Call Now Button
rozszerzone pory

Rozszerzone pory

Problem ten dotyka przede wszystkim osoby posiadające tłustą cerę ze skłonnościami do niedoskonałości. Porami skóry nazywa się ujścia mieszków włosowych oraz gruczołów łojowych. Spełniają one szereg korzystnych dla organizmu funkcji, m. in.: termoregulacyjną oraz detoksykacyjną. W okresie dojrzewania ulegają one rozszerzeniu i stają się bardziej widoczne. W przypadku niektórych osób są jedynie elementem dorastania, jednak w wielu sytuacjach problem ten utrwala się. Istnieje wiele skutecznych metod, które pozwalają na zmniejszenie objętości porów. Jeśli chcesz je poznać, oferta kliniki Skin-Medic w Poznaniu spełni Twoje oczekiwania.

Jak wyglądają rozszerzone pory?

Rozszerzone pory mają kształt niewielkich otworów. Tworzą na skórze twarzy sieć drobnych i sąsiadujących ze sobą wypustek. W zależności od tego, jak bardzo są szerokie, tak mocno stają się widoczne. Ich wygląd jest zależny od ilości wydzielanego przez skórę sebum oraz stopnia zaawansowania problemu. Jeśli pory nie są systematycznie i prawidłowo oczyszczane, to istnieje duże ryzyko, że zwiększą swoją objętość i będzie je jeszcze trudniej zamaskować.

Rozszerzone pory – przyczyny

Do powiększenia objętości porów skóry dochodzi z różnych powodów. Jednym z nich są czynniki genetyczne. Typ cery, który posiadasz, przyczynia się do powstawania rozszerzonych porów. Jeśli skóra Twojej twarzy wydziela zbyt wiele sebum, czyli łoju skórnego, to pory zwiększą swoją objętość. Na ich widoczność mają wpływ również inne czynniki. Należą do nich przede wszystkim:

  • stosowanie niektórych leków, np. sterydów;
  • nadużywanie silnych peelingów;
  • nieprawidłowa pielęgnacja skóry (np. zbyt częste złuszczanie naskórka, brak stosowania kosmetyków nawilżających, nadmierne stosowanie preparatów o działaniu matującym);
  • niezrównoważona gospodarka hormonalna;
  • procesy starzeniowe, które prowadzą do wysuszenia skóry;
  • kontakt skóry z promieniami UVA oraz UVB.

Czy można pozbyć się rozszerzonych porów?

Istnieje wiele metod, dzięki którym można ograniczyć widoczność rozszerzonych porów. Najskuteczniejsze w tym przypadku są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.  Warto również wprowadzić do codziennej pielęgnacji skóry korzystne nawyki, ponieważ mają one korzystny wpływ na zredukowanie objętości porów. W klinice Skin-Medic w Poznaniu problem każdego klienta oraz klientki traktujemy holistycznie i dobieramy kuracje tak, aby odpowiadały indywidualnym potrzebom. Jeśli chcesz poznać najlepsze terapie na rozszerzone pory, to sprawdź naszą ofertę.

Zabiegi na rozszerzone pory

Klinika Skin-Medic oferuje wiele skutecznych zabiegów, które w szybki i bezpieczny sposób ograniczają widoczność rozszerzonych porów. Peeling chemiczny polecamy wszystkim tym, którzy obawiają się igieł i potrzebują szybkich rezultatów. Kwasy owocowe AHA ujednolicają powierzchnię skóry poprzez zwężenie porów oraz redukują przebarwienia. Inną opcją terapeutyczną jest radiofrekwencja mikroigłowa. Wykonanie na skórze serii nakłuć powoduje, że staje się ona bardziej napięta, a widoczność porów ulega redukcji. Podobny efekt uzyskuje się po zastosowaniu Darsonwalizacji. Lecznicze działanie ozonu, który jest uwalniany poprzez wyładowania elektromagnetyczne, doskonale oczyszcza naskórek i zamyka pory. Doskonałym zabiegiem będzie także oczyszczanie wodorowe

Rozszerzone pory – czy warto skorzystać z zabiegu?

