Call Now Button
wiotka skóra

Wiotka skóra / starzejąca się skóra

Każda z kobiet pragnie być piękna i młoda. Niezwykle istotnym elementem dobrego wyglądu i samopoczucia jest gładka i jędrna skóra.

Jednak perfekcyjna skóra jest przywilejem jedynie młodych kobiet. Odpowiedzialne są za to dwa czynniki: kolagen i elastyna. Dzieje się tak dlatego, że w wielu już 20 lat w organizmie kobiety produkcja tych białek znacznie spowalnia i skóra powoli zaczyna wiotczeć.
Efekty tego procesu są najbardziej widoczne na twarzy. Skóra w okolicach oczu i ust jest niezwykle cienka a mięśnie mimiczne silne. Na skutek ich działania skóra staje się cienka i pojawiają się zmarszczki i kurze łapki. Z podobnym problemem boryka się skóra na udach i brzuchu.

Wiotka skóra jest dla wieku kobiet wstydliwym problemem. Do jej pojawienia dochodzi często na skutek szybkiej utraty wagi. Duża strata tkanki tłuszczowej powoduje, że skóra traci swoją jędrność i nie zdążyła dopasować się do nowej sytuacji. Aby poprawić jędrność skóry należy przede wszystkim zapobiegać powstawaniu tej przypadłości i starać się opóźnić pojawienie się zmarszczek. Niezwykle istotna jest odpowiednia profilaktyka i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Starzejąca się skóra pojawia się później jeżeli ciało jest odpowiednio zadbane i nawilżone.

Shopping Cart
Scroll to Top