Trądzik

trądzik

Trądzik jest sporym problemem głównie wśród młodzieży. Pojawia się wraz z dorastaniem i może sprawić wiele przykrości. Często prowadzi do kompleksów. Nie powinniśmy się niczego wstydzić, każdy z nas to przechodzi. Jedni bardziej, drudzy mniej, ale ten problem spotyka każdego.

Skąd bierze się trądzik? Częstym czynnikiem są zaburzenia hormonalne bądź genetyczne skłonności do trądziku. Jednak spory wpływ na to ma nasz styl życia. Nieprawidłowe odżywianie, palenie papierosów, chodzenie późno spać, spożywanie słodyczy, stosowanie ostrych przypraw i niedbanie o higienę nie idzie w parze z odpowiednim stylem życia. Warto wprowadzić, chociaż minimalne zmiany.

Jak pozbyć się trądziku? Przede wszystkim warto dbać o twarz i każde inne miejsce, gdzie występują pryszcze. Każdego dnia na ciele zbiera się brud, kurz lub inne pozostałości. Warto raz lub dwa razy dziennie przemywać twarz odpowiednimi tonika oraz żelami. Trądzik nie zniknie zbyt szybko. Pielęgnacja skóry trądzikowej wymaga systematyczności oraz znajomości podstawowych zasad. Nie umiejętne niwelowanie może doprowadzić do blizn. Aczkolwiek najważniejszym krokiem jest udanie się do dermatologa, który nam doradzi i pomoże w naszym problemie.

Trądzik - polecane zabiegi

Jeśli zmagasz się z takim problemem jak Trądzik – poniższe zabiegi pomogą Ci się z tym uporać!
Przewiń do góry Call Now Button