Kwestia szerokich porów jest problemem estetycznym, a nie zdrowotnym, dlatego decyzja o ich zmniejszeniu uzależniona jest od indywidualnych preferencji. Jeśli jeszcze wahasz się i nie wiesz do końca, czy zabieg redukujący objętość porów jest dla Ciebie, skontaktuj się z nami jeszcze dziś! Podczas wizyty konsultacyjnej z naszym specjalista medycyny estetycznej będziesz mieć możliwość przedyskutowania wszystkich argumentów za i przeciw. Twoja przypadłość zostanie dokładnie zbadana, a Ty uzyskasz informację, jaki rodzaj zabiegu najskuteczniej zredukuje rozszerzone pory w Twoim przypadku.

Co używać na rozszerzone pory?

Skóra, której dotyczy problem rozszerzonych porów jest trudna w codziennej pielęgnacji. Wymaga stosowania wysokiej jakości kosmetyków, które będą regulować poziom wytwarzanego sebum, a jednocześnie nie doprowadzą do nadmiernego wysuszenia naskórka.

Aby znormalizować te naturalne dla skóry procesy, warto postawić na peelingi chemiczne. Ich rola w nadawaniu skórze matowego wyglądu jest nie do przecenienia. Peelingi na bazie kwasów cechują się bezpieczeństwem użytkowania. Można je stosować w różnych porach roku. Jednak najlepsze korzyści terapeutyczne osiągniesz, kiedy zdecydujesz się na ten typ zabiegu w okresie jesienno-zimowym.

Kwasy używane w kuracjach z zakresu medycyny estetycznej doskonale sprawdzają się w przypadku cery tłustej, która jest bardziej narażona na powstawanie zanieczyszczeń. Kwas, w zależności od jego stężenia, pozwala nawet na głębokie złuszczenie zrogowaciałego naskórka. W ten sposób naskórek ma łatwiejszy dostęp do tlenu, który nie tylko wspomaga naturalne procesy naprawcze skóry, ale również poprawia mikrokrążenie. To wszechstronne działanie kwasu sprawia, że jest doskonałym narzędziem również w medycynie przeciwstarzeniowej.

Oferta kliniki Skin-Medic stale poszerza się o coraz nowsze peelingi chemiczne oparte na naturalnych kwasach. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat ich zbawiennego wpływu na normalizację produkcji sebum, napisz do nas lub zadzwoń.

Jak często trzeba powtarzać zabieg na rozszerzone pory?

Niezbędna liczba kuracji potrzebna do zredukowania widoczności rozszerzonych porów uzależniona jest od konkretnej osoby. Ma na to wpływ kilka istotnych czynników, ponieważ problem szerokich porów w każdym przypadku wygląda nieco inaczej. Skuteczność konkretnych zabiegów uzależniona jest od miejsca, gdzie pory uległy zbyt dużemu rozszerzeniu. Najtrudniejsze w terapii są te zlokalizowane na nosie. Dzieje się tak, ponieważ są gęsto skupione, a zaskórniki w nich powstające są bardziej widoczne. W takiej sytuacji zabiegi redukujące rozszerzone pory powinny być wykonywane częściej.

Czy peelingi chemiczne na bazie kwasów są bezpieczne?

Kwasy, np. owocowe AHA, stosowane podczas kuracji w klinice Skin-Medic w Poznaniu, są wyrobami medycznymi specjalnego przeznaczenia. Ich stężenie jest o wiele wyższe niż w kosmetykach, które można nabyć w drogeriach. Nasi specjaliści medycyny estetycznej posiadają wieloletnie doświadczenie oraz stale podnoszą swoje kompetencje, dlatego skorzystanie z peelingu chemicznego w naszej klinice jest w pełni bezpieczne. Rodzaj peelingu oraz typu kwasu, który będzie podczas niego używany, są dobierane indywidualnie. Powoduje to, że złuszczanie naskórka następuje tylko w takim stopniu, w jakim jest to niezbędne w określonym przypadku.

Shopping Cart
Scroll to Top