Call Now Button
melazma przed i po zabiegu

Przebarwienia / Melazma

Przebarwienia to problem estetyczny, pojawiający się u osób w różnym wieku. Przyjmuje formę piegów lub plamek o różnych rozmiarach, zwykle ciemniejszych niż odcień skóry. Zmiany te mogą negatywnie wpływać na wygląd i samopoczucie. Niestety nie zawsze można ukryć je pod makijażem. Na szczęście są skuteczne sposoby pozbycia się przebarwień. Podpowiemy Ci, jak uzyskać jednolity, zdrowy wygląd Twojej skóry!

Skąd biorą się przebarwienia?

Zaburzenia kolorytu skóry mogą mieć bardzo różne przyczyny i w zależności od nich należy dobrać odpowiednią terapię. Do najczęstszych powodów pojawienia się przebarwień należą nadmierne wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych, procesy starzenia się, zmiany hormonalne i trądzik.

Promieniowanie UV

Za kolor naszej skóry odpowiedzialna jest melanina, która zapewnia naturalną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Istnieją różne przyczyny pojawiania się przebarwień na skórze. Jedną z nich może być nadmierna ekspozycja na słońce, które emituje promieniowanie UV. Pobudza to komórki barwnikowe (tzw. melanocyty) do produkcji melaniny. Jednak gdy praca niektórych melanocytów jest zakłócona i zaczynają one wydzielać nadmierne ilości melaniny, dochodzi do powstania przebarwień. Miejsca zwiększonej produkcji melaniny nie są wówczas równomiernie rozłożone na powierzchni skóry. Pojawiają się wtedy ciemniejsze miejsca na skórze. Taki sam proces może zajść wskutek opalania się w solarium.

Starzenie się skóry

Zmiany pigmentacyjne mogą też być spowodowane procesami starzenia się skóry (tzw. plamy starcze). Dochodzi wtedy do zaburzenia mechanizmu powstawania melaniny. Na powstawanie tych przebarwień spory wpływ mają predyspozycje genetyczne i schorzenia, ale także promieniowanie UV. Zmiany te będą zatem szczególnie nasilone u osób, które przez wiele lat wystawiały skórę na działanie światła słonecznego. Plamy te są ciemnobrązowe, przez co wyraźnie odcinają się do reszty skóry. Wskutek nadmiernego rogowacenia mogą też stawać się wypukłe.

Zaburzenia hormonalne

Ciemne przebarwienia na twarzy, zwane ostudą, czasem spowodowane są zaburzonym działaniem hormonów. Zmiany takie mogą pojawić się np. w trakcie ciąży lub podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Ciemne plamy zlokalizowane są wtedy najczęściej na czole, policzkach, podbródku i nad górną wargą. Zwykle ostuda znika lub osłabia się po powrocie hormonów do normalnego poziomu.

Zmiany po trądziku

Częstą przyczyną niejednolitego koloru skóry są też przebarwienia po trądziku. Są one widoczne w miejscach, gdzie znajdowały się wypryski. Zwykle są to policzki, czoło, czy broda.  Bardzo często ich występowanie jest spowodowane mechanicznym usuwaniem wyprysków, co może doprowadzić do nieprawidłowego wygojenia stanu zapalnego. Dlatego, aby zapobiegać pojawieniu się tego typu zmian w przyszłości, nie należy samodzielnie likwidować wyprysków, tylko zastosować odpowiednią pielęgnację i specjalistyczne zabiegi. Skóry trądzikowej nie powinno się też wystawiać długo na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Jak pozbyć się przebarwień? Skuteczne metody

Jeśli masz już dość zmagania się z nieestetycznymi plamami na skórze, jesteś w dobrym miejscu! W Skin-Medic pomożemy Ci pozbyć się tego problemu, za pomocą profesjonalnych i bezpiecznych zabiegów. Oto przykłady metod, które możemy w tej sytuacji zastosować:

BioRePeel – to innowacyjny peeling dogłębnie regenerujący skórę. Wykorzystuje się w nim dwie fazy, różniące się pod względem substancji aktywnych. W pierwszej fazie naskórek ulega złuszczeniu i likwidowane są występujące na nim niedoskonałości, w tym przebarwienia. W drugiej fazie skóra jest intensywnie pobudzana do rewitalizacji i odnowy. W zabiegu stosowany jest m.in. kwas trójchlorooctowy, który wyrównuje koloryt, redukuje blizny i rozstępy oraz zwiększa elastyczność skóry. Działa tu także kwas salicylowy, który oczyszcza zaskórniki, zmniejsza łojotok i ma właściwości przeciwzapalne. W składzie peelingu są też witaminy i aminokwasy, które regenerują skórę, działają przeciwstarzeniowo i przeciwtrądzikowo. Jest to idealny wybór dla osób, które chcą wyrównać koloryt skóry i intensywnie ją odżywić.

