w czasie codziennej pielęgnacji – stosowanie na miejsca nim objęte natrysku z wody ciepłej i zimnej z pewnością ożywi skórę.
  •       Peelingi – peelingi posiadają różnorakie zastosowanie upiększające – dobrze przysłużą się również w walce z cellulitem. Ich działanie nada Twojej skórze blasku, uczyni ją elastyczną i pozwoli na usunięcie martwego naskórka, dzięki czemu stanie się ona ujędrniona i gładka. Peeling możesz przygotować samodzielnie – skorzystaj z dobrodziejstwa kawy lub cukru i wykorzystaj tak stworzoną domową miksturę do walki z cellulitem. Pamiętaj jednak, by ostrożnie dobierać składniki kosmetyku – sprawdź, czy nie posiadasz uczulenia na którykolwiek z nich.

Zabiegi na cellulit

Gdy domowe sposoby zawiodą, rozwiązaniem mogą okazać się zabiegi prowadzone w profesjonalnych klinikach medycyny estetycznej. Terapia realizowana przy pomocy doświadczonych fachowców to sposób na pozbycie się problemu w szybki i przede wszystkim bezpieczny oraz komfortowy sposób. Skuteczność zabiegów na cellulit pozwoli Ci zapomnieć o niechcianym defekcie estetycznym. Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie pozbyć się cellulitu i odzyskać piękny wygląd Twojej skóry.

  •       HIFU – innowacyjne zabiegi bez użycia skalpela pozwolą Ci cieszyć się zdrową i piękną skórą. Terapia ma na celu rozbicie grudek tłuszczu, które są przyczyną powstawania cellulitu. Za sprawą nowoczesnej formuły zabiegu, możliwe staje się również wzmocnienie naturalnych procesów regeneracji kolagenu – dzięki temu Twoja skóra będzie wyglądała młodo i atrakcyjnie.
  •       Lipoliza – zabieg skierowany szczególnie dla osób, które borykają się z otyłością oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej w niepożądanych miejscach. Preparat podawany w trakcie zabiegu działa miejscowo – możesz mieć pewność, że umożliwi Ci pozbycie się cellulitu w sposób bezpieczny.
  •       Termopoliza RF – czyli nowoczesna formuła zabiegu wykorzystująca fale radiowe. Zabieg nie tylko ujędrni Twoją skórę, ale przede wszystkim wymodeluje sylwetkę i dotleni tkankę skórną. W czasie terapii przepływ fal radiowych dostosowany jest do rodzaju Twojego problemu. Nie musisz obawiać się długofalowych powikłań – zabieg jest skuteczny i prowadzony przez doświadczonych fachowców.

Cellulit to zmora wielu osób – defekt estetyczny w postaci pofałdowanej skóry może spędzić sen z powiek każdemu. Skorzystaj z możliwości, jaką zapewniają innowacyjne zabiegi i nie zapominaj o codziennej pielęgnacji. Tylko kilka kroków dzieli Cię od pięknej i jędrnej skóry.

Shopping Cart
Scroll to Top