Dermamelan – jest to niezwykle efektywna terapia likwidująca przebarwienia o podłożu hormonalnym. Zabieg z użyciem specjalnego preparatu polega na oczyszczeniu i odtłuszczeniu skóry, a następnie nałożeniu maski Dermamelan. Zawarte w niej składniki hamują nadmierną produkcję melaniny, działają antybakteryjnie, chronią przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV. Dodatkowo regulują wydzielanie łoju, działają przeciwzapalnie i ujędrniają skórę. Terapia jest szczególnie polecana dla skóry tłustej i mieszanej. Zapewnia rewelacyjny efekt redukcji przebarwień oraz odmłodzenia skóry.

Peelingi monokwasami – zabiegi te skutecznie rozprawią się ze zmianami trądzikowymi i przebarwieniami. W naszej klinice posiadamy bogatą ofertę peelingów z użyciem monokwasów, które odpowiednio dostosowujemy do pacjenta, w zależności od rodzaju problemu. U osób, u których występuje trądzik zapalny i pojawiają się związane z nim przebarwienia, dobrze sprawdzi się np. seria ANTI ACNE, w której stosujemy kwas salicylowy. Peeling ten nie tylko wyrówna koloryt skóry, ale również zredukuje nadmierne przetłuszczanie się cery. Z kolei dla osób z bardziej wrażliwą cerą trądzikową polecana jest seria AZA PEEL, oparta na kwasie azelainowym, który blokuje proces powstawania przebarwień. Mamy również w ofercie terapię LIGHTENING, rozjaśniającą przebarwienia i wiele innych rodzajów peelingów. W zależności od potrzeb Twojej skóry, dobierzemy najlepszą terapię dla Ciebie.

MESO BB GLOW – zabieg rozświetlający skórę, polegający na wprowadzeniu naturalnego pigmentu rozjaśniającego do naskórka. Bazuje na światowej sławy serum Meso BB, które wstrzykiwane jest w skórę poprzez mikronakłucia. Zabieg poprzedzony jest oczyszczeniem skóry i jest bezbolesny dzięki zastosowaniu specjalistycznego sprzętu. Aplikowana substancja zawiera także składniki odżywiające skórę, takie jak kwas hialuronowy, witaminy czy ekstrakt aloesowy. Efekty są spektakularne już po jednym zabiegu – skóra jest rozjaśniona, jej kolor zostaje wyrównany, a dodatkowo wygląda znacznie młodziej i zdrowiej. Serum z powodzeniem zastępuje fluid koloryzujący, dlatego po jego zastosowaniu można ograniczyć stosowanie makijażu. Zabieg ten wskazany jest w celu zredukowania plam posłonecznych, przebarwień spowodowanych wiekiem, czy piegów. Nie jest jednak polecany przy cerze trądzikowej i bardzo wrażliwej.

PQ Age – innowacyjny peeling liftingujący, idealny do redukcji przebarwień, ale też odmłodzenia i regeneracji skóry. Jego zaletą jest nieinwazyjność, wysokie bezpieczeństwo i natychmiastowy efekt. Może być stosowany nawet w przypadku skóry wrażliwej. Działa na głębokie warstwy skóry i stymuluje ją do odnowy, dzięki czemu odzyskuje ona zdrowy wygląd oraz jednolity koloryt. W peelingu tym występuje m.in. kwas trójchlorooctowy, który rozjaśnia skórę, usuwa zmiany pigmentacyjne i drobne blizny. Z kolei dzięki kwasowi kojowemu peeling ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwutleniające. Stosowany jest tu także koenzym Q10, znany jako eliksir młodości, o działaniu antyoksydacyjnym. Dodatkowo zabieg ten wygładza skórę, poprawia jej napięcie i redukuje zaskórniki.

Usuwanie przebarwień w Skin-Medic

Chociaż przebarwienia mogą być wywołane najróżniejszymi czynnikami, w naszej klinice dysponujemy metodami, które pozwolą na pozbycie się przebarwień niezależnie od ich przyczyny. Terapię zawsze dostosowujemy indywidualnie do potrzeb Klienta. Dbamy o najwyższy poziom naszych usług, posiadamy wysoko wykwalifikowany zespół i pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie. Z nami masz więc pewność, że skutecznie i bezpiecznie zadbasz o piękno swojej skóry!

Shopping Cart
Scroll to Top